Falimentul partidului lui Chirtoaca

chirtocavs3.jpg

Nu te lasa manipulat, increde-te in cei puternici!
 
Re: O alta intrebare

militant;184454 said:
Va rog sa-mi raspunda cineva: ce cauta pe rutierele lui Stepaniuc afisele lui Chirtoaca?

ori stepaniuk o vindut bussinessul ori chirtoaca s-a inteles direct cu soferii... :)
 
ce nu intelegi? asta ii politica... sau numai defaimarea la adresa lui Chirtoaca o vezi si o blamezi... fata de restul e ok?

si inca ceva, faze de genul asta ca nici macar nu comentez nu ajuta... daca nici la primarie nu o sa comentezi si o sa trantesti faze de clasa a treia ca ce rea ii lumea, atunci ii clar...
 
adrenalin, personal nu cred ca e Dorin...el are (ca si multi alti candidati la postul de primar) la ora 16.00 o intalnire..si nu cred ca sta acum penet..si mai ales pe forum:)
 
o Chestie ciudata..
i-am scris un privat lui "Dorin" referitor la un forum... in care se discuta ceeashi tema...
imediat dupa asta.... pe acel link ce i l-am dat... in acea tema...si-o scris un mesaj(PRIMUL in cale forum) Domnul militant... mesaj... sa zic asa.. Anti-Chirtoaca...
iata-l:
"
chirtocavs3.jpg

Campania electorala pentru Primaria municipiului Chisinau a adus in prim plan personaje care din care mai ciudate si mai dubioase. Astfel, in cursa s-au inscris oameni de afaceri controversati, politicieni cu un trecut dubios, oameni de cultura care nu prea au legatura cu politica si mai nou chiar si indivizi cu orientari sexuale netraditionale. Tanarul Dorin Chitoaca, caci despre acesta este vorba, este cunoscut in trecut ca si mare amator de distractii deocheate. Nu putine sunt marturiile despre frecventarea de catre acesta a cluburilor si petrecerilor de gay de pe vremea cand acesta era student in Romania. Escapadele sale deviante nu au fost trecute cu vederea nici de realizatorii emisiunii „Surprize Surprize”, care exasperati de avansurile nefiresti ale acestuia catre propriii colegi, au decis sa il concedieze, fapt ce poate fi confirmat si in prezent de cei de la TVR.

Acum incearca sa isi rezolve frustrarile de natura sexuala pozand in politician si dorind sa ajunga primar. Se pare insa ca a intrat intr-o fundatura pentru ca comunistii, afland despre trecutul acestuia, il au la mana. Scenariul lor este simplu: il atrag pe acesta in turul II al alegerilor si apoi scot la iveala dosarele despre trecutul sau. Astfel, situatia domnului Chirtoaca devine mai mult decat complicata. Tot mai multe indicii par sa confirme aceasta ipoteza. La o analiza mai atenta a confruntarilor din campania electorala se observa ca unicul competitor care nu a fost atacat de catre comunisti este acelasi Dorin Chirtoaca. Mai mult decat atat, in cadrul conferintei de presa sustinuta in data de 28.05.2007 de catre staff-ul electoral al Partidului Comunistilor, Chirtoaca a fost declarat ca „ unicul contracandidat cu sanse de a accede in turul II alaturi de Veceaslav Iordan. Surse din cadrul Partidului Comunistilor au confirmat acesta ipoteza.

In ceea ce priveste viata personala de acum a domnului Chirtoaca, aceasta este deasemenea invaluita in ceata. Totul ce se stie despre dumnealui este ca acesta nu este insurat, nu are o prietena si nu practica distractiile zgomotoase si devoratoare de nopti. Mama sa, cu care locuieste in prezent, este unica persoana care are grija ca acesta sa aiba in fiecare dimineata hainele spalate si calcate, asa cum ii sta bine unui tanar politician promitator."
ciudat....
foarte ciudat....
 
stiu ca nu ii dorin... numai ca nu m-am mai chinuit sa ma adresez la o alta persoana... ideea care am spus-o conteaza si sa spunem ca ii un mesaj adresat adevartului Chirtoaca.
 
