Eurovison 2006

Favoriţii mei au fost: Romnia, Grecia, Suedia.
Oricum mi-ar fi fost muuult mai plăcut dacă cştiga Lituania cu "We are the winners" dect animale alea din Finlanda. Lituanienii mi-au ridicat dispoziţia, mai ales tipul care mergea aşa serios şi ţanţoş apoi brusc a nceput să danseze mai ceva dect africanii intraţi n transă. :dance:
 
Dima Bilan este super shi am tzinut cu el, cu tot respectul pentru Romania.
E un baiat talentat, frumos, stilat si sexy. Imi place foarte mult.
 
Lanu said:
Favoriţii mei au fost: Romnia, Grecia, Suedia.
Oricum mi-ar fi fost muuult mai plăcut dacă cştiga Lituania cu "We are the winners" dect animale alea din Finlanda. Lituanienii mi-au ridicat dispoziţia, mai ales tipul care mergea aşa serios şi ţanţoş apoi brusc a nceput să danseze mai ceva dect africanii intraţi n transă. :dance:
We are the winers?...muream de ras la piesa asta...parca erau scapati din ZOO :he:
dar aici sunt de acord..mai bine luau locul 1 astia decat cei din Finland..anyway mi-au parut caraghiosi si unii si altii...
 
ar trebui cumva sa fim amenintati de rezultaul eurovisionuluiu?????????
sincer a fost un soc extrem....si nu faptul ca ar fi cistigat rockul...dar sicer era ala hard rock:)????
rau..parca ar fi denegrat adevaratul rock..plus cind au iesit cistigatori sa cinte...mam speriat ..inchisesem tv sa nu am cosmaruri cumva la noapte..
oribil! oribil!
 
alyyy, am vazt videoclipu lor... mai mult e appearance-ul lor decat greutatea rockului... pot sa zic ca e soft rock chiar... da nu ma deranjeaza, ca shi tot eurovisionul de fapt...
 
animaluts said:
nu kum, se strambau ei putzin, nu zik nu, dar rekunoashte e diferit decat ceea ce au prezentat restul tarilor, defapt au ajuns la eurovision pentru a starni rasul shi a ridica buna dispozitie ;)

hello darling :)

mdaa..agree..anyway mi-au creat repulsie ca de altfel shi Finlanda :)

eu iata ascult again & again cantecele de la eurovision shi recunosc ca Anna Vissi o fost cool, cantecu chiar e bun, atinge la corason..apoi chiar recent, cu o ora in urma am vazut un reportaj pe TVR1 cu ea..a venit in Ro din cate am inteles..shi a prezentat un concert..mm..am vazut secventze din el !! cantece in limba greaca..sh nu pre am inteles da oricum mi-au placut, ea creeaza fire pe scena.. cum arata ea la cei 40 de ani sau 42..(nu tzin minte concret)..super
 
Da, frumos concertul din Ro....Mai intai multumea in greaca (ca erau si greci prezenti), mai apoi in engleza, la sfarsit in romana... De-atunci o am la suflet ;)
 
Solara said:
Da, frumos concertul din Ro....Mai intai multumea in greaca (ca erau si greci prezenti), mai apoi in engleza, la sfarsit in romana... De-atunci o am la suflet ;)

oo..shi eu :)..la eurovision nush ce nu o remarcasem..matink spalam vase cand ea canta :)..insa acum chiar imi place, aproape de suflet cum zici shi tu
 
Nu, Cornelia, n-ai inteles, io nu pot s-o sufar tocmai din cauza asta (muzica ei oricum ma plictiseste), pt c-a fost prostcrescuta si in loc sa multumeasca mai intai in lb tarii gazde, multumea in greaca, apoi in engleza, si la SFARSIT in romana.
 
mdaa..chiar n-am inteles, sorry :)
dar nu cre ca pentru faptu ca in I rand a multzumit in limba tzarii ei potzi s-o displaci,m? oricum e opinia ta..mie mi-a placut!
 
corneli4ik said:
mdaa..agree..anyway mi-au creat repulsie ca de altfel shi Finlanda :)
cum arata ea la cei 40 de ani sau 42..(nu tzin minte concret)..super
Mai pune..ea a participat la Eurovision la inceputul anilor 80 pentru Cipru (tara ei natala) si Grecia. Are 48 de ani acum... Si arata mai bine decat in 1981...
 
Premierul moldovean critica prestatia reprezentantilor Moldovei la concursul “Eurovision-2006”

Premierul Vasile Tarlev a criticat aspru prestatia celor doi interpreti moldoveni la concursul international de muzica “Eurovision-2006”, care s-a desfasurat la 20 mai, la Atena, Grecia.
Vasile Tarlev a mentionat, miercuri, in sedinta Guvernului, ca duetul Arsenium si Natalia Grodienco urma sa acorde mai multa atentie repetitiilor si actiunilor de promovare a piesei in alte tari.
Totodata, premierul a cerut Ministerului Culturii sa inceapa cat mai curand pregatirile pentru editia concursului din anul viitor, subliniind ca ”tara noastra nu dispune de resurse banesti suficiente pentru prestatii proaste la acest concurs”.
Ministrul Culturii si Turismului, Artur Cosma, a declarat presei ca pe viitor va fi elaborat un nou mecanism de selectare a interpretilor pentru concursul “Eurovision”.
REPORTER.MD
 
Back
Top