http://www.1st-banner.com

Status
Not open for further replies.
way, RTFM :smile:
exista asha ceva ca modul pentru perl
asta 1
el se incarca o <u>singura</u> data
asta 2
cgi-ul insashi se incarca tot o singura data
asta 3
shini compara ISAPI cu Perl? eu inteleg ASP cu CGI - da ISAPI cu perl asta oleaca doua lucruri diferite (sau COM+ASP vs. Cgi)
asta 4
shi vashe, there is no way IIS could beat apache.
unele lucruri pur shi simplu nu se compara.

_________________
"I would rather live in a world where my life is surrounded by mystery than live in a world so small that my mind could comprehend it." Henry Emerson Fosdick

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-04-26 15:24 ]</font>
 
eu nu am observat discutia asta mai inainte dar mie imi vine puternic a ride de la ce ai spus tu (evisoft)....sorry dar ie si pune mina pe manuale
 
flirting again, doomie? :lol:
isn't it about time for you to get a chick for such delicate purposes? :lol:
 
actually, I have a girl-friend so I am not interested in your indecent proposals of spending time together :wink:
she satisfies all my current needs :wink:

PS; ian termina tu :smile: I ain't [cenzurat]ing up, just glad to hear a confirmation of my arguments :smile:
 
1. Perl to perl ramane - interpretator nimeni nu o sa ma convinga ca merge mai repede decat execodul
2. Stiu ca sunt module care se incarca in memorie o singura data insa 1ha lucreza pe cgi ei inca nu stiu cu se fac module de perl ca lumea.
3. ISAPI si CGI eu am comparat. ISAPI este un dll care IIS il pune in memorie o singura data si poate fi facut cu un compilator nu cu un interpretor, CGI ma rog poate sa fie in orice limbaj.
4. Asp poate fi comparat cu php .. nu cu perl.
5. Chestia nu e in IIS sau Apachi ca aici nu am pagini statice ci dinamice care depinde de tehnologia in care ai facut exe codul si cu esti unit la baza de date. Ce folos ca Apache poate da mai multe resquesturi dace greu lucreaza modulul de executie a programului :grin:
to madwolf am vazut multi care spun ca stiu calculatoarele si cind ii pui sa faca ceva :sad: numai cu gura mare. Exemplu e cu mail.md care l-au cumparat au schimbat niste gif-uri si acum tare rau mai lucreaza. what about this forum. ca toti pot sa ia open source de pe internet mai putin le pot face.
Nu cred ca madwolf este pe categoria mea, daca ceva doresti sa discuti personal cu mine si sa te conving please pe email.
 
daca nu ma insel, dumitale ai lucrat la ninunea scriitorilor? :lol:

evisoft, daca ai probleme cu ceva, poti sa parasesti forumul, in rest te rog nu te fa mai tare de ras decat deja te-ai facut.
nimeni nu s-a laudat ca stie, si mai citeste odata daca ai nevoie. vorbeste si cu alti oameni 'care stiu' ca sa te mai rida si altii daca ai chef.

oricine poate copia?
daca esti asa de dotat ce nu te apuci deacum sa-ti faci os'ul tau, dar l-ai copiat din alta parte?

alta data gandeste inainte de a spune ceva,
nimeni nu se apuca sa piarda timpul pentru a crea un soft de la 0 cand deacum este unul foarte bun, doar ca sa-i demonstreze nu stiu ce unui l0zer de 'categoria' ta.


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-04-27 12:14 ]</font>
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top