Gaza

Husky40;219521 said:
Ce sa zici si tu, madam. :D Te anunt ca fobia este o ura irationala. In concluzie, singura fobie de care sufar e frica de inaltimi. Nu urasc copiii, in schimb dispretuiesc cozile de topor care se folosesc de ei pentru a denatura faptele si a-i transforma pe diavoli in ingeri, cum faci tu cu Hamas.

Daca VIOLENTA NASTE VIOLENTA, desi nu te vad REVOLTATA cu privire la atacurile Hamas, De ce nu scrii, plina de indignare, ca nimic de pe lumea asta nu justifica UCIDEREA de oameni nevinovati? De ce nu te apuca groaza cand vezi copii de cativa ani cu centura de explozibil la brau? De ce nu te impresioneaza cand unii canta "bucati de carne de evreu"? De ce?

In ceea ce priveste ajutoarele din Liban, nu am auzit nici o stire, asa ca nu pot decat specula. Sa fie oare ceva de la conu' nasrallah? Nu stiu, doamna, nu stii nici tu. In schimb, amandoi stim ca altii nu au oprit transporturile, ci le-au JEFUIT si apoi le-au vandut pentru a face rost de BANI DE ARME. Acei altii isi spun Hamas si fura de la "bietii palestinieni", fara a starni vreun pic de indignare printre prosti. Desigur, Hamas fura in timpul liber, adica atunci cand nu lanseaza rachete, rapesc si mutileaza, arunca in aer ori impusca evrei.

Jihad fi sabil Allah, madam!
Marionetei pro-sioniste Husky

O sa incerc sa-mi motivez pozitia, desi ma indoiesc ca compunerea mea va fi onorata de marea onoare de a fi citita de marele posesor de "inteligenta" Husky.

1. Hamas a cistigat alegerile. Adica majoritatea populatiei il sustin. Nimeni nu are nici un drept sa neglijeze optiunea a sute de mii oameni.

2. Nu exista nici o demonstratie a acelui fapt, ca ajutoarele umanitare sunt jefuite de Hamas. Tu nu ai fost acolo si nu ai vazut cu ochii tai . Odata ce nu ai vazut cu ochii tai nu ai nici un drept sa prezinti o presupusa versiune ca fiind un ''de facto" cert. Eu nu indraznesc nici sa sustin aceasta versiune, nici sa o neg. Miroase a poveste israeliana.

3.Nu exista nici o demonstratie a acelui fapt, ca Hamas jefuiesc, fura,etc. Nu ai printre cunoscuti nici un hamasian, or, nu ai nici un drept sa faci astfel de afirmatii. Nu am nici eu cunoscuti printre ei, dat fiind acest fapt, nu indraznesc sa sa fac astfel de "anunturi publice".

4.Stirea despre barca libaneza a fost difuzata foarte larg de mass-media. Faptul ca nu esti la curent demonstreaza ca nu te preocupa asa de mult situatia din Orientul Mijlociu, si nu esti un EXPERT asa de mare, cum pretinzi sa fii.

5. Daca ne conducem de linia trasata de tine, si acceptam, ca Hamas nu sunt decit niste banditi nesemtiti, dece nu si-au ales o zona mai "rodnica",. mai "fertila", de ce au ramas in prapadita de Gaza? Poate ,totusi, nu e aspectul material, care ii preocupa? Poate e unul ideologic? De ce nu vrei sa accepti ca sunt niste oameni religiosi, care nu vor, decit sa-si apere paminturile, pe care traiesc de ani de zile? Nu ti se pare ca esti foarte tententios? Informatia negativa despre Hamas o accepti cu usurinta si placere, chiar, dar cea cu nuanta usor pozitiva, sau chiar neutra o negi cu inversunare si chiar ironizezi pe seama ei???

6. De ce trebuie sa cred, ca pozele copiilor cu centura de dinamita sunt facute de hamas si nu de antipropaganda israeliana???
Daca esti atit de informat, nu stii oare ca martirul (shaheed)trebuie sa atinga virsta pubertatii? Si trebuie sa fie deplin constient de fapta, pe care o sovirseste? Nu poate altcineva sa hotarasca pentru dinsul! Daca presupunem, ca cei care se hotarasc sa paseasca pe cararea shaheezilor sunt niste fanati religiosi, oare crezi ca ei ar risca sa comita chiar si o mizera greseala si sa mearga, ca urmare, la Iad??? Are logica?

Esti prelucrat de propaganda sionista asemenea cadavrului, prelucrat de formalina. Are rost sa vorbesti cu un cadavru si sa speri sa fii auzit???
 
Aiurea.

1. Hamas a obtinut 44% din voturi, Fatah 41%. Departe de ce as numi eu "Hamas a castigat alegerile". Ce este adevarat este ca avea mai multi membri in legislativ, gratie sistemului electoral. Recapitulare: Hamas cu 44% din voturi a atacat pe Fatah, cea care a obtinut cu 3% din voturi mai putin.

