Indiferenta in admiratie

Marc... inspiratia acestor idei nastrushnice :lol: sunt mesajele Ingericei! Cu atita singuranta... Cu atita naivitate... afirma ca daca ar fuma prientenul ei atunci ori o lasa pe ea ori pe tigara... nu cred... ca e o solutie.... tipul acesta de ultimatum....

Dar daca serios.... daca se intilnesc doua persoane si au reusit sa-l desvete pe el pe ea de acest prost obicei.... atunci relatia deja este o relatie reusita.... pentru ca a facut ceva bun.... sa te lasi de fumat e bine.... dar sa nu fumezi e shi mai bine... :lol: :lol:
 
Ingerica sunt krapat (in sens de mirat....)

Iaka tu ai influenta asupra publicului!!! :lol: :lol:

De la INDIFERENTA IN ADMIRATIA.... ai inceput a vorbi despre fumat... SI TOATA LUMEA A LUAT-O RAZNA : HAI SH-OM VORBI DESPRE FUMAT!!

IMPRESIONANT!!! :lol: :lol:
 
marc said:
To Processor: Departe ,departe ... In Wild,Wild West ,la border cu Canada.[/url]

ei daca in westul westului apoi pe acolo nu sunt sigur ca ajung vre-odata .. la border with Canada .. da .. adica Ohio (Cleveland) pe acolo am fost recent si cred ca voi mai merge .. cu plecari de serviciu ....
 
Fetele cu tigari in gura, nu ma sperie.... imi este tot una... de ce baietii pot fuma de fetele nu?
Trebuie de privit mai real la chestia asta!
 
nici odata nu am avut mania de ai alinia pe toti la acelasi nivel .. fiecare are optiunea de a-si alege cei place sa fumeze ori nu sa comunice cu un partener care fumeaza sau ba ..
.... cred ca fiecare si-a expus viziunea sa personala asupra subiectului dat .. mie depilda nu prea i-mi place cind madmoisell fumeaza ... si deaceia relatiile care ... pota apare sunt predefinite ca sa se incheie .. cindva chiar de la bun inceput ....
ce sa faci in schimb fiecare ramine cu obiceiurile sale .. nimeni penimeni nu exploateaza sa zicem asa :wink:
 
daca eu nu am nimic comun cu ea apoi nu-mi incurca nimic .. inclusiv nu ma deranjeaza tare daca suntem cunoscutu ori prieteni in sens platonic .. fara chestii subtile .. daca e vorba de ceva mai mult apoi incepe de la mirosul de tzigara .. care nu-l pot suporta .. de la fapul ca nu mi-ar placea sa vad o persoana alaturi cu tzigara in gura si .. pot sa continui inca cu o lista .. care sunt minusurile .. dar cred ca voi stitzi singuri deja ...
 
eu nu am pomenit despre dispretz ori ceva de genul asta .. daca mai recitesti mesajul precedent .. pur si simplu am zis ca nu cred ca o sa doresc sa ma impun sa suport chestia asta de la cine nu o fi .. in cazul daca ma efecteaza si pe mine .. daca nu apoi nici nu am zis ca nu comunic deloc ori .. mai stiu eu .. fiecare e liber sa aiba conceptiile lui ..
 
uneori problema lasatului fumatului duce la rpobleme mai grave: la neincredere, la creturi.

eu de exemplu as aprecia mai mult daca mie prietenul meu mi-ar spune ca nu poate sa lase fumatul decit sa se ascunda pe la coltsuri, sa fumeze prin viceuri ca sa nu-l vad. si sa ma faca sa cred ca el a lasat. dar pe de alta parte daca n-are vointsa sa lase un fumat, ce altceva mai pot sa vreau de la dinsul? nu apreciez la oameni asa slabiciuni. dar mai este asa ceva ca el sa nu vrea sa lese. si daca nu vrea cu atit mai mult n-o sa lese.
si cum potsi pune un om sa faca ceea ce el nu vrea? adr potsi sa lasi fumatul numai fiindca persoana iubita itsi cere asta?sau asta e ceva ce tsine de supraefort?


fumatul la fete e inca si mai dezgustator ca la baietsi.
 
uneori problema lasatului fumatului duce la rpobleme mai grave: la neincredere, la creturi.

eu de exemplu as aprecia mai mult daca mie prietenul meu mi-ar spune ca nu poate sa lase fumatul decit sa se ascunda pe la coltsuri, sa fumeze prin viceuri ca sa nu-l vad. si sa ma faca sa cred ca el a lasat. dar pe de alta parte daca n-are vointsa sa lase un fumat, ce altceva mai pot sa vreau de la dinsul? nu apreciez la oameni asa slabiciuni. dar mai este asa ceva ca el sa nu vrea sa lese. si daca nu vrea cu atit mai mult n-o sa lese.
si cum potsi pune un om sa faca ceea ce el nu vrea? adr potsi sa lasi fumatul numai fiindca persoana iubita itsi cere asta?sau asta e ceva ce tsine de supraefort?


fumatul la fete e inca si mai dezgustator ca la baietsi.
 