Oricum, cine a scris chestia asta citata de Meta, nush de ce se leaga de viata personala... pana la urma nu inteleg de ce m-ar interesa pe mine cu cine traieste viitorul primar, daca e casatorit sau nu, daca e virgin sau nu, daca e frustrat sau nu... etc... Important e ce va face, ok, rezultatele sale profesionale... etc.
 
Meta;184574 said:
o Chestie ciudata..
i-am scris un privat lui "Dorin" referitor la un forum... in care se discuta ceeashi tema...
imediat dupa asta.... pe acel link ce i l-am dat... in acea tema...si-o scris un mesaj(PRIMUL in cale forum) Domnul militant... mesaj... sa zic asa.. Anti-Chirtoaca...
iata-l:

ciudat....
foarte ciudat....

In primul rand nu ai scris pe privat ci pe public, mesajul e preluat de pe moldova.net iar autorul vezi si tu cine este. Nu vad nimic straniu aici. Inca ceva am avut mai multe mesaje scrise pe rupere, habar n-am de ce nu sunt. Vezi data inregistrarii mele Decembrie 15, 2006, 08:53:13
 
militant;184595 said:
In primul rand nu ai scris pe privat ci pe public, mesajul e preluat de pe moldova.net iar autorul vezi si tu cine este. Nu vad nimic straniu aici. Inca ceva am avut mai multe mesaje scrise pe rupere, habar n-am de ce nu sunt. Vezi data inregistrarii mele Decembrie 15, 2006, 08:53:13

CUM PUBLIC???? (arata-mi mesajul PUBLIC...cu linkurile... ce i le-am dat lui "DORIN")
i-am scris in PRIVAT! linkurile de pe rupere!
imediat dupa asta. ai postat PRIMUL tau mesaj acolo!!!!
da..psihoza...brusc ti-o disparut mesajele de pe rupere :))
in fine... fie si asa... sa presupuunem ca ti-au disparut...
dar.... e ciudat... ca imediat cum i-am scris lui "Dorin Chirtoaca" mesaj PRIVAT cu linkurile de pe rupere. ai posta si TU acolo!

da. am mai vazut mesajul cela.pe Moldova.net... ce l-ai postat pe rupere...
so?
 
militant;184610 said:
http://www.rupere.md/forum/index.php/topic,1164.0/prev_next,next.html#new

Aici era mesajele de pe moldove.net, imi pare rau ca au sot toate sterse, din nou. Se vede ca din nou nu sunt binevenit pe rupere.

Vezi chat.md, si forum.md si kolo am scris in acelasi timp mesajele mele. Ce vrei sa sugerezi de fapt?

Nimeni nu zice ca nu eshti binevenit pe rupere... doar ca s-a creat o situatie foarte ciudata... dupa parerea mea.
si... nu inteleg... de ce mi-ai dat linku de pe rupere....??? eu ziceam altceva... ziceam de MESAJUL PRIVAT adreasat LUI DORIN!
iin fine...

fii de acord... ca e foarte ciudata faza:
eu ii scriu measj privat lui DORIN. mesaj ce contine 2 linkuri. care trimit pe un alt forum.
imediat dupa asta tu postezi primul tau mesaj in unul din likurile sus mentionate.
dupa... cineva zice ca defapt acest "DORIN" nu-i adevaratul Dorin...
tie ce-ti vine in minte? nu faptul ca tu... ai citit cumva MP lui DORIN care defapt nu-i DORIN.... care defapt ii o clona!
iaka...
 
Mai omula, eu azi am scris pe mai multe forumuri, de unde ai luat ca am scris anume dupa ce ai trimis tu linkuri lui Chirtoaca (sau mai stiu eu cine)?
Cainele cand nu are ce face urlala luna...
 