2. Iordania a spus-o cat se poate de clar. Ce, nici macar pe fratii musulmani nu ii crezi?

3. Nu sunt numai afirmatii, cucoana, ci si filme si imagini, pe care le ignori. Poftim inca un clip. O fi si asta propaganda sionista, cu actori.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=gUWx0n8EOac"]YouTube - the beauty of Hamas and the ugliness of Israel 1/2[/ame]

4. Se pare stiu mai multe decat unele destepte trecute la Islam si care aiureaza despre cum 44% iti permit sa castigi alegerile.

5. Foarte simplu, in prapadita Gaza se arunca bani din intreaga lume. Americanii trimit bani, europenii trimit bani, arabii trimit bani. Toti trimit bani pentru "bietii palestinieni", bani care ajung ori pe mana Fatah, ori pe mana Hamas. Cat despre nuanta pozitiva, hahaha, nuanta pozitiva? Nu cumva vrei sa discutam despre autostrazile facute de Hitler si sa ignoram restul operei? Da' chiar, madam, Holocaustul a avut loc sau e tot o minciuna israelita?

6. Nici nu conteaza cine a facut pozele,; important e ca acele imagini nu sunt retusate in photoshop, precum cele ale bombardarii Beirutului, ci reflecta intru totul o realitate absolut dementa pe care o negi cu desavarsire (atunci cand nu o intelegi ori nu aperi). Problema e ca acei oameni nu cred ca ajung in Iad, ci stiu ca vor ajunge in Rai, pentru ca lupta impotriva necredinciosilor, dupa cum le-a spus Allah prin intermediul Marelui Pedofil, Mahomed, pacea fie cu el.

P.S. Dar cine a zis ca picii aia se vor arunca in aer acum? Nici vorba, draga doamna, mai intai sa se faca mari, sa poata sa isi puna o vesta adevarata in spate si abia dupa aceea Raiul si sexul cu virgine.
 
dorinteodor;219522 said:
ce disputa pe aici....unii tin cu hamasul alti cu israelul fiecare cu argumente valabile din punctul lui de vedere...dar israelul este o tara normala, are sistem democratic, chiar si femeile musulmane care au cetatenie pot sa voteze. ne mai vorbind de faptul ca musulmanii traiesc bine mersi in israel....stie cineva vreo tara islamica afara de turcia unde femeile pot sa voteze?

dar sa vedem ce e cu hamasul. israelul i-a blocat in nord dar, ciudat, si egiptul i-a blocat...egiptul musulman si el i-a blocat dintr-un motiv foarte simplu: egiptul traieste din turism iar citiva hamasi care ar face atentate ar distruge industria de turism a egiptului..... s-a gindit cineva ca hamasul este respins chiar de musulmani?

s-a gindit cineva ca daca gaza ar fi locuita de chinezi, aia nu numai ca nu ar avea probleme cu israelul dar ar transforma gaza intr-un alt hong-kong....acum avem problema adevarata: palestinienii nu vor sa lucreze.... daca ar lucra eficient, ar obtine profit (multi si-ar deschide fabrici acolo si am avea produse "made in gaza" sau in palestina....). daca ar obtine profit, ar plati impozite deci ar alimenta un buget. iar daca ai buget, ai stat. si daca ai stat atunci o sa te ocupi de economie, de protectia sociala, de sanatate.... dar daca nu vor sa lucreze atunci fac ce se vede si traiesc din ajutoare (pe care hamasul le confisca....onu a oprit transportul ajutoarelor pina hamasul da inapoi ce a furat....)..... in rest totul e propaganda.... englezul ala care a scris un articol prostesc de sustinere a hamasului, a facut asta dintr-un motiv foarte simplu: numai in felul acesta o sa fie primit bine in gaza iar daca scrie de rau de israel, oricum va fi bine primit si in israel ca israelul e o tara normala...asta este si cu multe agentii de presa. scriu neutru sau chiar favorabil pentru hamas pentru ca altfel nu vor mai fi primiti acolo....asa ca mai cujetati si voi cind veniti cu articole favorabile organizatiei teroriste hamas....

O sa-ti raspund si tie, pe puncte. Cu tine e si mai simplu, dat fiind faptul ca te-ai dovedit a fi un profan si jumate, reiesind din prostiile, pe care le-ai insirat aici.

1. Israelul nu esteo tara normala, e construit pe oasele oamenilor nevinovati.

2. Israelul nu e o tara democratica, dat fiind faptul ca nu a recunoscut rezultatele alegerilor democratice, in rezultatul carora a cistigat Hamas. Tara democratica accepta orice rezultat al plebescitului

3.Femeile in TOTE tarile arabe participa la alegeri ca si barbati. ALEG si SUNT ALESE!!!

4.Egiptul a sustinut blocada Gazei, deoarece este cel mai mare dusman al Fratilor Musulmani, Hamas facind si el parte din aceasta miscare politico-religioasa. Presedintele Egiptului este pro-sionist, este masson, este aliatul lui Israel. Pozitia egiptenilor, conform sondajelor, nu corespunde cu ceea a conducerii.

