HIPNOZA...

hmmm....in cazul tau? :lol:
eu credca daca te inveti bine sa o folosesti, nu vei mai avea nevoie de "reactii chimice" sau "sa dai dragoste pentru ca sa primesti sex" :lol:
 
spre deosebire de altsiy eu nu am nevoie nici de dragoste nici de sex din partea unui individ de gen feminin (sau masculin) ca sa fiu fericit...
 
* un pumn, un chisior si inca un topor * drept in bot de la keddisor care "spre deosebire de altii" nu prea inteleje glumele azi...
ian chiar te rog sa ini adusi si nie un exemplu ca sa suporti ceea ce spui, da poti so fasi si public ca eu nu am nica de ascuns.....
 
argumentele sau suportul la absolut tot ce am scris eu referitor la dragoste (inclusiv chimicale, sex whatever) se afla pe adresa http://mentalhelp.net/psyhelp/chap10/, in cartea "DRAGOSTE, CURTE, CASATORIE" editata de misiunea Micul Samaritean, shi intro carte "Pentru Adolescentsi" editata pe vremea comunishtilor. Da referitor la "chimicalele de dragoste" am un articol aparte, il am acasa, lam snimit de pe net insa nu mai sunt sigur de unde - articolul asha shi se chema Love and Chemicals - cared ca daka dai un SEARCH pe net - il gaseshti.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-04-22 03:51 ]</font>
 
eu nu-s sigur ce ai tu in vedere - dar eu mam referit la aceia ca spre deosebire de totsi cei care ishi gasesc fericirea in dragoste shi sex - fericirea mea este ca sunt creshtin shi eu o so primesc din plin in rai.
in privintsa la "chemicale" daca crezi ca nu au nici o importantsa - atunci cum explici actsiunea pheromonilor ? (sau whatefer cum se mai scrie shi cuvantul cela)
 
mai in scurt asa o istorioara vesela pe care am auzito chiar azi la fiction workshop:

traia odata un ciuvak si ciuvaku toata viata lui so staruit sa fie exemplar, perfect, si fara vici...asta era scopul lui principal si il gasea in orice facea...astepta si el sa ajunga in Rai fiindca acolo avea sa fie fericit etc...

nu si ce, o ajiuns ciuvaku in Rai, ingerasii se jucau cu nouri, etc...so spariet ciuvaku o zis shii asta, ia v shoke, total neseriosi baietii estia...
si deamu daca o ajiuns in Rai deamu o zic ca amu o sa fac tat si nam putut atuncia si deamu imbla si cauta bere, clar ca no gasit...ai iaka pina la urma o facut samagon din mere...Dumnezeu insa lo vicislit si o zis, asa tu deci, ian pashol vedima na turbinka...si lo trimis pe ciuvac inapoi pe pamint...reincarnare ar zice unii...iaka asa si la noi...
 
ladna keddy, no offence, dar uite la american pie la monologul lui papasha despre masturbare shi o sa intselegi ceva: Sex ii ceva de care ai nevoie, vrei sa o zici cu glas tare sau o tsii pentru tine doar. Nu potsi scapa de asta. For God's sake! Tu ai avut curs de psiho cu Ratatan. Atsi facut _ceva_ Freud acolo?
Potsi sa te simtsi bine cu ideia ca vei ajunge in Rai sau nu shtiu unde shi acolo o sa shie kruta. DAR! Asta nu itsi va ajuta. Ai padruga? O iubeshti? "Dragostea e un foc iar pentru ca sa il mentsii arzind, tre de aruncat betse intrinsul" zicea o data un coleg de clasa.. Asta ii tare grubo zis shi eu sunt de acord cu asta. Dar asta e adevarat.


-Andriel
 
believe me - daca ajungetsi in rai - bere shi sex no sa trebuiasca ! in rai nu exishti cu CORPUL frizic, ci cu DUHUL tau.
iar in privintsa lu Freud - patsanu era oleaca sexualina azabocenii dupa parerea mea - care alta ar uptea fi explicatsia la aceia ca la el totul se bazeaza pe sex ? Dar in general - da, deacord sexul e un DAR, insa numai pentru cei care il practica IN casatorie. Chiar ash putea sa spun ca sexul este exprimarea dragostei la cel mai inalt nivel.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-04-23 08:27 ]</font>
 
rasp.p-u keed s.a: din pacate cam multe casatorii se destrama tocmai din cauza ca se simte diferentza dintre sex inainte shi dupa casatorie...Shi sa nu cautam vinovatul, voi incerca sa fiu obiestiva.De ex. pe majoritatea barbatzilor ii sperie doar FAPTUL ca au verigheta pe maina, se simt obligatzi shi :smile:mai plictisiti(mai mult psihic) de viatza sexuala in cadrul mariajului, iar "sotziilor" :smile:)le place gustul aventurii, a pericolului...Sigur ca nu afirm ca asha o fi in majoritatea cazurilor, dar cam asta e...
Este diferentza, shi doar de noi depinde sa fie el(sexul) mai bun sau din contra.
 
Brrrrrrrr...si vrem noi de la fete, ai ce intrebare la tema mai ales la starea cum ma simt eu acuma, majoritatea problemilor, hai s anu exacerez, o parte din ele este de exemplu sexul inainte de casatorie, anume daca relatia cu persoana care ai facut-o prima data nu a mers, apoi normal apare in voiata persoanei de gen (f) o alata persoana, se ajunge treaba la casatorie, apoi...bahhhhh...barbatului nui place ca sotiia lui nu este virgina si nu mai stiu ce, sa fim asa cu ochii deschisi la tema asta...fiecare vrem ca femeea cu care ne traim toata viata sa fie atinsa doar de noi si doar de noi...:smile:, e ceva care un barbat vrea, si normal cind merge treaba de casatorie fiecare cauta fete de genul asta, dar nu ne dam seama cite fete noi inainte am ... (bla bla bla)... si cine stie poate noi leam stricay viata lor, daca nu acuma poate pe viitor poate avea probleme in familie doar niciunu nu este sigiur ca cu persoana care o face 1st time nu va fi a lui sau aleasa, sint doar presupuneri dar ini nici un caz facte reale...eu greu de zis care este defat realitty aici, numai Dumnezeu stie...(sau poate si noi), dar este sb inconstientul nostru sau a fiecarui barbat si femiea! :???:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-04-24 22:53 ]</font>
 
patsani shi padruji noi aishi cam am dat in rapa cu tema... care era adefapt HIPNOZA shi nu SEX'u :wink: in categoria RELIGIE (relatsiy preconjugale) se discuta aceiashi tema - putetsi continua acolo !
 
cei drept e ca kedd are dreptate shi toti incearca sa-l convinga de ceva... straniu!
In privintsa HIPNOZEI - e ceva la nivel de sistem nervos legat cu subconshtientul :smile: sau nu?
 
keddy, no offense, dar cand zici ca Freud era sexual`na azabocenii, un pic intri unde nu trebuie. Ai citit interpretation of dreams sau essays of sexuality? Daca citesti, nici nu shtii cum te redescoperi si intelegi cate ceva despre chiar tine insutsi. Si ash recomanda sa o iai mai moale cu linkul dintre subconstient si hipnoza... ladna.. keep up the good work :wink:
 
Back
Top