Grand Prix Canada

Status
Not open for further replies.
oricate critici nu i-ati aduce lui JPM datorita lui as zice eu formula 1 are inca cote importante de spectaculozitate. anume el si nimeni altul nu este considerat contracandidatul lui schumi. admit si sunt de acord ca schumi e foarte bun ,insa nu cel mai bun, dar vreau sa va spun ca de-ar avea JPM o masina ca cea al lui schumi apoi schumi s-ar lasa de F1. asta e . JPM cred ca aratat nu o data ca e in stare sa-l bata pe schumi si va place nu va place e cel mai bun la ora actuala. pacat de masina. Si daca el farama masinile, apoi de ce lucreaza atatia ingineri la ea? Forta JPM. Apropo nici mie nu mi-ar placea ca JPM sa treaca la Ferrari.
 
trubaneagra said:
de-ar avea JPM o masina ca cea al lui schumi apoi schumi s-ar lasa de F1

:lol:

Este asha o vorba: PLAHOMU TANTSORU IAITSA MESHAIUT. Asa si Montoya cu mashina lui. De ce Ralph a reusit sa invinga cu asa masina, dar Montoya nu poate? Chiar si Coulhard a cistigat cu o mashina chiar mai slaba ca a lu' Williams.

daca voi crede-ti ca problema ii in mashina, apoi astfel il socotiti pe Montoya un ratat
 
Corleone said:
Barichello nu-i adus la ferrari pentru a fi campion... Barichello ii adus si tsinut ca pilot secund, si gata!

Tu oleaca n-ai yntzeles. Fisichella ashtepta sa-i fie propus un contract la Ferrari. Schumacher a hotaryt ca nu merita Fisichella asha onoare. Motivul - nu-i plashe de dynsu :wink: Ferrari are nevoie de un campion care sa-l ynlocuiasca pe Schumacher. Barrichello nu va fi niciodata yn pozitzia asta :lol:

De ce Ralph a reusit sa invinga cu asa masina, dar Montoya nu poate?

Zyni shi nie cynd o cyshtigat Ralph cu asha mashina? Numai cynd era synguri syngurel shi yn spate se bateau Schumacher shi Montoya. Ralph numa asha poate :P
 
Dear Leppard, sorry, dar nu vad logica spuselor tale

1. Barichello ii pilor secund si asa va fi.
2. Urmatorul campion inca nu "s-a nascut", adica acum el nu e un pilot de valoare. Dupa cum am spus eu, la moment variante sunt: Raikkonen, Massa si poate alti piloti tineri.

Montoya si nici Ralf nu vor fi MS al doilea. Chiar daca Ralf va cistiga o data sezonu', asta nu se va compara cu ce a facut MS in F1.
 
Corleone said:
Dear Leppard, sorry, dar nu vad logica spuselor tale

1. Barichello ii pilor secund si asa va fi.
2. Urmatorul campion inca nu "s-a nascut", adica acum el nu e un pilot de valoare. Dupa cum am spus eu, la moment variante sunt: Raikkonen, Massa si poate alti piloti tineri.

Montoya si nici Ralf nu vor fi MS al doilea. Chiar daca Ralf va cistiga o data sezonu', asta nu se va compara cu ce a facut MS in F1.

Ytzi mai explic o data. Barrichello nu cred ca va fi niciodata pilotul no 1 la Ferrari. Asta doar daca di Montenustiucumyizyshe... seful de la Ferrari nu-si va iesi din minti. Nu este Rubens omul care sa-l ynlocuiasca pe Schumacher yn 2004. Piloti de valoare exista. Dintre cei tineri, Montoya are mai multa valoare si clasa decyt Raikkonen shi Massa. Vseo!!!
 
Tak ci baieti?
Deja s-au terminat calificarile pentru cursa din Canada!
Baietii de la Williams au facut buna treaba....ambii sunt pe primele locuri.
1. R. Schumacher
2. J. P. Montoya
3. M. Schumacher
4. Alonso
5. Barrichello


Raikonen este pe ultimul loc!
Mie imi este interesant cum va fi cursa? Daca va ploua, va fi foarte interesant, daca nu....tot va fi interesanta :hehei:
 
dupa cum se vede va fi o cursa linistita, fara ploaie ... de dimineata este senin si soare ... desi de vineri a tot plouat continuu ... pacat ... imi plac foarte mult cursele pe plaie, sunt cu mult risc si sunt mult mai interesante ... dar inca nu se stie s-ar putea sa vina acus ca doar au anuntat si pt astazi timp inchis si mai sunt vreo 5 ore pana la cursa inca ...
dar ce s-a intamplat cu kimi? de ce e pe ultimul loc ?
 
redneck said:
... de pe traseu si nu trasa.

Degeaba: acesta e forumul "moldovenishtilor primitivi", care folosesc rusismele cu mandrie.

coolgreetings
luceafar



Joined: 28 Sep 2001
Posts: 7775

Posted: Sun Jun 15, 2003 5:38 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nu ti baga...daca nu ti intereseaza F1!
 
lia....du-te ...... de aici.....
Nu stii macar ce inseamna F1
Nu te baga in temele sportului!
Nu transforma o tema ca aceasta in gramtica!
 
Iata ca s-a terminat si cursa!
M. Schumacher este pe primul loc! (Nu mi-a placut de loc cum a condus M. Schumacher, a fost foarte incet. Sunt sigur ca daca M. Schumacher il lasa pe R. Schumacher inaintea lui...cursa avea sa fie mai rapida!)
Oricum ultimele 10 lap-uri au fost foarte interesante! O lupta intre Ferrari, 2xWilliams si Renault. M. Schumacher fiind prea incet a permis ca cursa sa fie in suspans pana in ultima clipa!
Bravo lui Barrichello, care chiar si cu mashina defecta a reusit sa se opuna lui Kimi, care a luat un loc destul de bun (Kimi, 6)
Destul de interesanta chestia celor de la Williams, amandoi au avut probleme cu oglinda prin care vedeau ce se intampla in spatele lor!
 
Canadian Grand Prix 2003 Results
Race

1 Michael Schumacher Ferrari
2 Ralf Schumacher Williams-BMW
3 Juan Pablo Montoya Williams-BMW
4 Fernando Alonso Renault
5 Rubens Barrichello Ferrari
6 Kimi Rikknen McLaren-Mercedes
7 Mark Webber Jaguar -Cosworth
8 Olivier Panis Toyota
9 Jos Verstappen Minardi-Cosworth
10 Antonio Pizzonia Jaguar -Cosworth
11 Cristiano da Matta




Drivers' Championship 2003


1 Michael Schumacher German Ferrari 54
2 Kimi Rikknen Finnish McLaren-Mercedes 51
3 Fernando Alonso Spanish Renault 34
4 Ralf Schumacher German Williams-BMW 33
5 Juan Pablo Montoya Colombian Williams-BMW 31
5 Rubens Barrichello Brazilian Ferrari 31
7 David Coulthard British McLaren-Mercedes 25
8 Jarno Trulli Italian Renault 13
9 Giancarlo Fisichella Italian Jordan-Ford 10
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top