5.Gazienii sunt tinuti intr-o totala blocada de 3 ani de zile. In tara ne veneau nici medicamente, nici combustibil, nici cele mai necesare lucruri pentru existenta . Si aceasta nu e prima blocada in care a fost tinuta Gaza. Despre care fabrici vorbesti??? Demagogule, ce esti. Palestinienii suntcunoscuti in lumea araba ca fiind cei mai harnici, cei mai talentati, cei mai isteti, activi si dornici de invatatura!!! Acuma nici nu au unde sa invete. Scolile se universitatile sunt distruse de bombe. Despre care Hong-Kong vorbesti, romanticule, tu, care sigur faci pishu in pantaloni auzind focuri de artificii.

6.Prezentind desteapta-ti teorie despre provinienta articolelor pro-hamas in paginile presei occidentale, ai invinuit aproape pe TOTI JURNALISTI SI ANALISTI ca fiind oportunisti mincinosi! Crezi ca un jurnalist asa de usor isi vinde numele obtinut cu mare greu, numai ca sa aiba trecere in Gaza.Cine esti tu, ca sa ai tupeu sa faci astfel de afirmatii??? inca un mare expert moldovean in conflictul Palestina-Israel??? Nu cumva ai fost si tu prin partile alea "na zarobotkah" si ai curatat strazile oraselelor israeliene de rahat???
 
Schizofrenului "hahaha" HUsky.

1. In Gaza mai mult de 80% au votat pentru Hamas.

2. Iordania, alaturi de Egipt, e o prostituata pro-Israeliana, Hussein, tatal actualului rege iordanian Abdallah a fost masson, nu esti la curent???

3.Tot asa cum desteptul de tine stie, cum se fac 44% la alegeri, stiu despre provinienta unor astfel de clipuri.(Un comentariu mai prost inca nu am auzit). Nu e propaganda sionista. E propaganda pro-fateh sionist.

4. Vorbe goale. No comments.

5.Bani ajung pe miina lui Fateh. Vis-s-vis de holocaustul , mai rascoleste si tu protocoalele sioniste, si ai sa vezi, de cine a fost planificat holocaustul.

6. Lupta oarba impotriva credinciosilor nu aduce in Rai. Moartea unui om nevinovat (indiferent de cinfesiune) garanteaza musulmanului Iad.

7. Vad ca aspectul sexual al problemei te preocupa mult. Pare sa fie patologic. Pazea! E un pervers on-line!!!
 
Expertului schizofren Husky.

Am uitat sa intreb. La cine vinde Hamas ajutoarele umanitare furate? La gazieni? Au asa de multi bani? Banii acestea ajung pe urma pentru cumpararea armamentelor? Sau armamentele le iau cu discount?
 
mamica a 3 copii;219530 said:
2. Iordania, alaturi de Egipt, e o prostituata pro-Israeliana ...
Exact asa zic si capii Al Quaeda ...
6. Lupta oarba impotriva credinciosilor nu aduce in Rai. Moartea unui om nevinovat (indiferent de cinfesiune) garanteaza musulmanului Iad.
Sunt convins ca asta vrea sa zica si urmatorul text, numai ca nu stim noi sa citim cum trebuie :
"Cand va intalniti cu necredinciosii , decapitati-i pana cand veti face un adevarat macel printre ei; apoi legati-i pe toti ....Iar cei ce sunt ucisi in calea lui Allah...el ii va duce in paradis "(Sura 47:4-7)

P.S. Evident, convertitele noastre vor sari imediat sa ne spuna cat suntem de ignoranti ca nu cunoastem limba araba, singura in care coranul e redat cu exactitate ...
 
Cadavrului moral Husky

Si aici nu ainimerit-o!!! Al Qaida este si ea o creatie a SUA, nu are nici o tangenta cu hamas.
Sura citata de tine se refera la o situatie concreta. Musulmanului i-i este permis sa lupte, si sa ucida cei, care lupta impotriva lui(in cazul bataliei concrete si doar in timpul bataliei concrete). E cunoscut in istorie, ca in momentul, in care se termina lupta, era interzis sa fie nu doar atins, chiar si insultat dusmanul. Asemenea versete au fost revelate anume cu scopul, ca musulmanii sa stiu ca au drept sa se apere, atunci cind sunt agresati, ca nu trebuie sa intoarca obrazul sting dupa ce au bost plesniti in obrazul drept.
 
mamica a 3 copii;219543 said:
Cadavrului moral Husky
Mai da-ti hijabul de pe ochi cand citesti mesajele. Eu nu-s Husky! In rest, nu cred ca mai are rost sa ne pierdem timpul cu tine.
 
mamica a 3 copii,

zici: " Israelul nu esteo tara normala, e construit pe oasele oamenilor nevinovati."

si in israel sint mamici care doresc sa-si creasca copiii in pace. tu ce-ai vrea acum, ca o mamica israeliana nascuta in israel sa se sinucida cu copiii ei ?

