Fenomenul "Forum" pe Net

Codrin said:
Oricine se ridica ca arbitru al elegantei in domeniul sarcasmului , se expune de buna voie unui atac concentrat de la orice alt spirit sarcastic aflat in zona


Sarcasm ? Soclu ?

Bizar. Vad ca tu vezi numai "sarcasm" de jur imprejur ...in plus, preluind scenariul biblic, imi prevestesti o "judecata de apoi" cu tipul rau sau mai "sarcastic" decit mine care ma va "trage prin noroi" - buna "pedeapsa" imi prevezi.

Ce te ai aprins asa, eu am precizat la inceputul temei si am prevenit persoanele care se vor regasi in aceasta tema sa nu se considere vexate. Ceia ce fac e un simplu zapping, o culegere de momente interesante petrecute zilnic pe forum ; posibil maniera de a le edita si de a le comenta inclina spre ironie - in cazul asta imi cer scuze de la toti pe care intr-adevar se considera jigniti. Mii de scuze.

Profitor parazitar

De fapt, am comunicat si pe alte teme ; de altfel nu vad rostul sa ma justific, fiecare comunica in felul sau, scriind, comentind, atacind, ironizind sau "just" culegind momentele interesante lui de pe forum.
 
Nu sunt pe tema ta prezent absolut deloc pana nu am intrat singur .
Nu razbun pe nime care s-a simtit vexat .
Nu am spus multe din cuvintele pe care mi le pui tu in guritza .

Scriu telegrafic ca sa poti intelege ce spun , pentru ca observ stupefiat ca stilul metaforic tu il iei mot-a-mot . :D
 
Sirb, nu te mai scuza. Ironia i sarcasmul sunt procedee vechi de cnd lumea, la fel ca invidia i lipsa de talent a celor care se revolt de obicei, atunci cnd sunt vizai. Poate Codrin ar fi preferat ca tu s fii mai sarcastic (aa ca el, bunoar)? Cred c e de ajuns s fii aa cum eti. Dac poate fi mai bun Codrin, n-are dect s demonstreze ce poate. E destul loc pe forum. :)
 
Codrin said:
Nu sunt pe tema ta prezent absolut deloc pana nu am intrat singur .
Nu razbun pe nime care s-a simtit vexat .
Nu am spus multe din cuvintele pe care mi le pui tu in guritza .

Scriu telegrafic ca sa poti intelege ce spun , pentru ca observ stupefiat ca stilul metaforic tu il iei mot-a-mot . :D

Aham... incoerena asta din mesajele tale... :roll: , pe la voi, se numete "stil metaforic"!
 
Liutza , hai mai ghine la Politica . Acolo esti mai inspirata .
Ce-i aici nu e buna de ciocnire de idei satisfacatoare nici in conceptul cel mai relaxant de joaka posibil . :D

Nu e obligatoriu sa-l asteptam pe FA sa-tzi sopteasca , nu ? ;)
 
Codrin said:
Liutza , hai mai ghine la Politica . Acolo esti mai inspirata .
Ce-i aici nu e buna de ciocnire de idei satisfacatoare nici in conceptul cel mai relaxant de joaka posibil . :D

Nu e obligatoriu sa-l asteptam pe FA sa-tzi sopteasca , nu ? ;)

Bun idee: du-te pe Politica cu "Liutza", adic cu SkyW, c tare v mai potriji! Aceeai "coerena" i acelai misoginism - ai face un cuplu ideal!
 
Codrin said:
Oricine se ridica ca arbitru al elegantei in domeniul sarcasmului , se expune de buna voie unui atac concentrat de la orice alt spirit sarcastic aflat in zona . Si se va gasi la un moment dat cineva mult mai priceput ca el care il va da jios de pe soclu si il va tyra prin noroi , facandu-l doar la fiecare replica orbecaita sa se acopere si mai mult de penibil . De aia multi cu adevarat talentati prefera sa lase soclul liber , sa lucreze cumintei in rand cu ceielati si sa zyca ceva spiritual doar dupa ce aduc si niste fructe culese sau niste pesti prinsi comunitatii .
- Merci de sfat, insa nu prea vad ca ar trebui sa mi se refere mie, nu ma consider "arbitru al elegantei in domeniul sarcasmului" si nu am urmarit sa ma instalez pe un oarecare "SOCLU".

Daca pretinzi atita cuget, analiza si impartialitate din partea ta nu ai fi aruncat atit de ferm prejudecati de stilul asta :
- arbitru ;
- sarcasm ;
- soclu ;
- tyri prin noroi ;
- replica orbecaita ;
- penibil ;
- supravietui parazitar.
 
am vrut sa zic in alta parte, dar aici cred ca e mai on topic. numai ce am citit un mesaj pe forum si...eu mereu m-am mirat ca exista pe forumuri lume mai in varsta, cu familie, lucru stabil...mai in scurt, oameni cu scaun la cap...nu stiu de ce am impresia aceasta...probabil ca nu prea cred ca un om matur ar avea timp pentru forumuri, le-ar considera demne pentru a le acorda ceva timp etc... sau pur si simplu judec dupa parintii mei si altii de varsta lor (plus, minus) pe care ii cunosc, care deloc n-ar face acest lucru...

si inca ceva...pe forumuri adesea cu toti vorbesti la un nivel, nu e ca in viata (iata ma gandesc - daca e vreun prof de-al meu pe un forum si sa-i fi zis ceva mai aiu/rea...si apoi el/ea sa-mi zica ca "ne vedem la lectii" :lol: ) ... dar cand aflu ca celalat e cu, presupunem, 20 ani mai mare ca mine...putin ma blochez...

cam asa :lol:
 
Arina...merci pt. "scaunul la cap"...
Eu cred ca poti vb. foarte lejer de la egal la egal cu toti de pe forum, chiar daca au scaun la cap... Criar daca ai 50 ani (nu am, e un exemplu), din moment ce scrii la o rubrica inseamna ca tu consideri ca ti se potriveste rubrica respectiva adica esti la acelasi nivel cu cei de acolo, deci toti sint egali pe forum...Daca cineva se considera prea inteligent nu are decit sa nu se coboare...daca i se pare umilitor sa fie tratat pe picior de egalitate.
 
"De la inceput vreau sa spun ca sunt timisoarean si banatean(care provine din Banat, nu este venit de nu stiu unde)." (cca)
 
"In Banat nu se prea pune probleme unirii si nu mai stiu ce chestii f patriotice,fiindca avem experienta de pe vremea impuscatului cand au fost adusi in zona tot felul de locuitori din afara Banatului si rezultatele nu au fost sa spunem satisfacatoare." (cca)
 
"... la noi de ani buni daca deschizi o revista pentru adolescenti te intrebi in ce tara ai nimerit datorita faptului ca toate textele sunt scrise intr-un jargon romano-englezesco-penibil" (lvl 100)
 
Back
Top