Euro 2004

negru

Bunica
logo.gif


puteti sa va expuneti toate emotiile aici :-)


pana acuma standingurile sunt cam asa:

http://www.euro2004.com/Competitions/Euro/Standings/index.html

da iata ce a fost candva:

Alltimestatistics_c.gif



2000 France 2-1 Italy

1996 Czech Republic 1-2 Germany

1992 Denmark 2-0 Germany

1988 USSR 0-2 Netherlands

1984 France 2-0 Spain

1980 Belgium 1-2 Germany

1976 Czechoslovakia
(5-3 pens) 2-2 Germany

1972 Germany 3-0 USSR

1968 Italy 2-0 Yugoslavia

1968 Italy 1-1 Yugoslavia

1964 Spain 2-1 USSR

1960 USSR 2-1 Yugoslavia
 
6 puncte nu cred ca e chiar rau de tot tinind cont de dezvoltarea fotbalului la noi...austria e un adversar destul de puternic...oricum,bravo noua,si poate ..in preliminariile germania2006 obtinem mai mult..
 
Italia are toate sansele sa castige, au o ekipa puretnica, numai ca ar trebuie s-o termine cu toate rahaturile pe teren sa scoata capurile din funduri si sa joace ca lumea...
 
Bai italienii oleaca sa se coboare pe pamant sa nu fie aroganti cum au fost la World Cup 2002 si au sanse. Italia is the best
 
Da, Latvia a facut un joc incredibil :o ! Sunt convins ca turcii la scorul de 2-0, nu si-au imaginat ca pot sa piarda calificarea!
La fel au facut un meci bun si Croatia, nu cred ca erau multi care mai credeau in calificarea lor!!!

Bravo Olanda!!! Au fost super!!!
 
ok, am inteles ca a fost mare jale in Cardiff, unde rushii nu stiu ce-au facut shi-au obtinut calificarea... Latvia constituie o surpriza extraordinara, cu toate ca mie nu mi-e nici cald nici rece de la asta... nu-mi dau seama cam cum au pierdut turcii calificarea; la nivelul shi estetica care le era caracteristica?!!
Olanda a facut logicul shi expectabilul, iar Croatia.. nice comeback pe top arena...
 
of Leppard, unde te-ai pierdut, minune?? bring it on baby, te rog sa fii activ pe forum de acum incoace, shi fara jucat de-ascunselea...:)
 
ok, lume iata cum arat grupele pentru EURO2004
Group A Group B
Portugal France
Greece England
Spain Switzerland
Russia Croatia


Group C Group D
Sweden Czech Republic
Bulgaria Latvia
Denmark Germany
Italy Netherlands


Grupa D se arata cea mai interesanta, iar faza haioasa e ca Russia e intr-o grupa cu Grecia, so i'll be there!!!!
 
ok, mesajul meu este cam messy, deshi am depus eforturi sa arate cumsecade..
va pricepeti voi ce shi cum , nu?
 
Eu nas spune ca D ii asa de interesanta. Latvia nu prezinta nica interes, Germania joaca slab in ultimu timp si restu ok. Eu as zice ca B ii mai tare sau C
 
shi va dati seama ce-ar fi fost daca Ro mergea la Europene in locul Danemarcei, mama lor de scandinavi? Ar fi fost intr-o grupa cu Bulgaria, Suedia shi Italia... ok, nu chiar cele mai tari echipe din turneu...
EURO nu poate fi 'urat' pentru ca sunt doar 4 grupe, toate bune shi nici un meci 'strategic' la orizont... abia ashtept turneul final... shi pe urma Olympic games!!! Heaven on earth vara asta... :)
 
Back
Top