Este oare distanta o piedica in dragoste?

prietenul meu este la facultate in Iasi si chiar este benefic acest lucru,pt k focul ''iubirii'' este mai aprins cind ne vedem o data pe luna...cred k relatia se sfirsea de mult daca era in chisinau,intervenea rutina si lipsa de libertate
 
Voyage said:
bai fre3y, da ce'ti mai place sa iei peste organu' masculin pe cineva yaiboo
Nu-s familiar cu asha expresii ,exemplifica daca tot te-ai hotarit sa-mi zici ceva :)
 
Iluzia said:
Nu ti-a scris nimic de rau ,doar ca te-a invitat la o :baltica: :)

Pai nici nu am luat-o ca atare ,doar incercam sa ma clarific ce vrea sa zica caci kiar nu prea inteleg sensul expresiei :)
 
Sventlana said:
si expresia ''a lua peste organul masculin'' este rusificata ?:)
eu dzyc ca da ... corect moldoveneste e a lua peste pishior ... dar rusofonii nu pot face gesturi atat de pretentioase si se multumesc si ei sa se ia peste chestii mai mici :super:

Iluzia, iar eu cand am sa fiu tare tare jelos pe perna ta am sa o bat de au sa-i zboare fulgii. :fum:
 
Iluzia said:
De ce zici ,ca daca era la Ch iubitul tau totul se sfarsea?

Cred ca se sfirsea mai repede ...ai observat cind rutina intervine,dragostea se transforma in obisnuinta...iar cei care au o fire de artist nu pot rezista mult in rutina
 
Distanta e mare sau mica insa daca iubesti , acest frumos sentiment creste si pe deasupra intelegi multe lucruri!
In acest termen e usor a rataci pentru ca nimeni nu a dat o definitie exacta supra careia sa se discute si totusi sper ca semantica tine de trairile sufletesti!
Distanta este un examen! Daca rezisti, l-ai sustinut cu brio!
Traiesc aceasta pe pielea mea! Dragostea nu dispare iar ochii ii visez! Iar INIMA mea bate in acelasi ritm cu a ei!
 
Daca intre parteneri exista ceva solid, distanta nu poate rupe acest lucru. Ba chiar in multe cazuri, inclusv al meu, distanta face ca iubirea sa creasca inzecit. Stai luni de zile si te gandesti la persoana ceea, deja in mintea ta ai uitat toate defectele ei si ea e ideala. Am fost akasa toata vara si stateam 24/24 numai cu persoana aceea si mai mereu numai noi 2. Dupa 3 luni chiar a intervenit o anumita stare de nervozitate intre noi, datorita faptului ca neam izolat prea mult de toata lumea din jur si astea 3 luni tot ce faceam faceam impreuna, si pana jos la magazin daca mergea unu il insotea celalalt. Si de la asta au inceput oarece certuri, chiar stateam cu orele in casa si nici nu ne bagam in seama. Dar dupa ceam plekat, acum deja iar s-a aprins iubirea aceeia mare, emotiile in conversatiile telefonice etc. Amindoi regretam anumumite lucruri ce leam zis sau ce leam facut cit am fost impreuna, si ne pare rau ca nu ne-am aratat iubirea mai mult in timpul avut la dispozitie. Iar unele defecte care ne enervau la persoana cealalta cit eram impreuna le-am uitat, si iarasi parem ideali in ochii celuilalt:)
 
Back
Top