Era o data o insula....

Melania

Moderatoare sexoasa
...si tu.....singur singurel acolo......

nu ai bani...dar nu sunt nici magazine sa ii keltui.....nu ai haine...dar nici cine sa te vada in ele.....asa ca poti imbla in voie gol golutz.....nu ai masina ...dar si insula nu e mare...10 minute pina la malul apei, iar in 2 ore treci toata insula.....nu ai bucatarie...dar nu ai nici mincare sa gatesti.....nu ai televizor...dar nu ai nici casa unde sa stai tolanit si sa te uiti la el.....nu ai mobil....si kira daca ai avea insula nu e in zona de acoperire.....

nu ai nimik....nu ai cum sa scapi.....esti Omul insulei...trebuie sa supravetuiesti.....

ce faci?
 
fuzionezi cu natura...poti in sfarsit sal simti pe Dumnezeu...sa traiesti precum traia odata Adam...
{eu cred ca as innebuni}
 
Melania said:
...nu ai nimik....nu ai cum sa scapi.....esti Omul insulei...trebuie sa supravetuiesti.....

ce faci?

Prind , dupa modelul deja verificat , un salbatic venit cu pluta pe care mi-l fac sclav shi yi pun numele Friday . Shi face el aproape toate pentru mine apoi . ..... Daca am norocul si e femeie .... chiar toate . :)
 
Ma satur de banane si ananasi pe toata viata (nu pot zice ca sunt mancarea mea preferata).
Merg sa-mi caut capra....
 
A , mi-am amintit era si o gluma :

Cica un naufragiat statea pe o insula unde avea numai o capra . Si o stat el asa un timp indelungat fara femeie dar pana la urma ....... O incercat sa se impreuneze cu capritza da aia era tare nazbatioasa shi nu se lasa nicicum la zoofilie .

Apoi intr-o zi il paleste pe omul nostru norocul si se scufunda in apropiere un vapor . El sare repede in apa si salveaza de la inec un celebru topmodel { puneti pe cine vreti - frumoasa sa fie } . Ea yi zice suav :

- Pentru ca m-ai salvat curajosule poti sa imi ceri orice .
Iti indeplinesc orisicare dorintza ! ... si se apleaca provocator asupra lui .

- Eh , ma rusinez . :oops:

- Nu te rusina , orice , dragul meu . Zi numai .:wink:

- Pai ...... imi tzii te rog capra aia tympita ca de nu stiu cand ma chinui sa o fyt si nicicum nu reusesc . :hehei:
 
nu vad nish o romantica yn insula......
Fox, da daca nu-s banane shy ananas shy armatura de asta? ap shi fashi? shy shini shtie daca sant sheava animala pe acolo? shi fashetz? privitz Cast Away.....da nu, acolo ashela ave nuci de cocos.....caroce bred
 
Poate sunt castraveti si rosii? :wink:
Ceva totusi tre sa creasca pe insula. Sh-apoi tre sa fie peste in apa...
 
NU cumva vorbeshti de Cuba???? :wink:
...shi totushi mai mult conteaza atmosfera de pe insula ,decat denumirea,pur si simplu stai si traieshti,uiti ce inseamna "Timpul" :lol: ,ii pierzi notiunea lui,de parca ai fi intr-o transa continua,iar in mintea ta incep sa apara Amintiriiileeeeeeeeee!!!!!...eeee!!!! 8) ...si canti
-La marginea insulei stau eu!!!?/fara aripi va vad de jos/invat sa zbor /sunt DUSSSS/si.....Zbor numai simt!!!numai pot sa simt!!!aerul se sparge de mine.....eu am uitat de tot de mine!!!!!........dar nu am uitat de plantatziile mele cu 5 frunzulitze zymtzate care ma asteapta sa le pun la uscat.....Perfect!!!!!.....soare este,musori nu-s,apa cata vrei!!!!...asta da Paradis!!!!!!
 
visuri, visuri, visuri..

eu iata m-ash gindi mai mult la insula Moldova.Net, acolo unde suntem numai noi, userii forumului, shi traim impreuna ani de zile, izolati de restul lumii, iata asta ar fi ceva.. ;)
 
deshi daca rezolvi problema cu havciku pe insula, ap tz-ai rezolvat problemele vietzii! shi? trre sa te dushi la lucru? tre sa te scoli la 7 dupa o pianka nebuna?
 
animaluts said:
eu iata m-ash gindi mai mult la insula Moldova.Net, acolo unde suntem numai noi, userii forumului, shi traim impreuna ani de zile, izolati de restul lumii, iata asta ar fi ceva.. ;)
LOL :lol: Nu stiu cum locuitorii insulei, insa rekinii din jur precis ar avea cu ce sa se hraneasca... cu userii forumului care se salveaza de pe insula prin incercarea calitatilor sale de inotatori. :crazy:
 
eu vreau sa nimeresc pe o insula bananiera si cocotiera, sa fiu singur-singurel, sa pescuiesc, sa vinez si sa gatesc prada la foc ...
 
mie tare interesanta imi pare insa viziunea lui animaluts , ar trebui de dezvoltat ideea cu insula moldovanetik :D

eventual si o diviziune a specializarilor si indatoririlor fiecaruia sa facem : cine ar desface bananele , cine ar mulge nucile de cocos , cine ar sta de capra ........ sa hotaram de-amu deja , pentru orice eventualitate :crazy:
 
Back
Top