Este oare distanta o piedica in dragoste?

Laura

New Member
Cum credeti poate exista dragoste adevarat la o distanta de citeva sute de KM?
Este oare adevarata fraza: Ochii care nu se vad ,se uita?
 
cred ca in cele mai dese cazuri da..
doar iubirile adevarate rezista distantzei...
atunci cand te uitzi imprejur, dar nu vezi pe nimeni, caci te gandesti la persoana.. cutare care e departe..
important unde iti e inima si nu celelalte partzi ale corpului ... etc...
dar.... de cele mai multe ori distantza distruge sentimentul, pentru ca ca si orice altceva acesta are nevoie de continua alimentare; iar cand asta lipseste, el isi pierde din vlaga.....
 
Fraza:'ochii care nu se vad, se uita' am vazut-o pe un postcard unde baiatu' yn ochelari de soare urmarea fetele yn bikini de la plaja :smile:
Cred ca la distantsa, dragostea se micshoreaza putsin cyte putsin. Corect ai spus 'are nevoie de vlaga' shi cu timpul ori 'vlaga' te gaseshte, ori tu pe ea.
 
Sincer, parerea mea este ca daka nu aveam sa fiu la departare de prietena mea - puteam sa nu mai fim deja impreuna... insa distantsa nea unit intrun fel...
Mask spunea: dragostea la distantsa e ca un foc in bataia vantului - daka focul e puternic - vantul il intetseshte, iar daka focul e slab - vantul il stange...
in fine: am prea multsi prieteni care au prietene la distantsa ca sa spun ca nu cred in asha ceva!
 
nu sunt deacord cu chestia ca ochii care nu se vad, se uita. Atat cat timp e o dragoste adevarata, acea dragoste pe care o simt 2 persoane aflate la distanta unul de altul, nu scade de loc. Importa doar sentimentele si importa daca doresti acea dragoste. Este greu, cand esti departe de persoana iubita, dar daca te iei in mini, totul va fi bine.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-10-15 15:08 ]</font>
 
Eu am multi prieteni, care au fost la distanta si dragostea lor nu s-a schimbat, s-a mentinut si totul e bine acum. Sper ca si la mine totul va fi bine.
 
ciofu - bafta.

Daca lupti pentru dragoste - atunci nici distanta si nimic in lume n-o sa va desparta.
Asta e ce-am vrut sa zic.
Trebuie doar sa vrei cu adevarat.
 
cred ca distanta e cea mai buna solutie de a incerca daragostea.

atunci mai mult ca precis ca se vede totul chir si ceea la ce nu te-ai gandit
 
Dra cum se exiplca faptul de atractie fazica , caci atunci cind nu il/o ai pe iubit aproape atunci orice alta atractie fizica poate distruge dragostea!!!!
 
Zombie deci :smile:
eu pe cheptu meu propriu am observat ca lucrurile nus intotdeauna ceia ce seamana a fi...adica anumite chestii par a fi una si crezi ca esti pe un anumit drum, fie corect sau gresit, si nu stiu cum iti dai seama ca esti cu totul pe alte drumuri, prin cu totul alte locuri -- are uneori loc asa un schimb de perspectiva, si daca ai noroc se primeste ca vezi lucrurile mai clar, iar daca nu te inglozi si mai tare in trecut, shi in dependenta de acesta apoi deamu cine stie pe ce cimpii si dealuri ajungi...
 
Nu odata regretam ca am facut acel pas care nu trebuia, si ca e prea tarziu sa dai inapoi...iar daca ai cap pe umeri si stii cum sa treci de el, cum sa-l uiti, cum sa faci asa ca nimeni sa nu stie - atunci toata lumea-i fericita!
 
vreau sa-i raspund lui snoopy, pentru ca o cunosc foarte bine.fauuu ,sa stii ca de data asta am fost nevoita sa cad de acord cu tine-ai dreptate.
PS:sorry pentru utilizarea cuvintelor obscene!!!
 
Pepers multumesc mult. Si intr-adevar daca lupti pentru dragoste, atunci poti sa o ai si sa fii fericit, sa fii om.
 
cerepaha !!!(chiar nume ti-ai mai gasit) eu am chikat in cur cand am vazut!!!
si tu aici? mai pe scurt tot neamul :grin:
spune-i si celeilalte sa vina pe aici!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: arina pe 2001-10-17 19:01 ]</font>
 
Back
Top