zici ca israelul nu e tara democratica? du-te in israel si o sa vezi ca totul este ca in orice tara europeana: au taxiuri, hoteluri, restaurante, au liberatea cuvintului si o folosesc din plin contra guvernului si politia nu are treaba cu ei, exista lege si este respectata....ce-ai mai vrea si nu au? iar in legatura cu faptul ca nu au recunoscut hamasul asta este normal din moment ce toate tarile europene considera hamasul ca o organizatie terorista...

zici: "3.Femeile in TOTE tarile arabe participa la alegeri ca si barbati. ALEG si SUNT ALESE!!!"

de unde ai scos prostia asta? daca te duci in iran or sa-ti puna aia basmaua pe cap iar sotul tau cind vrea sa te paraseasca o sa puna doi barbati sa spuna ca esti prostituata si gata divortul si dezonoarea....ba ai putea fi chiar si spinzurata daca niste barbati declara ca ai avut relatii cu tine...

conform coranului sotul tau are dreptul sa te bata de cite ori vrea...in arabia saudita nu ai voie sa iesi pe stada fara sotul tau sa o ruda de gradul 1. a fost un caz in arabia saudita cind o fata se plimba cu varul ei. doi oameni l-au batut pe var si au violat-o pe saraca fata.... sti ce a hotarit judecatorul? violatorii sint nevinovati iar femeia a fost batuta la singe ca a iesit fara o ruda de gradul 1....

si tu vorbesti de drepturi ale femeii....iar in gaza, acum un an, o fata care se plimba cu o verisoara matura a fost abordata de politia religioasa si a fost impuscata deoarece nu era cu o ruda de gradul 1....asta ai pati si tu daca te-ai plimba prin gaza fara sot, frate major mama sau tata.

despre egipt chiar vorbesti prostii. a fost acum citeva luni un atentat la piramide. turistii nu mai veneau si egiptul fara turisti si fara petrol moare economic. acum au pus armata sa-i pazeasca pe turisti...egiptul, asa cum ti-am explicat traieste din turism. toti sint bineveniti, inclusiv israelienii daca vor si au bani. din cauza asta toti teroristii inclusiv hamasul este interzis in egipt..


zici: " Palestinienii suntcunoscuti in lumea araba ca fiind cei mai harnici, cei mai talentati, cei mai isteti, activi si dornici de invatatura!!! "

ce fantezie bogata ai....deci toata lumea este rea numai palestinienii sint model de civilizatie...ce lume rea.....

zici: "Acuma nici nu au unde sa invete. Scolile se universitatile sunt distruse de bombe."

nici o scoala nu a fost distrusa. cei care au murit la scoala onu stateau in curte sa vada cum este la razboi. daca israelul ar fi ochit scoala ar fi murit citeva sute. au murit vreo 30 care stateau in curte...

zici: " Crezi ca un jurnalist asa de usor isi vinde numele obtinut cu mare greu, numai ca sa aiba trecere in Gaza."

pai daca zice de rau nu mai este primit a doua oara ba chiar ar putea sa fie omorit...daca ar fi ziarista si ai merge intr-o zona de conflict ar trebui sa nu zici de rau nici de unii nici de altii ca altfel iti pierzi postul si ramii fara salariu...

zici: "nu cumva ai fost si tu prin partile alea "na zarobotkah" si ai curatat strazile oraselelor israeliene de rahat???"

n-am fost niciodata in israel si nici nu am curatat strazile de rahat pentru ca in tarile civilizate oamenii nu fac pe strada.... dar daca trebuie, as curata si strazile de rahat daca sint platit corespunzator...nu cred ca exista meserii rusinoase pe lumea asta....
 
mamica a 3 copii,
vad ca tot mereu ataci masoneria. muti cred ca masonii si evreii conduc lumea.... nu stiu cine conduce lumea daca ei conduc sa vedem ce au facut astia pentru romania.

in primul rind l-au impuscat pe ceausescu. pe urma ne-au adus democratia cu parlament, cu alegeri libere, cu schimbari de presedinti si de prim-ministrii. pe urma ne-au dat telefonie mobila si internet la toti, ne-au dat pasapoarte si ne-au facut sa calatorim in toata europa chiar cu avionul la preturi foarte mici, chiar si fara pasaport.

am verificat direct si personal: am fost cu masina in germania si doar la unguri a trebuit sa arat buletinul, in rest am trecut toate granitele fara sa ma dau jos din masina si fara sa ma opreasca cineva... tot astia care conduc lumea ne-au dat dreptul sa lucram si sa cistigam bani in toata europa....daca masonii si evreii au facut asta eu nu pot decit sa le multumesc din inima....
 
dorinteodor

dorinteodor;219556 said:
mamica a 3 copii,
vad ca tot mereu ataci masoneria. muti cred ca masonii si evreii conduc lumea.... nu stiu cine conduce lumea daca ei conduc sa vedem ce au facut astia pentru romania.

