Este cineva in USA?

alin said:
Ah, daca vedeam topicul asta mai devreme... Eu sunt de vreo 5 luni in South Carolina la studii si ma pregatesc sa dau o fuga acasa cat de curand. Apropo, voi care sunteti plecati, aveti de gand sa va stabiliti? Sau va intoarceti?
cindva tot cei posibil. Moldova nu e cel mai rau loc pe glob.
 
Processor;105620 said:
problema este ca daca tu ti-ai pus viza de resedinta permaneta (prApiskA) in SUA si esti inregistrata la ambasada MD in USA, atunci o sa poti sa votezi , daca insas figurezi ca si cum ai fi nu stiu eu unde dar oficial in MD atunci ai posibilitate sa votezi doar in MD, cu exceptia ca nu o sa ei un permis special sa votezi in alta parte decit in MD, asta asa printre altele, poate sa ma gesesc putin dar nu cred :wink:

buna, nu sint in SUA dar vreau sa stiu cum ai nimerit, te rog scrie pe adrus2005@mail.ru
 
me_olesea;167371 said:
in La Crosse, aproape de hotarul cu Minnessotta....... tu ai fost pe acolo?
Nu iata prin partile alea nu am ajuns . Am fost in mai multe localitati din regiunea sudica a statului inceind cu Janesville , Beloit , Delavan , din alea mai mari in Madison , Milwaukee . Cel mai la mai indepartat punct spre nordul statului pe care l-am vizitat a fost Wisconsin Dells . In rest am mai fost printr-o sumedenie de orasele mici in Wisconsin :)
 
Moldoveni pe unde nu-s? la Seattle ma intreaba un rus:a sto pravda sto Beliti takoi bolisoi kak NY -city(13.3 mil),kago ne vstreciaiu s Beliti tut v SEATAC area gdeto 1300-1400 moldovani...
 
glumesti sau intradevar este cineva aici?nam prea auzit moldoveni aventurati pe aici,ar fi bine sa mai aud vorba moldoveneasca.
 
am inteles ca in Asheville, NC sunt moldoveni. iata eu acum stau in eroport in new york si astept sa plec acasa. am intarziat la avion. cine vrea sa-mi arate orasul poate iesim la o bere, caci avionul meu e tucmai seara
 
Este cineva din California pe aici??? ca sa ma ajute cu un sfat cu o vorba buna? As vrea sa ramin aici, dar nu stiu de unde sa incep...daca deja v- ati stabilit, poate imi spuneti si mie ce si cum... Multumesc
 
nu stiam unde sa scriu asta. da' ma rog. deci, marti Gustavu' vine peste mine. de-abia acum SUA sunt ca in filme. N-ai unde sa faci plinul. Sirene. Oameni in jur nu-s. Toti pleaca. Wal- Mart-ul e goool. Intuneric. Ma simt ca in Resident Evil si tot astept parca sa iasa vreunul de asta urit de tot sa ma manince... Mama... In jur se vorbeste numai despre uragan. Ca astia au patit-o 2 ani la rind intr-o perioada.Un om tare dragutz de fire, mai mult ironic si glumet mi-a spus pe un ton f. serios ca nu am de ce sa ma tem. Ceilalti deja ma pregatesc moral ca o sa trebuiasca sa dorm in sheltere. Majoritatea incearca sa ia peste picior chestia asta dar vezi atita frica. Studentii sunt frustrati ca le strica planurile. Uh. Inca 10 zile am si tre' sa trec si prin asta. Dak nu ma enervez amush.
 
Si taman in Wal-Mart? Super. Eu de cate ori intru intr-un hypermarket imi zic ca ar fi cel mai potrivit loc unde sa ma prinda sfarsitul lumii si sa raman singurul supravietuitor. As avea de toate pana se domoleste napasta si imi vine sa caut si vreo Eva imuna.
 
Back
Top