Diavolul said:
Marc... inspiratia acestor idei nastrushnice :lol: sunt mesajele Ingericei! Cu atita singuranta... Cu atita naivitate... afirma ca daca ar fuma prientenul ei atunci ori o lasa pe ea ori pe tigara... nu cred... ca e o solutie.... tipul acesta de ultimatum....

Dar daca serios.... daca se intilnesc doua persoane si au reusit sa-l desvete pe el pe ea de acest prost obicei.... atunci relatia deja este o relatie reusita.... pentru ca a facut ceva bun.... sa te lasi de fumat e bine.... dar sa nu fumezi e shi mai bine... :lol: :lol:


ma bucur ca itsi folosesc drept izvor de inspiratsie :))))))))))))))

eu cred ca daca baiatul iubeste fata el n-ar vrea nicium sa-i faca ei rau, si n-ar fuma macar in prezentsa ei. si cu incetul ar lasa cu totul. dar daca el are o campashka de prieteni care fumeaza totsi ? poate sa lase?
 
Ingerica said:
uneori problema lasatului fumatului duce la rpobleme mai grave: la neincredere, la creturi.

Cretsuri??? Acum intseleg de ce doreshti sa fie drept.... :lol: :lol: Sa shii mai nepalionaia.... Da pa liubomu ti spaleshti odata si odata... asha ca nu face sa te chinui!! :lol: :lol: :lol:
 
Eu nu cred ca am o atitudine agreabila asupra fumatului.De aceea daca o fata ar fuma ar avea foarte mici shanse de a ieshi cu mine.Poate de ar fi sora Pamelei Anderson :wink: Adica super hot.
 
Mi-e inainte nu-mi placeau oamenii care fumeaza, dar de cind am venit in Vienna m-am deprins..Aici fumeaza si fata si baiat delaolata de pe la vreo 13ani si nimeni nu zice nmic.. :D
 
da coolgr ai dreptate, fumatul nu e nimic strasnic poate sa fumeze si fata si baiat de la orice virsta, numai ca atunci cind o sa conceapa copii fata ceea care a fumat de la 13 ani, este asa posibilitate ca ei sa nu iasa neaparat normali. la aceasta consecintsa ma refeream atunci cind spuneam ca nu cred ca e normal ca o fetele sa fumeze. dar fiecare are alegerea de a fuma sau nu de a -si pastra sanatatea sau nu. asa e si natural sa fie. fiecare cu opinia lui.
 
Natalia said:
Mi-e inainte nu-mi placeau oamenii care fumeaza, dar de cind am venit in Vienna m-am deprins..Aici fumeaza si fata si baiat delaolata de pe la vreo 13ani si nimeni nu zice nmic.. :D

eu nu pot sa spun ca nu-mi plac oamenii care fumeaza,treaba lor cu ceea ca fumeaza sau nu. daca omul fumeaza nu-i Doamne Fereste, tot e om. nimeni nu spune nimic. discutam mai mult altceva: daca ai cere persoanei iubite sa renuntse la ceva(in cazul dat: la fumat), cit este de greu?. si daca nu renuntsa/nu poate renuntsa nu te iubeste?..........da oamenii s-o abatut de la tema in alta extrema......

ps: fumatul e acceptabil nu numai in Vienna, si in Chisinau fetele/baietsii fumeaza de la 13 ani. stiu care fumeaza si din clasa a IV-a. si de mai devreme.
 
Atitea mesaje in dodii, ei, lume, ce e cu voi, vedeti ca a-ti luat-o prin popushoae ....


Voi, ce, apreciati omul dupa faptul daca el fumeaza sau nu ????????? :wtf:


Apoi yo pot sa va spun ca yo fumez, si inca nu asa dar fumez tare, pot sa fumez si noaptea , hai, eaca v-am dat motiv pentru dicutii mai departe, hai judecati-ma, faceti-ma cu ou si cu otset ........


Ehhhhh, ca niste copilashi naivi sunteti aici ...
 
Back
Top