Folosesti partea stanga a creierul sau partea dreapta?

Dixy, nu neaga nimeni ca cele 2 emisfere au functii diferite. Se pune la indoiala doar calitatea testului.
 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
o vad.de-am ii bine.la inceput o vedeam numai intro singura directie,apoi sora a venit si mi-a aratat ca ea se misca imbele directii ,
Nu puteti ssa o vedeti intro singura directie,asta numai dac' va inclinat ca sinteti pictor sau matimaticean atunci o so vedeti intro singura directie
Un mod de avedea-o in ambele dir: - clipiti din ochi des,si o so vedeti in ambeele
 
Fac matematică,sport,istorie,bla bla bla.Am văzut-o şi aşa şi invers.Oricare generalizări sunt incorecte,ori eu sunt excepţie şi am îndoieli serioase,apropo,gr8dude,mulţumesc pentru explicaţii.Eu obişnuiam să privesc la tastatură şi cînd ridicam ochii îi schimbam sensul :)
 
Bun este un test tâmpit. Dar vederea spațială are multe legături cu alte funcții ale creierului. Modul cum vezi poate să spună nu ce gândești dar în ce mod raționezi. În general femeile folosesc mai mult emisfera stângă a creierului și bărbații emisfera dreaptă. La fiecare există avantaje și dezavantaje. Femeile sunt mai mult aplecate spre amănunte, bărbații spre generalizări. Femeile gândesc mai mult analitic, bărbații mai mult sintetic.

Ceea ce mă face să cred că femeile ar avea succes în științele exacte, dar se pare că nu prea e cazul pentru că nu le plac.
 
Back
Top