Gdileală virtuală

Ivan Vasilivitsch

Ruhig!ansonst gibts rger
Pentru a fce viata mai vesela tuturora care viziteaza acest forum, am hotarit sa dau chişca la un butoi de haz nemaipoimenit moldovenesc.
Din butoi trebuie sa curga urmatoarele lucruri:
- bancuri
- intimplari hazlii
- tosturi
- imagini (foto,caricaturi s.a.)
- si alte multe nebunii care il fac pe moldovean sa rida.
Este de dorit ca in limbajul folosit sa fie prezente cele mai zdravene jargoane moldovenesti.Si sa fie evitate cuvinte sofisticate (de tipul acesta), pe care nu le baga-n seama majoritatea oamenilor normali!
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

La examenul de Penal,profesorul se adreseaza unei studente sexy:
-Sunt multumit de raspunsurile primite,dar acum am o intrebare pentru nota 10:"Cum s-ar chema faptul daca eu as indrazni sa bag mina pe sub fustita dumneavoastra?"
-Hartuire sexuala.
foarte bine,dar daca dumneavoastra ati baga mina in pantaloni la mine?
-Profanare de morminte...
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

De ce merg pe strada 3 politisti si un ciine?Ca sa aiba 12 clase si o limba straina.
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Lectie de gramatica la Tirgu Mures. Profesoara le explica elevilor despre gradele de comparatie ale adjectivelor. Dupa ce termina, vrea sa vada ce au inteles copiii si le cere sa dea exemple: - Ionut, spune profesoara, da un exemplu de adjectiv la cele trei grade de comparatie. Se ridica Ionut si spune: frumos, mai frumos, cel mai frumos. - Bravo Ionut, spune profesoara, ai inteles perfect. Ai nota 10! Ia sa vedem acum daca Anisoara a inteles cum e cu gradele de comparatie. Se ridica Anisoara si spune: - Inalt, mai inalt, cel mai inalt. - Bravo Anisoara, ai si tu un 10. Ia s-o vedem acum si pe Ildiko. Se ridica Ildiko si incepe: - Adinc, mai adinc, ioi!*
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Ivan Vasilivitsch said:
Pentru a fce viata mai vesela tuturora care viziteaza acest forum, am hotarit sa dau chişca la un butoi de haz nemaipoimenit moldovenesc.
Din butoi trebuie sa curga urmatoarele lucruri:
- bancuri
- intimplari hazlii
- tosturi
- imagini (foto,caricaturi s.a.)
- si alte multe nebunii care il fac pe moldovean sa rida.
Este de dorit ca in limbajul folosit sa fie prezente cele mai zdravene jargoane moldovenesti.Si sa fie evitate cuvinte sofisticate (de tipul acesta), pe care nu le baga-n seama majoritatea oamenilor normali!

Te simtsi prost ? Ce fel de "jargoane" shi inka "zdravene" ? Esti derbedeu ?
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Clar , esti ratat ...

PS:Aboneaza-te la "Lectii de limba romana" de pe forumul alaturat ...
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

fraza cu "du-te si te-n pushca" imi e atat de cunoscuta...oare de unde...?hmmm
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

linar said:
fraza cu "du-te si te-n pushca" imi e atat de cunoscuta...oare de unde...?hmmm

E vreo clona a unui user ratat ,ce a hotarit sa renasca dupa apocalipsa ...
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

fr3zy mii de scuze!!!

groparu(nu-mi place nickul asta dar asta e...):D ....aici nu suntem la "limba romana" vad ca ai intrat in rol:))) ..daca ceva...notitze pe "limba romana":)
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

mai Fr3Zy, tie tiar parind ca esti cu stea in frunte aici!
chiar si daca m-am trezit dupa apocalipsa,te ustura sub limba sau ce ?
Si in ultimul rind eu nam de gind sa duc niste dezbateri cu tipi de-al de tine,numai sa inveselesc pitin lumea!
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Kiar am o stea in frunte ,daca imi cercetezi mai atent avatarul ...

PS:Inka nu te-ai abonat la tema de gramatica ,nu-i asha ? :D
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

De ce in timpul crizei financiare din Argentina era mai ieftin sa iai taxiul la aeroport de cat autobuzul? Deoarece pentru autobuz platesti la intrare, iar pentru taxi la iesire.
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Un moşneguţ, martor a accidentului care l-am avut recent, cnd un neică cu o "princesă a drumurilor" m-a lovit lateral chiar n faţa porţilor Putnei, mă liniştea cu diferite glume. Printre altele m-a ntrebat destul de serios dacă ştiu că n afară de Ziua Europei, care se apropia, se mai sărbătoreşte şi Ziua Păcii. Făcnd un apropo m-a ntrebat dacă nu ştiu cum se traduce n engleză Ziua Păcii. I-am răspuns, Peace Day. Atunci el mă luă pe sus, că nu-i frumos să vorbesc prostii lngă Sfnta Mănăstire. M-a făcut, 1:0! :) Am căutat pe Internet şi am găsit bancul. O fi avnd moşu' calculator şi acces Internet?! :D
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

Ivan Vasilivitsch said:
Da tu ai citit ce scrie sub numele meu?
daca nu intelegi germana aici dictionar german-rus www.rambler.dictionary.ru
da daca nici rusa n-o stii,atunci urca pe soba si da pace la lume!

dictionaru nu se deschide, dar vad ca nu ar strica si pe cea germana s-o invetzi :D (si ameninti tu lumea!!!aa:) ja, si poate se se intimple daca te enervam :D?)
 
Re: Gdileală virtuală - Ţrţratul n pantaloni e garantat

tost pentru patzani:
un camp cu doua flori...
vine albina la o floare:
- da-mi te rog frumos polen!
- nu-ti dau.
se duce albina la a doua floare :
-da-mi te rog frumos polen
-poftim!
se duce albina..
vine o furtuna mare si floarea care a dat polen nu s-a faramat, iar cea care n-a dat s-a faramat..
deci sa bem pentru fetele care dau si nu se farama
 
Back
Top