in primul rind l-au impuscat pe ceausescu. pe urma ne-au adus democratia cu parlament, cu alegeri libere, cu schimbari de presedinti si de prim-ministrii. pe urma ne-au dat telefonie mobila si internet la toti, ne-au dat pasapoarte si ne-au facut sa calatorim in toata europa chiar cu avionul la preturi foarte mici, chiar si fara pasaport.

am verificat direct si personal: am fost cu masina in germania si doar la unguri a trebuit sa arat buletinul, in rest am trecut toate granitele fara sa ma dau jos din masina si fara sa ma opreasca cineva... tot astia care conduc lumea ne-au dat dreptul sa lucram si sa cistigam bani in toata europa....daca masonii si evreii au facut asta eu nu pot decit sa le multumesc din inima....
Tocmai m-am intors din infernul banarii pe doua saptamani si am ramas jumulit si de vreo 40 de mesaje..Asta nu ma impiedica sa-ti spun ca daca ne multumim numai cu atat[adica santem fericiti ca santem in lesa ,daca avem papica si plimbarica prin curtea EUROPEI],pai ne meritam soarta..Stii ceva ..si cateii mei de paza [NERO si LESSYE sant fericiti..le dau sa manance ,ii scot la plimbare,ii duc la monta[si fii sigur ca-mi multzumesc din inima.Daca te-m jignit cu ceva ,imi cer anticipat scuze..Poate nu ai observat ca GLOBALIZAREA a inceput sa ne cam iasa pe nas,si asta-i doar inceputul..
 
caliopi,
pe mine nu ma duce nimeni nicaieri. ma duc singur, atunci cind vreau eu iar sistemul ma ajuta. si nu am inteles de la tine cum ar trebui sa fie lumea? eu sint fericit in lumea asta, stau si discut cu tine desi s-ar putea sa nu ne vedem niciodata (ce-ai vrea, sa nu putem discuta in tre noi fara restrictii asa cum facem acum?)...
 
dorinteodor;219555 said:
mamica a 3 copii,

zici: " Israelul nu esteo tara normala, e construit pe oasele oamenilor nevinovati."

si in israel sint mamici care doresc sa-si creasca copiii in pace. tu ce-ai vrea acum, ca o mamica israeliana nascuta in israel sa se sinucida cu copiii ei ?

zici ca israelul nu e tara democratica? du-te in israel si o sa vezi ca totul este ca in orice tara europeana: au taxiuri, hoteluri, restaurante, au liberatea cuvintului si o folosesc din plin contra guvernului si politia nu are treaba cu ei, exista lege si este respectata....ce-ai mai vrea si nu au? iar in legatura cu faptul ca nu au recunoscut hamasul asta este normal din moment ce toate tarile europene considera hamasul ca o organizatie terorista...

zici: "3.Femeile in TOTE tarile arabe participa la alegeri ca si barbati. ALEG si SUNT ALESE!!!"

de unde ai scos prostia asta? daca te duci in iran or sa-ti puna aia basmaua pe cap iar sotul tau cind vrea sa te paraseasca o sa puna doi barbati sa spuna ca esti prostituata si gata divortul si dezonoarea....ba ai putea fi chiar si spinzurata daca niste barbati declara ca ai avut relatii cu tine...

conform coranului sotul tau are dreptul sa te bata de cite ori vrea...in arabia saudita nu ai voie sa iesi pe stada fara sotul tau sa o ruda de gradul 1. a fost un caz in arabia saudita cind o fata se plimba cu varul ei. doi oameni l-au batut pe var si au violat-o pe saraca fata.... sti ce a hotarit judecatorul? violatorii sint nevinovati iar femeia a fost batuta la singe ca a iesit fara o ruda de gradul 1....

si tu vorbesti de drepturi ale femeii....iar in gaza, acum un an, o fata care se plimba cu o verisoara matura a fost abordata de politia religioasa si a fost impuscata deoarece nu era cu o ruda de gradul 1....asta ai pati si tu daca te-ai plimba prin gaza fara sot, frate major mama sau tata.

despre egipt chiar vorbesti prostii. a fost acum citeva luni un atentat la piramide. turistii nu mai veneau si egiptul fara turisti si fara petrol moare economic. acum au pus armata sa-i pazeasca pe turisti...egiptul, asa cum ti-am explicat traieste din turism. toti sint bineveniti, inclusiv israelienii daca vor si au bani. din cauza asta toti teroristii inclusiv hamasul este interzis in egipt..


zici: " Palestinienii suntcunoscuti in lumea araba ca fiind cei mai harnici, cei mai talentati, cei mai isteti, activi si dornici de invatatura!!! "

ce fantezie bogata ai....deci toata lumea este rea numai palestinienii sint model de civilizatie...ce lume rea.....

zici: "Acuma nici nu au unde sa invete. Scolile se universitatile sunt distruse de bombe."

nici o scoala nu a fost distrusa. cei care au murit la scoala onu stateau in curte sa vada cum este la razboi. daca israelul ar fi ochit scoala ar fi murit citeva sute. au murit vreo 30 care stateau in curte...

zici: " Crezi ca un jurnalist asa de usor isi vinde numele obtinut cu mare greu, numai ca sa aiba trecere in Gaza."

pai daca zice de rau nu mai este primit a doua oara ba chiar ar putea sa fie omorit...daca ar fi ziarista si ai merge intr-o zona de conflict ar trebui sa nu zici de rau nici de unii nici de altii ca altfel iti pierzi postul si ramii fara salariu...

zici: "nu cumva ai fost si tu prin partile alea "na zarobotkah" si ai curatat strazile oraselelor israeliene de rahat???"

n-am fost niciodata in israel si nici nu am curatat strazile de rahat pentru ca in tarile civilizate oamenii nu fac pe strada.... dar daca trebuie, as curata si strazile de rahat daca sint platit corespunzator...nu cred ca exista meserii rusinoase pe lumea asta....


