Indiferenta in admiratie

NU! mie imi plac baietsii autoritari care daca au spus de exemplu ca asa: pai asa sa fie. si care cum spun asa fac. si care sa aiba autoritate in fatsa mea, dar totusi care sa-mi faca pe plac. adica sa ieie in consideratsie parerea mea.
itsi dau un exeplu ca sa fie mai clar:

de exemplu, eu nu pot suporta fumul de tsigara. si prietenul meu fumeaza. si pentru mine de exemplu el sa lase fumatul. fiindca eu l-am rugat.
 
Hmm... interesant exemplu... :)
Acesta este un lucru c-am greu de facut, tu ai putea sa-l rogi ca sa nu fumeze in prezenta ta... oricum acesta a fost doar un exemplu...
Asa tip de oameni imi place si mie, autoritari!
 
Sa zicem ca ai intilnit un tip ce iti place mult , dar fumeaza , si l-ai rugat sa lase fumatul , dar in acelas timp el primeste cu adevarat placere de la fumat , un fel de relaxare sa zicem , si nu vrea sa lase "prostul obicei" . Nu ai accepta ca el sa fumeze doar cind tu nu esti in preajma ? Adica sa-ti respecte parerea dar sa si fie "autoritar" ?!
 
coolgreetings said:
Hmm... interesant exemplu... :)
Acesta este un lucru c-am greu de facut, tu ai putea sa-l rogi ca sa nu fumeze in prezenta ta... oricum acesta a fost doar un exemplu...
Asa tip de oameni imi place si mie, autoritari!

dar problema nu e ca el ar fuma in prezentsa mea, dar de la o persoana care fumeaza oricum si hainele si parul: tot miroase a fum.
da, si oricum a fost doar un exemplu.

itsi plac fetele autoritare? care sa te puna la punct? :)
 
Sniffer said:
Sa zicem ca ai intilnit un tip ce iti place mult , dar fumeaza , si l-ai rugat sa lase fumatul , dar in acelas timp el primeste cu adevarat placere de la fumat , un fel de relaxare sa zicem , si nu vrea sa lase "prostul obicei" . Nu ai accepta ca el sa fumeze doar cind tu nu esti in preajma ? Adica sa-ti respecte parerea dar sa si fie "autoritar" ?!

nu pot sa spun ca nu as accepta ca el sa fumeze doar cind nu este in preajma mea. in general nu cred ca as avea vreun drept sa interzic sa mai fumeze. dar cred ca el ar putea sa renuntse la o placere pentru o alta placere: (de a ma avea alaturi :)). si daca chiar vrea sa fie alaturi, baiatul lasa fumatul(o spun cu 98% sigurantsa). fiindca stiu.
apropo, imi inchipui ca ai pus intrebare deoarece tu fumezi........
cit e de greu sa lasi fumatul daca fumezi de 7-8 ani?
 
pentru nefumatori este practic insuportabil mirosul de fum de tzigara si nicotina .. este respingator . ... eu nu prea i-mi dau seama cum suporta fetele mirosul asta .. eu insa cred ca nu as putea sa-l suport .... ma invedere de la fete ..
daca sa mai zic ca nu suport miros de (carnuri, mezeluri, peste si ... he heh he o lista lunga ... :lol: ) ... ce sa faci asai veatza .. :wink:
 
nu pot sa spun ca nu as accepta ca el sa fumeze doar cind nu este in preajma mea. in general nu cred ca as avea vreun drept sa interzic sa mai fumeze. dar cred ca el ar putea sa renuntse la o placere pentru o alta placere: (de a ma avea alaturi :)). si daca chiar vrea sa fie alaturi, baiatul lasa fumatul(o spun cu 98% sigurantsa). fiindca stiu.
apropo, imi inchipui ca ai pus intrebare deoarece tu fumezi........
cit e de greu sa lasi fumatul daca fumezi de 7-8 ani?[/quote]

Nu pot sa-ti raspund la intrebare ... nu stiu cum e sa fumezi 7-8 ani , ba nici mai putin nu stiu cum e sa fumezi ! :-)
 
o solutie, dupa parerea mea, pentru cazul cu fumatul: daca ambii intr-adevar tin unul la altul, ar trebui sa se ajute. sa discute in privinta fumatului, fara expresii imperative de genul "ori te lasi de fumat, ori papa" etc, impreuna sa incerce sa treaca peste aceasta, el sa la se fumatul treptat, fiind sustinut de ea (sau vice-versa) etc. eu nu as accepta sa fumeze in prezenta mea (deoarece sufer si eu, ca fumator pasiv), daca el va avea mare nevoie de o tigara, sa o fumeze la o parte, dar lasa-l sa intelegea ca nu o faci cu rautate, daca lui nu i-ar placea o astfel de hotarare, inseamna ca nu te respecta si nu-i pasa de sanatatea ta. nu cred ca lasatul fumatului e o chestie ce o poti face asa "una - doua", trebuie multa tarie de caracter si dorinta, motivatie; o persoana iubitoare poate avea un efect foarte mare inspre pozitiv.
cred ca in primul rand ar trebui de aflat de ce a inceput sa fumeze, raspunsul lui poate influenta (in cazul meu) asupra parerii mele despre caracterul lui.
ei, iaca, m-am abatut total de la tema, sa ma iertati, dar nu stiu ce m-a apucat sa scriu asa de mult :D
 
