exista dragoste adevarata la 16ani??

Bun. Dupa parerea mea ai un pic de probleme,nu mari dar exista.reteta:primul pas.ignoral 2 Restul,ai grija dragoste exista si la 3... doar nu am sa-ti dezvalui virsta M-am indragostit la 3.. atunci e fatala dragostea .Esti incepatoare ai grija .............cind trece timpul in cepi sa suferi Incearca sa o pastrezi dar fara sa te injosesti ,toti barbati sint niste.......si eu,doar nu sint inger,as vrea......
 
rar, rar. de obicei baietii se gandesc numai la sex la varsta aia. si eu ma gandeam la sex, dar si la chestii mai serioase.
 
visam la castorie (si facut dragoste), la o casa de vacanta la tara, la a fi tata :D
acum nu prea mai sunt asa de dornic, dar daca apare una care e cica fata super m-as risca
 
Eu vreau sa cred ca dragoste adevarata exista la orice virsta. Intrebarea e: Esti gata pentru dragoste adevarata la 16 ani?
 
Nu esti cea mai micutsa aici, am si eu 16 ani. Si la fel am treit si eu o dezamagire. Nu sunt de acord cu cei ce spun ca la aceasta virsta nu e vorba de dragoste, ci de hormoni.... ba mai mult, cred ca anume la 16-17 ani si cunosti prima dragoste adevarata.
 
stai mai fata sa ajungi pe la vreo 22-28 si atunci sa-ti dai cu parerea:)..ai sa ajungi sa rizi de ce s-a intimplat...sau sa te uiti altfel la perioada infantila...
deci nu exagerati...traitiva perioada de viata fara sa dramatizati:)...
 
Nu le speria we:D
Dragoste adevarata la 16 ani nu exista.....(pentru mine)
acesta este un sentiment dar nu dragoste...o simpatie fata de o persoana la care te gindesti in kontinuu...
 
Exista sau nu? Fiecare crede cum crede de cuviinta. Eu spre exemplu la 16 ani eram indragostit lulea (cel putin asa credeam atunci), ma gandeam la persoana aia tot timpul, o vedeam ca prima si ultima femeie din viata mea, vroiam sa ma insor cu ea, bla bla bla... Acum, dupa 5 ani, nu mai e asa, s-au schimbat mult prea multe, imi amintesc cateodata ca a fost asa ceva in viata mea si atat, chiar ma amuz si imi zic cat de necioplit eram... Acum fata e casatorita, cine stie, poate deamu e si gravida, iar eu care vroiam sa o i-au atunci de sotie, n-am nici cel mai mic chef si dorinta de insuratoare (cel putin in viitorul apropiat). Oricum e o placere sa imi amintesc ce sentimente puteam sa nutresc pt ea. De atunci nu cred ca am simtit ceva asemanator pt cineva...
 
ally, hai lasa ca vei ajunge la 50-60 si tot vei spune ca la 28 de ani ai fost proasta, pur si cimplu la fiecare e diferit. Si dragostea exista la orice virsta, si la orice virsta se manifesta diferit. sint cazuri ca unii stind din clasa 1 intr-a ceeasi banca ajung sa intemeieze mai tirziu o familie frumoasa. eu prin clasa 7 asa de tare m-am indragostit de un coleg de clasa, cind se aseza din paste in craciun linga mine, eu la lectia respectiva zburam, of si ce placere cind imparteam o carte la 2... Of, si acum m-as reindragosti de el, asa era de frumusel ...
 
dictionar;203458 said:
ally, hai lasa ca vei ajunge la 50-60 si tot vei spune ca la 28 de ani ai fost proasta, pur si cimplu la fiecare e diferit. Si dragostea exista la orice virsta, si la orice virsta se manifesta diferit. ...

o fi mai fata dragoste la orice virsta n-am zis ca nu....da n-ai inteles mesajul...sa nu se dramatizeze " oooooooofffffffff dragoste de poti sa mori:)" sau cite si mai cite expresii din astea aud ca parca as fi la un spectacol d ecomedie cind aud...
e firesc sa iubesti, ca e la 15 sau la 30 sau 45 nu conteaza...dar nu sa ajungi sa spui la 16 ani ca gata asta e dragostea mea adevarata , ma sinucid daca ma parasesti sau altceva:)...pentru ca ajungi peste citiva ani sa crezi altceva..vezi exemplul lui Basarabinho
 
ciao mia placut chestia cu dragoste la 16 as fi bucuros sa ai sau sa gasesti dragostea adevarata ...bine ar fi sa nu fii dezamagita prima data speram ne mai azim
 
eu nu vad niciun spectacol de comedie, copkii la virsta de 15-16 ani is foarte sensibili, se simt neintelesi, si nu mi se pare normal ca cei mai marisori sa rida de ei.
 
O sa repet ce s-a mai zis: Dragoste exista la orice varsta, ca e 16 ani, 4 ani, 20 sau 30. Ea exista, "love is all around", doar ca se manifesta diferit, sub forme un pic diferite si la o intensitate mai mult sau mai putin diferita...
 
Back
Top