Iarasi ma obiigi sa-ti raspund pe puncte, ca sa-ti relevez deplina-ti necompetenta.

1. Termenul de democratie nu incsude asa notiuni, precum hoteluri, taxiuri se restaurante. Se vede ca nu cunosti deloc definitia acestui termen. O tara democratica, cum am mai spus, respecta optiunea facuta de oameni, ORICARE AR FI ACEASTA.

2.Hamas nu este recunoscut de toate tarile europene, ca fiind o organizatie terorista. Si ca sa-ti fie clar, "Fateh" a fost si el cindva anuntat de Israel ca fiind o organizatie terorista , dar uite ca a devenit "neterorist", dupa ce a inceput sa linga fundul Israelului. Sunt foarte interesante criteriile, dupa care se conduce Israelul la defenirea unei organizatii ca find terorista sau non-terorista!!!

3.Iran NU ESTE O TARA ARABA!!!!! Iranieni nu sunt arabi, chir nu cunosti??? Sunt persi. Si pe linga aceasta sunt siiti. Siismul este oun curent pseudo-islamic, care ignora toate valorile de baza a islamului ortodox. Siitii aduc musulmanilor ortodoxi decit toti antiislamicii luati impreuna.

nu incerca sa evedezi de la subiect. Am vorbit despre DREPTUL LA VOT. in toate tarile arabe, inclusiv Arabia Saudita femeile au dreptul sa participe la alegeri. Nu demult chiar o femeie saudita a candidat in alegerile locale municipale, si nu i-au ajuns citeva procente ca sa cistige.

4. Arata-mi un verset din Coran, in care se vorbeste ca sotul are dreptul sa-si bata sotia. Ai auzit o prostie si ai tupeu s-o repeti?

5. Am multe foste-calegi de universitate, casatorite cu baieti din Gaza, si se plimba prin Gaza, cum s-au plimbat si prin Moldova. Si ai putina demnitate de barbat, nu mai insira aici birfe babesti, ai putin respect de tine si de cei care iti cetesc mesajele.

6. Insiri aberatie peste aberatie. Faptul ca palestinieni sunt harnici,talentati, si cu mare potential intelectual nu neaga acesl fapt ca si restul lumii poate sa fie la fel. Se vede ca nu stii nici ceea ce inseamna "civilizatie"(nu e de mirare, odata ce "democratie" inseamna pentru tine taxiuri, hoteluri si restaurante).

Vis-a vis de scoli: au fost COMPLET distruse 6 scoli si cea mai mare universitate, un numar mare de scoli au fost partial distruse. Mai citeste si tu stirile

7. Pentru un jurnalist cu nume, salariu nu inseamna nimic. Dar tu nu ai sa fii niciodata in stare sa intelegi asa ceva. Nici nu obosi.

8. Ai dreptate, meserii rusinoase nu exista. Dar e mare rusine sa fii un ignorant. Un ignorant, caruia nu-i rusine sa arate, ca nu cunoaste lucruri elementare, si care isi completeaza bagajul de cunostinte din spusele babelor ce vind prin pieti
 
dorinteodor;219556 said:
mamica a 3 copii,
vad ca tot mereu ataci masoneria. muti cred ca masonii si evreii conduc lumea.... nu stiu cine conduce lumea daca ei conduc sa vedem ce au facut astia pentru romania.

in primul rind l-au impuscat pe ceausescu. pe urma ne-au adus democratia cu parlament, cu alegeri libere, cu schimbari de presedinti si de prim-ministrii. pe urma ne-au dat telefonie mobila si internet la toti, ne-au dat pasapoarte si ne-au facut sa calatorim in toata europa chiar cu avionul la preturi foarte mici, chiar si fara pasaport.

am verificat direct si personal: am fost cu masina in germania si doar la unguri a trebuit sa arat buletinul, in rest am trecut toate granitele fara sa ma dau jos din masina si fara sa ma opreasca cineva... tot astia care conduc lumea ne-au dat dreptul sa lucram si sa cistigam bani in toata europa....daca masonii si evreii au facut asta eu nu pot decit sa le multumesc din inima....

No comments.
Mai citeste despre masoni.
 
