Eutanasie

nu ma anin de cuvintele nimanui....pur si simplu ai afirmat ca eutanasia e o crima..te-am intrebat de ce..ai spus o propozitie generala...adica ceva de tipul"bate vantul"...
 
IONIX said:
"omul care ia viata altui om, nu mai este om" .... :roll:

nu sunt de acord....... depinde.... adica daca este facut intr-un scop nobil .. atunci nu este nici o roblema.. de exemplu cel care l-a ucis pe basistu din Pantera a fost pe loc impushcat... deci dupa spusele tale... cel care l-a impushcat pe ucigash nu mai poate fi "socotit" om..... nu este chiar asha... daca el nu l-ar fi impushcat ar fi fost mai multe victime.... si totul ar fi fost cu mult mai tragic.... desi nu pot sa-mi inchipui ce poate fi mai tragic decat atat........
 
pur si simplu eu consider ca omuciderea skimba ceva in om, in suflet, in mentalitatea lui... :roll:
 
IONIX said:
pur si simplu eu consider ca omuciderea skimba ceva in om, in suflet, in mentalitatea lui... :roll:

total de acord... dar asta nu inseamna.. cum ai zis tu.. ca nu mai este om......
 
daka...
daka ar fi kazut drobul de sare yn kapul kopkilashului?
hmy...ujas ci ni mai komplikam exitentza ku ...probleme kare poate nici nu o sa ne iasa yn kale...
shi...exista nenumarate ipoteze...
ynsa nu ai sa shtii niciodata kum...o sa fie la momentul respektiv(in kazul yn kare se yntympla)..
pyna shi hormonii pot sa-tzi skimbe radikal decizia...
asha ka mai bine fiekare problema sa fie rezolvata la timpul sau...
rezultatul faptului ka analizezi akum daka e crima sau nu...poate sa nu mai fie falabil yn momentul decisiv...
sau...poate sa te faka sa gresheshti shi sa traieshti toata viatza ku vina...
 
IONIX said:
NU :wink: si nici nu am de gind s-o fac. chiar iti place sa te anini de altii :roll:

nu... dar pentru tine ar face-o......... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :lol: :lol: :lol:
 
Metaliuga said:
IONIX said:
NU :wink: si nici nu am de gind s-o fac. chiar iti place sa te anini de altii :roll:

nu... dar pentru tine ar face-o......... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :lol: :lol: :lol:

oare doreste cineva sa ma maceasca :roll: :hahaha:
 
da ati auzit de asa "macire" prin banare?
asta se obtine tare tare greu.....tre sa faci spam pe moldova.net...si poate precis shineva o sa te zamaceasca...
 
Back
Top