Fragrances sau parfumuri

kedd

Octombrel
dupa cum intseleg noi cu Eli suntem foarte interesatsi in aceasta tema - sa vedem cine shi ce prefera :smile:
 
Prefer "Eau d'ete" par Kenzo si "deep red" hugo boss.
restul care le-am avut nu mi-au lsat nici o impresie.
 
La baieti prefer CD "fahrenheit" , Davidoff "Cool Water", Paul Smith.
Personal prefer Emporio Armani "she" , Laura Biagiotti "Venezia", Channel "Allure" & CK "one"
:grin: iaka
 
Kedd, eu inca nu am auzit de parfumuri eficiente, mai ales eficient cand e vorba de dus la fete.... :lol:
 
mie nu-mi place cand de la cineva aduce a careva parfum, am un fel de alergie, de fapt nu e chiar alergie, dar ma inadus. imi plac deodorantele care opresc mirosurile urite, dar care nu prea dau alt miros, imi place cum miroase pielea spalata.
 
Mie mi se pare ca parfumurile de la Ck sunt cele mai tari.Deja se stie ca "Eternity" este parfumul cel mai cumparat in lume,dupa "Chanel nr 5" al lui Coco Chanel si acelasi "Eternity" a fost contestat de multe ori,spunindu-se ca provoaca dependenta.Apoi tot de la Ck imi place "Ck one",un parfum unisex,care este pur si mplu extraordinar.La fel in aceeasi categorie a parfumurilor geniale,l-as pune pe "Pleasures" de la Estee Lauder,asta e chiar un parfum "cu efecte" cum spunea kedd.Bineinteles,mai sunt si incontestabilele succese pe piata a parfumurilor de la Kenzo,dar aici am opinii diferite in dependenta de cutare sau cutare parfum.
 
Jean Paul Gaultier cineva ? :smile:
eu sunt impresionat de o chestie - shi anume de faptul ca ceva timp in urma Corania comercializa un parfum care e practic 99% similar la miros cu Le Male'ul lui Gaultier :smile: interesant cine a venit primul cu ideia "aromei" - sau mai bine zis - cine de la cine a plagiat ? :lol:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 28-01-2002 01:15 ]</font>
 
Eu prima data aud de Corania tre' sa fie ceva Made in Turkey sau Poland ca aici in Franta nu am auzit de asa ceva.
Cineva a spus ca parfumul de la Kenzo eau pour femme e ceva tare,sunt de acord.Eu pentru barbati prefer Cool Water de Davidoff,mama ce tare e ! Si noul "Cologne" de T.Mugler,in versiune unisex e la fel de meserias.Voi ce mai spuneti ?
A,mai ca era sa uit,si mie parfumurile pentru barbati de la Hugo Boss mi se par pur si simplu sensationale !!!
 
Pentru Eli care tot timpul shtie tot despre Frantsa :hahaha: :
CORANIA - creata in 1934 de Fernand COHEN, actualmente ARNO SOREL. Parfumurile sunt elaborate in Grasse, FR.
Iata shi adresa HQ'ului care foarte suprinzator nu e nici in Turkey shi nici in Poland :lol: :
Corania - 43, chemin de l'arme d'Afrique - 13005 Marseille (FRANCE).

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 29-01-2002 15:00 ]</font>
 
People,

Cel mai bun parfum e acela care tsi/i se potriv(its)este cel mai bine...
In genere, nu am preferinte pentru anumite parfumuri. Le degustez dupa care decid care sa il iau mie/prietenei. E greu sa alegi, mai ales cand il iei de la Grande Samaritaine (peste drum de Louvre)...

Alegerea parfumului e o chestiune de gust, delicatete, rafinament...
 
Back
Top