Pentru dorinteodor

vis-a vis de Egipt.
Deca intr-adevar te intereseaza situatia din orientul mijlociu, nu trebuie sa iai problema atit de siplu. Chiar si specialistii in domeniu: analistii politici, orientalistii, etc. nu indraznesc sa trateze evenimente, fenomene si probleme (ce tin de Orientul mijlociu si lumea araba in general)superficial si sa faca afirmatii gen "Egiptul nu sustine hamas din cauza ca cel din urma reprezinta un pericol pentru turismul egiptean ". Istoria relatiilor palestino=egiptene e mult mai complicata. La fel ca si a relatiilor palestino-iordasniene, palestino-siriene, palestino-lebaneze. In internet sescrie mult despre aceasta.
Apropo, pe data de 4 ianuarie, la consiliul a 40 de savanti islamici egipteni (care nu au nici o legatura cu hamas si cu atit mai mult cu "Fratii musulmani" si care se bucura de mare autoritate la simplii cetateni) au anuntat sustinerea Hamas.
 
mamica a 3 copii;219573 said:
40 de savanti islamici egipteni (care nu au nici o legatura cu hamas si cu atit mai mult cu "Fratii musulmani" si care se bucura de mare autoritate la simplii cetateni) au anuntat sustinerea Hamas.

In ce domenii sunt specializati savantii?
 
vai vai ce destepti.....

eu am zis ca israelul este tara normala si este. poti sa mergi acolo la fel de linistit ca in orice tara europeana....

termenul de "tara democratica" este o notiune cam grea pentru tine. daca pui la vot ca cetatenii sa nu mai plateasca impozite, absolut toti ar vota eliminarea impozitelor... tu ce-ti imaginezi ca o tara se poate conduce dupa "vointa poporului"?

toate tarile CIVILIZATE din europa considera hamasul ceea ce este: o organizatie terorista. si fatahul a fost (asa a inceput si arafat) dar s-au desteptat si ei si acum traiesc in pace cu israelul. nu israelul si-a schimbat punctul de vedere ci fatahul s-a schimbat si a aratat ca vrea sa se integreze in lumea civilizata...

eu nu am vorbit de arabi. eu am vorbit de islamisti. nu ma intereseaza etnia ci conceptia....
iar tu, ca sunit ce esti, de ce crezi ca siitii care cred in acelasi alah si au la baza acelasi coran, de crezi zic ca ar fi degenerati? pe de alta parte pe mine ma intereseaza numai masura in care un popor se incadreaza in lumea civilizata.... nu sti care este lumea civilizata? sa-ti explic: lumea civilizata a inventat avionul si transportul aerian, a inventat telefonia inclusiv telefonia mobila si prin satelit, a inventat calculatorul si internetul si multe altele de care tu ca sunit beneficiezi dar la care islamistii nu au contribuit....

ce aiureli vorbesti in legatura cu femeile din tarile islamice. adica in arabia saudita femeile nu au dreptul sa umble singure pe stada, nu au voie sa conduca masina dar au drept de vot..... nu mi-ai spus daca pot intra in cabina de vot singure ca daca intra duse de sot inseamna ca vrei sa ne pacalesti....

zici: ".. Arata-mi un verset din Coran, in care se vorbeste ca sotul are dreptul sa-si bata sotia. Ai auzit o prostie si ai tupeu s-o repeti?"

am in fata coranul in limba romana tradus de george grigore.i sura 4 femeile, iata ce scrie la paragraful 15 si citez: "chemati patru martoridintre voi impotriva acelora dintre femeile voastre care au savirsit o fapta nerusinata. daca ei depun marturie, atunci inchideti-le in case pina la moarte....

iti dai seama ca asta e mai mult decit sa bati pe sotia ta. se cer patru martori care nu aveau cum sa fie acolo atunci cind femeia impricinata a facut o "fapta nerusinata" . deci nu e vorba de martori ci de oameni care sa declare ce vrea sotul. iar termenul de "fapta nerusinata" poate sa insemne orice. deci coranul spune in fapt ca sotia este o simpla scava cu care un barbat poate sa faca orice.... n-am acum timp sa caut si altele de acest fel....dar nu ma provoca caci stiu prea multe. de exemplu, versiunea caranului in limba engleza este falsificata pentru a fi acceptabila de lumea civilizata. am doua traduceri ale coranului, una a lui george grigore din 2006 si alta a lui silvestru octavian isopescul din 1912. in ambele apare indemnul explicit la omorirea "necredinciosilor" dar minune, in varianta engleza de pe internet asta nu mai apare...... nu tine....

zici: "..Am multe foste-calegi de universitate, casatorite cu baieti din Gaza, si se plimba prin Gaza, cum s-au plimbat si prin Moldova. "

poti sa-mi explici atunci de ce a fost ucisa yousra al-azam de 19 ani care se intorcea cu masina catre casa si a fost oprita de "politia religioasa" a hamasului in jur de 9 mai 2005?


