Eurovison 2006

adrenalina

fara aripi
daca tot suntem in focul evenimentelor de la Atena, ma gandeam sa mai discutam si noi putin despre ce se intampla pe acolo. aseara a fost semifinala. s-a uitat cineva?

parerea mea este...
in grupul nostru s-a votat Finlanda si Lituania... pentru pricol... eu consider ca acesti interpreti au inteles ce circ este acest concurs si s-au conformat...foarte destept din partea lor...

cat despre Dima, nu va suparati dar parca era un homosexual cu prea multe aere... si piesa foarte banala.

Turcia... penibil....
Armenia nici nu mai tin minte...

Ucraina foarte naspa, ca si Portugalia de-altfel...
 
Eu am ascultat citeva piese la inceput si am vazut ca nimic deosebit si mii-am pierdut interesul.De ce toti incearca o copie fidela a cistigatorului din anii precedenti.Acelas ritm ,gen,inclinatii,costume...Am vazut si de astia.E plictisitoare chestia asta.Voua va place?
 
Doamne mi-am amintit unde m-am oprit cu privitul,la acea trupa rock care aveau niste costumatii si un machiaj ca mi-am riscat somnul linistit de seara trecuta.Copii fidele a diavolilor!
 
eu din intamplare am dat peste Eurovision semifinala...nici nu stiam ca trebuia sa fie ieri...am ascultat vreo doua piese si cand a iesit pe scena reprezentanta Monaco...mi-am pierdut interesul...canta ca o matza gatuita...:D ...fr3zy nu despre tine e vorba acum....
 
Cum se pot vota piesele de la Eurovision?
Prin SMS, pe internet?
Va rog, cine poate oferi informatii?
 
mmmro cred ca cel mai bine e sa fii atent atunci cand incepe concursul si ai sa vezi ce si cum...eu nu mai tin minte ce era anul trecut si care era modalitatea de votare...sorry...
 
Degeaba spuneti de turci, e destul de buna piesa.

Dau un 12 puncte Ucrainenilor, pentru solista cred, mai mult :')

Sincer nu vad un lider, ca anul trecut de ex., ca sa pretinda pentru primul loc, multe piese cam egale..
Poate romanii sa pretinda anul acesta pentru 1 loc ?

Finlandejii au exagerat.
Show-ul prezentat de Iceland (ultimii din seara din semifinal) a fost amuzant, doar ca nu stiu de ce toti au facut Booooooooo cind a iesit ea pe scena..

Sper sa ca anul acesta sa dam Romaniei&Ucrainei un punctaj adecvat !!

Iar Moldova cu Arsenium sa-l ia naiba, sa ia locul 20, caci n-au cistigat ei cinstit acasa, shame.
 
ieri a fost semifinala eurovision shi ce sa zic?..mare lucru n-am vazut iar rushii din nou in repertoriul lor..Dima Bilan urla de-l lua dracu, parqa era Natalia Padolisakaia, participanta de anu trecut, numai ca ea avea o piesa rock..anyway canta ambii cam la fel

Mihai Treistariu face multe speculatzii cu piesa "Tornerro" ..shi cre ca poa sa aiba shanse la un loc bun in clasamnet iar referitor la ai noshtri..ca ai noshtri..Rep. Moldova ce vretzi?..deam ne-om prezenta cum s-a primi; piesa lor cre ca e mai mult comerciala shi nu una pentru a fi prezentata la un concurs de asha calibru
 
Imi pare ca Eurovisionul e mai mult recensamantul emigrantilor decat concurs muzical... Cetatenii vesteuropeni nu dau mai mult de 2 bani pe el... Asa se explica succesul enorm pe care l-a avut cantecul romanesc in Spania anul trecut (sa fim seriosi, numai populari nu suntem acolo)... Si pt Md tot emigrantii au votat.
 
eu nu consider Eurovisionul ceva obiectiv; mai mult -- nu exista obiectivitate :)

Eurovisionul e ceva comercial; urasc asa chestii..
 
Da' eu sun miine sa votez pt Moldova, chiar daca nu imi place piesa. O sa fiu de acord cu solara in vest lumea nu pre pierde timpul cu Eurovisionul.

Am intrebat odata un francez, despre Eurovison, si parea inteligent baiatul, inca putin si era profesor universitar. Raspunsul a fost: Ce-i asta?
Eu oricum m-am obisnuit de ceva timp sa privesc concursul, de anul trecut ma simt obligata moral sa-l privesc cum n-ar fi, tara mea ia parte la acest concurs, iar pe timpuri il priveam caci participa Romanaia si cel putin sufleteste eram mereu alaturi. ;)
 
posibil ca finlanda si lituania s-au remarcat..insa eu la eurovosion de una vrea sa vad ceva original si ne-lipsit de gust..in melodie,vestimentatie,imbracaminte

Turcia, Portugalia, Ukraina, Belarus,... - no comments..rahat compet

mi-a placut bosnia, albania,andorra, sweden, ...


russia.. kiar imi place kantecul ..cat de banal n-ar fi...nu imi place insa tinuta scenica a lui
 
Maria Magdalena said:
Macedonia si Ukraine - mi-o placut!

daaa, Turcia - tare disperattttt!

Exact..cuvantul disperat este cel mai potrivit pt turcia...
i-a vazut cineva..grasimea de pe shale?
 
corneli4ik said:
ieri a fost semifinala eurovision shi ce sa zic?..mare lucru n-am vazut iar rushii din nou in repertoriul lor..Dima Bilan urla de-l lua dracu, parqa era Natalia Padolisakaia, participanta de anu trecut, numai ca ea avea o piesa rock..anyway canta ambii cam la fel

Mihai Treistariu face multe speculatzii cu piesa "Tornerro" ..shi cre ca poa sa aiba shanse la un loc bun in clasamnet iar referitor la ai noshtri..ca ai noshtri..Rep. Moldova ce vretzi?..deam ne-om prezenta cum s-a primi; piesa lor cre ca e mai mult comerciala shi nu una pentru a fi prezentata la un concurs de asha calibru

nu prea cred ca bilan seamana cu padoliskaia..probabil ai exagerat...

si referitor la calibrul Eurovision.. la fel nu sunt de acord..a 51-a editie ne-a demonstrat foarte ferm..ca nu ai ce asculta..ca nici ce privi nu ai..totul este fals, Kici, bani in vant fara nici un folos..si gusturi perverse...
 
si eu privesc eurovision...pt ca imi place competitia..de acord ca nu prezinta obiectivitate..dar in fine...ceva altceva .. nu este
si plus la toate..m-am simtit enorm de exaltata anul trecut admirand Zdubii...anul asta din pacate nu am ce admira...insa sper ca Sirb va vota Moldova cu 13 puncte :)
 
Back
Top