Expresii moldo-rusofonice...

nu am de gind sa ma obosesc sa explic ca ceea ce ai intseles e gresit. ai tot dreptul sa gindesti cum vrei. nu ma deranjeaza.

ps: mersi pt good luck.
 
Asta-zi la lectsii profa de istorie se adreseaza unui baiet:
- Nu urmaresti unde noi citim, papusica???
-Doamna profesoare nu-mi spuneti papusica!
-De ce?
- E la femenin!
(Un coleg striga:) - Da cum sa te numeasca papusoi!!!
 
Sorry ca n-am aparut de demult...... too long story :)..... Bai Diavol Miorita ta Remix chiar mo prikalit :D ...... cantecelu tot 8) but..... sorry la mine sound cardu ii defect asa ca nu am putut sa-l aud live :) poate in timpu apropiat.[/b]
 
Nu dispera Manix! :D :D

Cintecul e scris doar un fragment si acela e scris numai vocalul!!!

Dar in VIITORUL APROPIAT v-oi publica cintecul terminat... Cu un background musical cool, cu cuvinte si mai tari si cu 2 voci... asa ca mai ai timp sa-ti fati soundcard-ul!!! :D :D

ps: Extraordinar sala consta din 3 persoane!!!
 
Un nou cintec a fost nascut, o noua ideie!!! :D :D

Aduc aici un fragment.... dar rima se primeste cam galima pnetru ca nu se vede ritmul si melodia:


Fragment

Titlu: "Sadistka kiokea Olea!!!"

Offff, Baba Olia
Shi ai fackut fa??
L-ai atrajit pi Misha
Cu fasolia ta!
Doctoru o spus
Ci disari da caloshii
Tati viata lui
Misha n-o fost poshlii
Pentru shi asha soarti
Cu si o pacatuit???
Off.... babab OLia
Ne-ai zacalibit!!!

Hai spaleshte-te Chiochia Olea!
Tu l-ai indopat pi Misha cu fasoli???

to be continued...
 
Diavolul said:
O expresie care -o prikalit tare:

- Da mabila sa fak un crug!! :D

ps: CopyRights @Ingerica :D

Diavolul, lumea o sa creada ca aste eu am spus.
ps: ASTA el de la mine a auzit, nu eu am spus. altcineva a spus.

Copyrights @ALTCINEVA :D
 
Ingerica... tu trebu sa te buguri eu te-am ridicat la rangul de autor... ai daru de a alcatui perle moldo-rusofonice, da tu te multumesti sa fii doar culegator de folclor... Nu-i adevarat! Asta Ingerica asha s-o adresat la mine!!! :D :D :D !!!

ps: nu shtiu de unde o luat expresia :wink: !!! Dar mie imi place la nebunie expresia!!! E tare super!!! :P
 
Iata un dialog in rutiera (maxi-taxi):

X. : Undi ti dushi?
Y. : La lucru.
X.: Da undi lucrez?
Y.: La o obshestvy.
X.: Da shi lucrez tu acolo?
Y.: Iurist.
X.: Da cu ucioba shi fashi?
Y.: Am terminat anu ista.

Korotce, m-am saturat sa ascult si am coborat din rutiera. 8)
 
Foc, tu ai ieshtit pentru ca era oprirea ta??? :D :D :D :D :D

Daca serios io's o persoana pacifista si nu atrag atentie la discutii de felul acesta, mi s-au ros urechile asha ca m-am deprins... Se intimpla si mai rau cind lumea vorbeshti semi ruso-romana da inca mai trinteshte nishte timpenii care n-au logica!! Offf..... si exprimare eu incep a vorbi ca si dinshii!!! De ex: HIrtii di parasha... Asta eu n-am sa uit niciodata!!!! :D :D
 
He, noroc ca am ajuns atunci la statia mea. :)
Eu tot nu ascult discutiile din rutiere, dar astea doi stateau unul in stanga mea si altul in dreapta. Si mi se ofileau urechile de accentul lui X.
Eu nu prea merg prin bazar sau "avtostantyi", ca sigur as avea exemple mai "prikolinye".
 
Back
Top