Forum

Fallen

New Member
Salut!

Vin de pe forumul www.skyscrapercity.com, un forum dedicat in mare parte zgarie-norilor.
Insa pe langa sectiunile destinate zgarie-norilor, fiecare tara are o sectiunie proprie unde se discuta despre economie, infrastructura, proiecte, investitii, si intr-o anumita masura politica.
Sectiunea Romaniei are destul de multi membrii. Cum insa nu exista si vreun moldovean inregistrat pe forum, Moldova a fost inclusa in sectiunea Romaniei. Incercam in general sa ne interesam de proiectele din Moldova sa postam stiri legate de acestea, insa fiind din afara e mai greu astfel ca se ajunge in general la politica... privita din punctul romanesc de vedere.
Ar fi de preferat sa avem si cativa utilizatori din Rep. Moldova inscrisi acolo care sa ne prezinte proiecte, sa ne tina la curent cu stirile mai importante, sa ne spuna cum e vazuta situatia Moldovei din interior si nu in cele din urma sa isi promoveze imaginea tarii . Poate asa am reusi sa discutam mai mult despre proiecte decat despre oameni si ideologii politice si romanism, lucruri discutate in general pe foarte multe alte forumuri.

+ acolo puteti fi mereu la curent cu ultimele proiecte si stiri din Romania.

Sectiunea Romaniei poate fi gasita astfel:
Euroscrapers -> Romania
(Linkdirect : http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1291 )

iar threadul dedicat Moldovei se gaseste in sectiunea Romaniei si poarta numele :
"MOLDOVA | News on Economy, Industry, Investments & Business"

Daca la un moment dat Moldova va ajunge la un numar decateva zeci de utilizatori activi atunci va putea cere (daca va dori) crearea unei sectiuni proprii, separata de cea a Romaniei.

As ruga administratorii acestui forum sa nu imi stearga imediat mesajul daca se poate. Nu incerc sa fac reclama siteului(care are destui utilizatori, deci nu are neaparat nevoie de useri noi), ci incerc sa gasesc cativa oameni din Moldova pasionati de aceleasi lucruri ca si noi. Incerc sa ofer Moldovei macar cativa reprezentanti pe acel forum pentru a putea forma o viziune mai clara asupra vietii din Moldova.

Multumesc.
 
Fallen;215067 said:
incerc sa gasesc cativa oameni din Moldova pasionati de aceleasi lucruri ca si noi. Incerc sa ofer Moldovei macar cativa reprezentanti pe acel forum pentru a putea forma o viziune mai clara asupra vietii din Moldova.

Multumesc.
pentru cine si pentru ce vrei sa se formeze "o viziune" mai clara?
Cu ce scop?
 
E un forum international, iar zona Romaniei e vizitata frecvent si de utilizatori straini. M-am gandit ca din moment ce forumul duce lipsa de cineva din Moldova, ar fi dragut sa raspandesc ideea. Poate vom avea si membrii moldoveni cu care sa putem discuta.
Eu nu m-am inregistrat cu un scop anume pe forum, ci deoarece ma pasioneaza subiectele discutate acolo. Daca vrea cineva sa vina, sa arunce un ochi si daca ii place ce vede sa se inregistreze.

Legat de faza cu viziunea, am formulat eu cam alambicat. Mie personal mi-ar face placere sa pot comunica pe forum pe teme de genul Economie, Investitii, Infrastructura, cu cineva din Moldova. Nu cunosc bine mediul din Moldova, si cred ca cel mai bine l-ar putea prezenta un moldovean. That's about it...
 
fallen, mai intru si eu pe skyscrapercity, ma intereseaza in general forumurile despre proiecte de infrastructura din Romania.

Trebuie spus si ca este necesar un nivel rezonabil de cunoastere a limbii engleze.

Forumul este ok, respectabil, si intr-adevar international.

Nu te speria daca lumea gaseste nod in papura la orice pe aici sau e putin paranoica. E moda casei.
 
Back
Top