Femeia la volan

bine ca daca va contrazi acum......as putea sa o dau in bara.....insa e pacat sa generalizati toate femeile la volan ca fiind cascate.....ok, mai cascam gura si noi, pe la copaci pe la vitrinile magazinelor cu reduceri.....si mai folosim oglinda contra destinatiei..... sau nu stim cum sa parcam corect si ne cracanam pe jiuma de drum.....tot asta este.....dar dar dar....cel putin majoritatea femeilor nu sufera de "nebunia vitezei"....si asta nu e putin....

citisem candva o statistica ca dupa numarul de accidente rutiere cauzate de depasirea vitezei.....barbatii intrec femeile....
 
... mmm, da eu ma intreb oare... da barbatii nu pot fi cascati?! ... au mai vazut o fusta mai scurta, o domnisoara mai simpatica? :crazy: si barbatilor mai este caracteristic o notiune la volan: "show off"... si atunci kiar sunt pericol public! :lol:
 
Melania said:
citisem candva o statistica ca dupa numarul de accidente rutiere cauzate de depasirea vitezei.....barbatii intrec femeile....
clar ca intrec femeile, pentru ca numarul barbatilor la volan e de citeva ori mai mare ca ea a femeilor... :wink:
"norocul" femeilor este ca barbatii la fel de "incidente" minore le iarta , dind din cap...cu gindul...shi si-i fashi...Nu pot sa spun precis daca la noi in tara femeile merg mai bine ca barbatii sau invers, cind sunt destui care au capatat permis fara examen, sau macar ceva experienta...
 
dnd, tu esti destept, da nu "tare":)
statistic se ia procentajul, asa ca nu are importanta cat de mare este populationul din care se ia sample-ul.. paina la urma luand in consideratie numarul de femei-barbati care conduc, concluzia e ca barbatii is involved in mai multe accidente ca femeile statistic,.... sa ca "ne nado" :D
 
ah, da, am uitat sa spun ca necatand la statistici, femeile de obicei sunt cele care ma enerveaza pe drum( eu nefiind exceptie:)
 
:wtf:
femeia la volan ? asta cum s-ar spuni ironia condusului :) sh mitza me cred ca-i mai atenta decit femeia la volan, nu shii drept sunt exceptii !

shel mai mult ma pricaleshte cind femeia la volan in loc sa se uite la drum ea se uita in oglinda 8)
 
pai vad ca mai facut destept, da nu tare...clar...
oricum cind din 1000 de barbati 100 fac accidente, 1000 de femei fac (sa spunem) 70 ...atunci se ia procentajul la numar exact de barbati\femei...
ca dupa logica ta eu pot sa i-au 100.000 de barbati shi sa spun ca din acest numar undeva 30 % fac accidente pe cind la 1000 de femei cit vei lua tu sa fie doar 20%...tacush nu ma hitresc nish eu...tat o sa fie bine shi frumos...
 
dap sh tu ti orientezi dupa statistici, barbatii fac accidente din total alte motive decit femeile ! :wink:
 
no problem...oricum asta nu va rezolva nimic...asha ca fiti atenti la drum!
Semnele din oras cit shi din republica lasa de dorit...iaka asta kiar problema...profu meu de auto tat timpu ne spunea ca trebuie sa ne lamurim cu directia transport pentru situatia asta...trebuie cineva mai autoritar ca sa incepem cu succes o campanie de acest gen:" renoirea semnelor rutiere"...
 
iaka..toti voi, barbatii care sustineti ca femeia la volan e urgie....posibil unii din voi aveti surori ...care poate conduc si ele masina...ap cum vi se pare ca merg ele? tot anapoda? tot o dau prin gropi?
 
Melania said:
iaka..toti voi, barbatii care sustineti ca femeia la volan e urgie....posibil unii din voi aveti surori ...care poate conduc si ele masina...ap cum vi se pare ca merg ele? tot anapoda? tot o dau prin gropi?
Femeia este femeie ea trebuie sa mearga cu rutiera sau la troleibus dar sa nu se urce la volan, femeia la volan se tusuie numai shi CASCA gura pe dealuri foarte multe accidente sunt cind femeia este la volan,ei i se pare ca merge pe cal,shi i se pare ca ca ea nu exista nimeni :)
 
it's ok ca o femeie sa conduca... nu am nimic ympotriva..... numa ni se yntuneca ynaintea ochilor cand la volanul unui bmw ultima serie sau unui off-road de 2 tone jumate sta o fufa care abia se vede de dupa volan shi prveshte yn partzi de parca e pe covorul roshu....
ei asta de-am yi alta chestie.....chestie de stare sociala.....
 
Melania said:
bine ca daca va contrazi acum......as putea sa o dau in bara.....insa e pacat sa generalizati toate femeile la volan ca fiind cascate.....ok, mai cascam gura si noi, pe la copaci pe la vitrinile magazinelor cu reduceri.....si mai folosim oglinda contra destinatiei..... sau nu stim cum sa parcam corect si ne cracanam pe jiuma de drum.....tot asta este.....dar dar dar....cel putin majoritatea femeilor nu sufera de "nebunia vitezei"....si asta nu e putin....

citisem candva o statistica ca dupa numarul de accidente rutiere cauzate de depasirea vitezei.....barbatii intrec femeile....
Ce nai zice tu dar femeia la volan e C A S C A T A........si nu te spori in zadar
 
dupa statistica femeile provoaca cele mai putzine accidente..... adica, poate sa deie yntr-un copac, sau rapa dar yn rest - minim.... femeile sunt atente la volan..... statistica o demonstreaza....
 
[K said:
]dupa statistica femeile provoaca cele mai putzine accidente..... adica, poate sa deie yntr-un copac, sau rapa dar yn rest - minim.... femeile sunt atente la volan..... statistica o demonstreaza....

foarte adevarat,
eu intotdeauna nimeresc in ceva care nu se misca:) :D handicap poll, gard, you nme it
 
[K said:
]dupa statistica femeile provoaca cele mai putzine accidente..... adica, poate sa deie yntr-un copac, sau rapa dar yn rest - minim.... femeile sunt atente la volan..... statistica o demonstreaza....
Sin mai multe tipuri de minciuni.
1. Minciuna simpla.
2. Minciuna gogonata.
3. Statistica!!! :)

Datele statistice le poti manipula in modul care-ti convine tie. Depinde si de cea cum o fost facuta statistica :)
 
Back
Top