to Ingerica

Honey .. eu nu am fumat niciodata in viata .. dar daca as fi ... apoi lasam .. este un obicei urit ... in viziunea mea ... prea multe minusuri .. ca sa poti acepta un fumator .. (just my opinion)
 
indiferenta de admiratie

In privinta lasarii fumatului pot sa spun ca nu este ceva imposibil si o fata la care tii cu adevarat te poate dezvata de el cit de greu n-ar fi.
 
Acum baietsi care fumeaza sint din ce in ce mai putini unii totushi continua sa fuimerze din simplu motiv de a fi cool.Problema se raspindeshte la fete. :crazy:
 
to Ingerica
da .. suntem in numar redus :wink: .. cred din motiv de model experimental :lol: .. natura nu a stiut va fi ori nu cerere la asa ceva ..
iaca numai ca ingerashii ideali .. par sa fie si mai putzini ..
hmmm si cum sa-i descoperi prin atita lume iaca asta deja e dilema .. iaca daca ar fi o carte cu instructiuni apoi tare ar mai prinde bine ..


pupici ........ :lol:
 
marc said:
Acum baietsi care fumeaza sint din ce in ce mai putini unii totushi continua sa fuimerze din simplu motiv de a fi cool.Problema se raspindeshte la fete. :crazy:

asta da e chiar epidemie in privinta fumatului la fete .. in pe unde am fost MD, Romania USA, UK ori germania .. ori alte parti practic i-i dau cu tzigara fetitzele de mai doamne fereste ..

matalutza in cer satuk in US si cum se numeste Kolhozul ?! :lol: ca poate intr-o vizita urmataore mai vad si vre-o suflare moldoveneasca pe cimpurile Yankey
 
Ingerica said:
coolgreetings said:
Hmm... interesant exemplu... :)
Acesta este un lucru c-am greu de facut, tu ai putea sa-l rogi ca sa nu fumeze in prezenta ta... oricum acesta a fost doar un exemplu...
Asa tip de oameni imi place si mie, autoritari!

dar problema nu e ca el ar fuma in prezentsa mea, dar de la o persoana care fumeaza oricum si hainele si parul: tot miroase a fum.
da, si oricum a fost doar un exemplu.

itsi plac fetele autoritare? care sa te puna la punct? :)
INgerashule.... vezi tu ca nu ai dreptate... nu miroase , daca te speli in fiecare zi si stii cum sa fumezi ca sa nu miroase de la tine... :)
 
To Processor: Departe ,departe ... In Wild,Wild West ,la border cu Canada.
Cind ma gindescs la distanta considerabila... (Oh my God)

In privinta fetelor cu tsigara ce parere avetsi?! :ciupos: [/url]
 
Ingerica a scris: nu pot sa spun ca nu as accepta ca el sa fumeze doar cind nu este in preajma mea. in general nu cred ca as avea vreun drept sa interzic sa mai fumeze. dar cred ca el ar putea sa renuntse la o placere pentru o alta placere: (de a ma avea alaturi ). si daca chiar vrea sa fie alaturi, baiatul lasa fumatul(o spun cu 98% sigurantsa). fiindca stiu.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ingerica, da rea mai eshti, draga.... :lol: :lol:

De ce sa se lase de fumat?!

Exista inca o solutie si mai simpla: sa se apuce si ea de fumat! Este mai ushor sa te apuci decit sa lasi fumatul :lol: :lol: :lol:

Imi inchpui o scena romnatica: Stau el si ea... si trag din aceiashi tigara pina li se face fata verde, ochii rosi.... si se umplu de fumul "dragostei"!!!!

In caz contrar: el trage cu tigara pe la colturi ca ea sa nu-l spaliaska..... si se spala la fiecare jumate de ora ca sa puta bine.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ma da nastrushnice idei mai ai! :lol: Sint shi asha multe fete care fumeaza shi tu vrei sa mai converteshti pe cineva. De ce sa se spele de fiecare data. Fata poate sa renunte la el pina nu lasa fumatul sau el la ea daca ea fumeaza.Oricare ar fi hotarirea vor beneficia amindoi, plus ca vor trai pina la adinci batrinete.(yo-ho-ho) :dansez:
 
Back
Top