zici: "Se vede ca nu stii nici ceea ce inseamna "civilizatie"".
tocmai ti-am explicat mai sus ce este aia "lume civilizata". si am mai zis ca nu stiu sa existe produse "made in palestina".... mai sti si ce a facut in gaza "lumea civilizata"? hai sa-ti explic, si-ti trimit si poze daca vrei. uite, astia cu bani din lumea civilizata (inclusiv bill gates, ala cu microsoftu, au facut in gaza ocupata de israel, o sera ultramoderna unde lucrau numai palestinieni. dar israelul s-a retras iar serele au ajund sub administratie hamas. in 24 de ore din serele alea ultramoderne s-a ales praful si pulberea....iar hamasul le-a folosit ca sa mascheze saparea de tuneluri catre israel.... in rest, palestinienii sint un popor minunat....

zici: "Vis-a vis de scoli: au fost COMPLET distruse 6 scoli si cea mai mare universitate, un numar mare de scoli au fost partial distruse. Mai citeste si tu stirile". am citit stirile si pot sa-ti spun direct: minti. a fost distrusa o cladire a universitatii unde se faceau bombe. s-a tras in scolile de unde se lansau rachete. pe mine nu ma intereseaza ce scrie pe cladire. daca dintr-o cladire se trage cu rachete, aca cladire este baza militara de lansare de rachete. tu poti sa scri ce vrei pe cladire.... israelul a distrus si ambulante ....dotate cu mitraliere...

zici: "Pentru un jurnalist cu nume, salariu nu inseamna nimic. Dar tu nu ai sa fii niciodata in stare sa intelegi asa ceva. Nici nu obosi."

toti ziaristii care au fost in zonele de conflict stiu acest lucru: nu poti sa spui ce vrei pentru ca altfel nu o sa-ti mai faci meseria. pina si cei de la al jazera respecta aceasta conventie, la fel ca cnn-ul sau reuters...

zici: "Dar e mare rusine sa fii un ignorant". ai dreptate; este mai usor pentru tine sa-ti aperi iluziile decit sa te gindesti cum sa-i scoti pe palestinieni din fundatura asta in care s-au bagat singuri.....
 
dorinteodor,sal

dorinteodor;219558 said:
caliopi,
pe mine nu ma duce nimeni nicaieri. ma duc singur, atunci cind vreau eu iar sistemul ma ajuta. si nu am inteles de la tine cum ar trebui sa fie lumea? eu sint fericit in lumea asta, stau si discut cu tine desi s-ar putea sa nu ne vedem niciodata (ce-ai vrea, sa nu putem discuta in tre noi fara restrictii asa cum facem acum?)...
Man ,totul este o imensa capcana in care ne place sa stam,un fel de cutie aurita..Sant un spirit liber si nu-mi place sa fiu numerotat,inregistrat,arhivat pe undeva,biometrizat cu un cip 666,atata tot..Am o varsta si stiu ce vorbesc..Intr-adevar , noua, celor care am cunoscut cam tarziu "binefacerile" globalizarii si mai nou,si "picajul "acesteia,ni se pare ca l-am prins pe DOAMNE-DOAMNE de picior..Americanii si europenii vestici deja s-au cam saturat de zborul deasupra unui cuib de cuci..pe bune ,au revenit cu picioarele pe pamant..Asa ca ,batrane ,eu nu zic sa nu te bucuri de viata si de binefacerile ei dar fii vigilent la cadourile otravite oferite de altiiSper sa nu te superi pentru tonul didacticist involuntar..
 
mamica a 3 copii;219530 said:
Schizofrenului "hahaha" HUsky.

1. In Gaza mai mult de 80% au votat pentru Hamas.

2. Iordania, alaturi de Egipt, e o prostituata pro-Israeliana, Hussein, tatal actualului rege iordanian Abdallah a fost masson, nu esti la curent???

3.Tot asa cum desteptul de tine stie, cum se fac 44% la alegeri, stiu despre provinienta unor astfel de clipuri.(Un comentariu mai prost inca nu am auzit). Nu e propaganda sionista. E propaganda pro-fateh sionist.

4. Vorbe goale. No comments.

5.Bani ajung pe miina lui Fateh. Vis-s-vis de holocaustul , mai rascoleste si tu protocoalele sioniste, si ai sa vezi, de cine a fost planificat holocaustul.

6. Lupta oarba impotriva credinciosilor nu aduce in Rai. Moartea unui om nevinovat (indiferent de cinfesiune) garanteaza musulmanului Iad.

7. Vad ca aspectul sexual al problemei te preocupa mult. Pare sa fie patologic. Pazea! E un pervers on-line!!!

Iordania, prostituata pro-israeliana, deci unealta a sionistilor. Fatah, unealta a sionistilor. Filme cu Hamas facute de sionisti. Holocaustul inventat de sionisti. Proasta si rea mai esti, cucoana. Ramai la facut copii, altceva nu te duce capul. Pacat de genele proaste pe care le transmiti mai departe.

Fratilor > Cea mai buna intrebare pe care o puteti pune unui islamist este "Holocaustul a avut loc?". Obligati-i sa raspunda si scapati de durerea de cap. Idiotii vor spune nu si va deveni evident pentru toti cate parale fac.
 
Back
Top