Eurovison 2006

Impresiile mele după vizionarea semifinalei: straşnic! Nu că finlandezii au ieşit să sperie copii, ci pentru că piesele sunt foarte proaste. Lituanienii au făcut mişto de concurs, dar se ţineau bine pe scenă. Păpuşa din Islanda a tot piţigăiat pnă şi-a pierdut vocea (aţi observat?). Despre look-ul finlandezilor am zis, despre cntec nu dar nici nu pot, pentru că prea concentrat erau asupra costumaţiei şi am uitat să ascult ce cntă/urlă ei. Reprezentantul Bosniei şi Herţegovinei, mi se pare că-l cheamă Hali Mătăhali :) , a ieşit cu o piesă care la sigur e hit acasă, dar absolut nu e pentru Eurovision (chiar dacă vecinii oricum le vor da puncte multe). Rusul şi piesa lui pentru "albăstrei" au fost descrise mai sus şi sunt de-acord. Turcoaica are voce de bărbat, dar nu-i vina ei, aşa-s turcoaicele. 3 perechi de picioare lungi şi un hărag importate de către estonieni din Suedia, aşa şi n-au putut să potrivească vocile. Ucraineanca a copiat-o pe Ruslana, dar i-a ieşit mult mai rău. Nemţii au uitat că suntem n veacul 21, au ieşit cu o piesă pentru băbuţele ...americane. Piesa Suediei nu e cine ştie ce, dar fata a cntat-o minunat, asta am remarcat!

Sper n finală Mihai să nu ne dea de gol şi poate aduce Romniei un loc de frunte (dar la preselecţie "Jokero" Akcenţilor mi s-a părut cu şanse mai mari). Despre Loca noastră n-am ce spune, e slabă de tot, chiar dacă e cea mai bună piesă dintre toate pseudo-cntecele din finala naţională (adică finalele naţionale).

Iaka.
 
Polonia...nicidecum...

ma uitam la ei si tot imi parea ca ma uit la vreun basm pt copkii asa mai handicapatei derulat la Televiziunea moldovei
costumele cantaretilor oribile, unu din ei cu peruca verde....no, no, nu merge asa ceva
precis parca era o poveste cu balauri in stil moldovenesc..
 
nimeni nu spune nimic despre Albania......si despre felul cum a cantat reprezentantul acestei tari (care de altfel pt mine e intruchiparea frumusetii masculine).
Prin melodia sa "Foc si gheata" a reusit sa aduca ceva din cultura albanezilor pe scena si sa impresioneze prin ritm,cateva miscari languroase si port popular.
 
mi-a placut mult albania..i-am bagat in lista mea preferata si ii voi downloada de pe net....

referitor la polonia..cat de basm nu ar parea, oricum mi-a placut
 
voua va placut?
Mie, cum s-au prezentat moldovenii, nu mi-a palcut, nu stiu ,ori ca aveau emotii, nu stiu ce a fost cu ei, dar piesa live tare aiurea s-a auzit, nu prea am simtzit un ritm, parea mai buna mai demult, nu stiu ce fost cu ei :( Negru cela a cintat mai bine ... Ei ,oricum cred ca voi suna pt ei, doar is ai mei.
 
si eu as fi sunat dc as fi fost in alta tara....deci dragilor..ati vazut optiunea Europei? FINLAND!!!


FINLAND???? pe bune e bataie de joc..e ultima data cand mai particip la halul asta
 
oby said:
si eu as fi sunat dc as fi fost in alta tara....deci dragilor..ati vazut optiunea Europei? FINLAND!!!


FINLAND???? pe bune e bataie de joc..e ultima data cand mai particip la halul asta
Am sunat eu, dar se vede ca nu a avut mare sens :) Ei ai nostri slab de tot anula acesta, ei ce sa-i faci .... Gestul Romaniei a fost si anul acesta frumos, 12 puncte, chiar daca au vazut ca nu se merita ...;)
 
Multa dezamagire... Mulltumesc mult fratilor romini pentru gestul facut... cred ca a devenit clar pentru unii cine ne iubeste cu adevarat... As vrea din tot sufletu sa le spun un ***** ***, ********** din Ucraina... pentru cele 0 puncte acordate... si Rusiei la fel, da nici kiar asa...
 
si sa mai spuna cineva ca Eurovisionul nu are nici un sens , inca ce sens, sa mai vedem si noi cu cine trebuie de avut de-a face.
 
da....eu va zic chiar asha RAHAT eu nu am mai vazut...nu merita..miii rusine pt arsenii ...a dat de gol nu numai liceul nostru,ci si toata tara...sarmanul director,ii pare rau cred ca ca l-a avut ca absolvent...of doamne....
 
oby said:
da....eu va zic chiar asha RAHAT eu nu am mai vazut...nu merita..miii rusine pt arsenii ...a dat de gol nu numai liceul nostru,ci si toata tara...sarmanul director,ii pare rau cred ca ca l-a avut ca absolvent...of doamne....

s-au prezentat prost, ce sa-i faci? Nu poti da vina numai pe Arsenie, caci nu a depins numai de el. Natalia, nu a fost nici ea la inaltime, si in plus 'coregrafia'' cam timpita. Aici e rezultatul unei echipe intregi si de aceasta data , echipa a fost neeficienta. Poate nu a fost ziua lor buna. Tre' sa privim lucrurile mai relaxat, si sa incercam mai tirziu, poate reusim ceva bun.
Nici Romania nu fost mereu buna la Eurovision, ultimile 2 editii s-au dovedit a fi mai bune, un prim pas de succes (caci fusesear editiile anteriare nu prea norocoase) il facusera : Marcel Pavel cu Monica Angel, apoi Sanda Ladosi nu adusese nimic bun Romaniei, dar important este faptul ca ei au continuat, si cintaretii nu au renuntat sa participe de mai multe ori la preselectiile pt Eurovision (de exemplu Luminta Anghel, Mihai Traistariu etc.)
Trebuie pur si simplu trebuie de continuat si de mers inainte.
Nu poti fi mereu bun, Aresnie a fost bun cu O-zone ....
 
Back
Top