Sorry ca e cam offtopic, dar ...

Meta, doar un sfat, nu te certa cu un incapatanat, caci cineva incompetent (sau care nu e la curent cu situatia) din exterior poate sa nu obesvre diferenta!
 
azi am primit pe mail acest mesaj. o fi oare cu ocazia zilei internationale a copilului????


I-a zis mama lui Chirtoacă:

“Măi copile, mergi la joacă!”

Dar Chirtoacă, cum se ştie,

Vrea la joacă-n primărie!





Молвила Киртоакэ мать:

Ты, Дорин, шел бы играть!

Сын и слышать не желает –

Опять примаром стать мечтает!​
 
Comunicat de presa al PPCD

Comunicat de presa al PPCD
In alegerile locale generale de azi din Republica Moldova au fost deja Inregistrate Incalcari grave ale legislatiei electorale. La foarte multe sectii de votare s-a constatat ca listele alegatorilor au fost Intocmite incorect. In aceste liste apar o multime de suflete moarte, adica numarul de alegatori la mai multre sectii de votare este exagerat In mod artifical. Acest fapt a fost semnalat de catre observatorii nationali In Chisinau, In raioanele Floresti, Cahul si altele. In mai multe localitati, observatorii nationali nici nu au fost admisi la sectiile de votare.
La mai multe sectii de votare din Chisinau si raionul Orhei au fost aduse mult mai multe buletine de vot decat persoanele cu drept de vot care domiciliaza In raza acestor sectii. De exemplu, la sectia de votare nr. 35 din Chisinau pentru cei 1 480 de alegatori inclusi In liste au fost aduse 2 800 de buletine de vot, aceasta frauda mai fiind constatata In sectia nr. 219 din Chisinau, unde s-au adus de doua ori mai multe buletine decat numarul de alegatori.
In o serie de sectii de votare secretarii comisiilor, care sunt de regula comunisti, anunta oficial o prezenta mai mare decat cea constata de toti observatorii. De exemplu, la sectia de votare nr. 208 din Chisinau secretarul comisiei a anuntat ca au participat la vot 525 de persoane In timp ce observatorii au numarat pana la acea ora doar 432 votanti.
Cazuri grave de Incalcare a legislatiei electorale s-au constatat In Sangera, o suburbie a municipiului Chisinau cu mari sanse de victorie pentru reprezentatii opozitiei crestin-democrate. Aici s-au cumparat In cel mai direct mod voturile electorilor, pentru fiecare oferindu-se 10 lei moldovenesti, aproximativ 0,6 euro.
La multe sectii de votare electorii sunt somati sa nu voteze candidatii opozitiei crestin-democrate. Reprezentatii autoritatilor comuniste Isi permit sa dea indicatii cum sa voteze alegatorul nu doar In sectia de votare, ci chiar In cabina de vot.
La sectia 217 din Chisinau presedintele Biroului electoral a fost surprins In repetate randuri scotand buletinele de vot Inafara sectiei de votare. Sectiile 22 si 50 sunt dotate cu cabine transparente, pirn care se poate vedea usor pentru cine voteaza alegatorul, astfel Incalcandu-se principiul secret al votului. In sectia 219 sunt lasati sa intre Impreuna cate 5 si 6 alegatori In cabine. In mai multe sectii de votare urnele de vot s-au umplut cu buletine de vot chiar dupa primele ore, ca, de exemplu, In localitatile suburbane Tohatin si Codru si In mai multe sectii de votare din Chisinau. In unele din sectiile de votare stampila nu se afla In cabina de vot, ci la unul din membrii biroului electorali, care o transmite alegatorului odata cu sfatul cum sa voteze (de exepmplu: sectia de votare nr. 191 Chisinau).
