Femeie Frumoasa / Femeie Desteapta

Ca si orice lucru in natura
frumusetea si desteptaciunea trebuie balansate
la drept vorbind i-mi este greu sa spun ce ash alege eu. (imediat explic de ce)

pe de o parte una desteapta, dar de unde ash shtiu ca este destepteata dace este atit de neatragatoare incit nici nu ash avea chef sa ma apropii. Pe de alta partea prea desteapta implica un grad inalt de emancipare ceia ce tot nu este chiar ceia de ce am nevoie.
sa presupunem ca am agatzat o fota frumoasa. Daca ea nu v-a fi suficient de desteapta, lipsita de educatzie, maniere, modele comportamentale adecvate unui mediu -- o voi lasa.

sint suficiente fete care balanseaza. de ce sa ma complic?
 
Daca nu sa specificat concret ca fata frumoasa e super proasta.
Atunci frumoasa.

Dar daca e cazul ca una e super proasta iar alata e super urita.
As trai cu cea urita si as avea ca amanta pe cea frumoasa. heh.
Sa traesti cu un om prost e cam periculos.
Si daca fata desteapta e cu adevarat desteapta, intelegind ca-i cam uritica ea si singura o sati gaseasca tie fete - numai sa nu o lepezi. Cel putin o sa se uite printre degete la toate afacerilile tale romantice.

Este si alta varianta daca fata e wise ea o sa aiba grija de corpul ei si daca nu la fatsa atunci la corp o sa fie sexy. In intuneric de altceva nici nu e nevoe. Drept ca cind te scoli dimineata... sii vezi mutra.. of mama draga... mai bine pe paturi diferite sa dormi... da daca ma mai gindesc...
mai bine fasi o laba sanatoasa decit sa alegi din super proasta si super urita. Mlea da sa fasi laba tati viatsa tot nui ghini... sini vabshe apare cu asa intrebari.. si asa viatsa ii complicata..

Desi nu am intilnit fete care sa ma impresioneze cu intelectul lor, poate vezi ca si te exciti de la asta. :)

Daca alta alegere vabshe nui. Adica in toata lumea au ramas numai 2 fete.
Ma fac musulman si le amagesc sa vie ambele in garemul meu.
to be continued...
 
Caroce tema asta ne atrage in galos...un raspuns era de ajuns .
Nu stiu cine a pus tema asta(am sa ma uit dupa asta) si cu ce sperante sau cu ce iluzii....
Caroce sanatate si virtute
s'avem bani, si s'avem ce.....cheltui
 
Cam absurd poll-ul acesta, o discutie ciudata la care cel mai obiectiv mi s-a parut flo. Intr-adevar nu exista perfect frumoase si perfect destepte.

Stii Mel, exista si fete extrem de frumoase si cu o gandire exceptionala, am intalnit multe de acest gen. Si chiar as spune ca sunt mai multe frumoase si inteligente decat urate si inteligente. Femeie desteapta inseamna femeie culta, citita si nu neaparat inteligenta (intelgenta e inascuta). In acest caz as alege pe cea frumoasa, poate nu stie ia teoria lui X-lescu dar te distrezi si nu te plictisesti cu ea si nu neaparat te faci de rusine cand iesi la o petrecere.

Oricum, daca sa o luam intr-adevar, chiar si cele mai frumoase au defecte fizice, si cele mai superbe fotomodele au anumite incongruete, asa ca ma abtin sa raspund la poll.

Dar as putea alege frumusetea ca trasatura dominanta, cu siguranta ca si orice barbat inteligent, cum zicea flo, e destul sa gandeasca unul :lol:
 
what can I say Piggye? Flo strikes again! :D
toate discutiile astea luxuriante de tipul "Ce as face daca..."
sint doar un fel de ne amagi. recuperam pe plan imaginar ce ne lipseste in realitate. ceea ce nu este un lucru rau, daca nu e patologic :)

cred ca are mai mult relevanta ce am facut pina acum.
aduceti-va aminte ce fel de fete ati ales pina acum, cite compromisuri ati facut, etc.
nu prea conteaza ce am face daca..., conteaza ce am facut. si daca sintem multumiti de ce s-a ales de alegerea noastra :D
 
Back
Top