Glass~corner

2labe

Salut
Mai nou, cică postul de lucru la care creăm nu se mai numeşte pur şi simplu computer personal, ci glass~corner, care-i o treabă mai puternică chiar şi decât U.N.I.C.E.F.-ul & U.N.E.S.C.O. la un loc, dacă ţii post miercurea şi vinerea, te duci sâmbăta seara la biserică, nu scrii prostii şi ai credinţa că nu lucrezi numai pentru tine, ci pentru toată GLIA.

Nu~i OFF-TOPIC, fiindcă chiar nici pt. Basarabia calculatorul o 'nceput a nu mai reprezenta o treabă ce ţine de GLAMOUR, ci-i accesibil cu-un bilet de cinema sau mai putin din internet-caffe-uri, iar de <<powered by>> a auzit mai toată lumea, de la bateriile toshiba - e important pentru cine postezi sau la ce te adresezi, iar putzina diplomatsie nu a stricat nimanui - mi-am adus aminte de "glass-corner" de la o poza cu-o cioară cocoţată pe-un stîlp de iluminat public din Kishinev, cu care am rezonat din inimă, precum şi de la imaginile cu blocurile-alea subţirele din capitala Moldovei, in care mi-am recunoscut avatarurile.

Ataşez din p.c. imaginea cu postul de iluminat, cu precizarea sau commentul că dak n-aş fi simţit lumină-n spatele imaginillor de pe allmoldova.com, nici m-as fi deranjat a mai initsia o noua tema de desbatere.

Mai multi pesti is in Dunare dekit in toate raurile romanesti la un loc... iar de distantsa fokala cred ca-a auzit mai tot userul de DSC... ~click~
http://allmoldova.com/uimage/Photogalery/Kishinev300609_16.jpg
 
Back
Top