In mai multe sectii de votare membrii cu drept de vot deliberativ In birourile electorale, delegati de PPCD, nu au fost admisi la locurile de distribuire a buletinelor de vot, ci au fost admisi doar la activitati secundare. La sectia 22 din Chisinau, situata In localul „Dolce vita” membrii biroului electoral, In frunte cu presedintele Teodora Vasileva, au fost surprinsi consumand alcool si aflandu-se Intr-un stadiu avansat de ebrietate. Majoritatea sectiilor de votare nu sunt amenajate adecvat, iar observatorii nu pot urmari Intregul proces electoral.
Cu toate acestea, electoratul PPCD a iesit deja In prima jumatate a zilei In numar mare la vot. Cea mai Inalta participare la scrutin s-a Inregistrat In raionul Floresti, raion In care au avut loc cele mai dure confruntari Intre autoritatile comuniste si opozitia crestin-democrata. Potrivit datelor Comisiei Electorale Centrale, la ora 13.00 aici participase la scrutin peste 43 la suta din alegatori. Ca sa nu admita victoria crestin-democratilor, functionarii electorali din acest raion, obedienti autoritatilor comuniste, deja au anuntat ca vor invalida rezultatele alegerilor. O participare Inalta la scrutin s-a Inregistrat In raionul Cahul, unul din fiefurile electorale ale crestin-democratilor.
In raioanele Calarasi, Anenii noi comunistii fac agitatie electorala deschisa si Indeamna alegatorii sa mearga la vot si sa Ii sustina.
Pe de alta parte, In regiunile populate de minoritari participarea la vot este foarte mica. In raionul Taraclia, populat preponderent de bulgari, pana la ora 13.00 au participat la vot doar 1,4%, iar In autonomia gagauza, populata preponderent de gagauzi, la urne au mers doar 6,9 la suta, iar In orasul Balti, In care minoritarii constituie aproximativ 50 la suta, s-au prezentat la urnele de vot doar 15,1%. Aceste rezultate confirma faptul ca electoratul comunist este In deruta, el nefiind gata sa aleaga pentru cine sa voteze: pentru comunisti, care le-au Inselat asteptarile, sau pentru formatiunile de extrema stanga, care se afla sub controlul total al Tiraspolului si al Kremlinului.
Situatia cea mai grava a fost Inregistrata In satul Corjova, r-nul Dubasari (o localitate din stanga Nistrului aflata sub jurisdictia Chisinaului, dar controlata militar de rusii separatisti si de fortele regulate ale Federatiei Ruse) unde populatia romaneasca nu are acces la urnele de vot. In urma unor altercatii dintre politia moldoveana si militiile separatiste transnistrene, Chisinaul a pierdut controlul asupra sectiilor de votare acaparate de separatisti. Totodata militia transnistreana a arestat doi observatori nationali si unul international, un cetatean danez.
In cartierul general al PPCD informatiile despre Incalcari se amplifica si arata ca puterea comunista este dispusa sa falsifice masiv alegerile. In aceasta situatie PPCD urmeaza sa decida dupa totalizarea modului de desfasurare a alegerilor asupra unei eventuale nerecoasteri totale sau partiale a rezultatelor alegerilor si sa ceara altor partide din Opozitie, Comisiei Electorale Centrale si organismelor internationale invalidarea si repetarea scrutinului.
In ziua de sambata, 2 iunie, cand agitatia electorala era deja interzisa prin lege, PPCD a fost atacat deschis la postul de radio „Vocea Basarabiei”, cunoscut pentru politica editoriala ostila fata de crestin-democrati si conectat la surse de finantare romanesti.
Biroul de presa al PPCD
Ora 19.00
Chisinau
 
Puterea si libertatea nu se ofera ci se cucereste. S-o spuneti mutului ca pl a cucerit ceva. Nu vi se pare ca va cam contraziceti?
Cineva se plangea mai ieri ca nu suntem un stat democratic, sa inteleg ca acum sustinatorii lui Chirtoaca vor fi nevoiti sa recunoasca ca suntem o tara chiar foarte democrata? O sa se inece cineva in propria sa prostie.
 
Back
Top