Inregistrare domeniii for free ?

La capitalisti nu se da nimic pe gratis, sau poate pare ca e gratis, dar cand pui mana .... hop ca ei te folosesc altfel daca-ti dai seama ... :smile:
Totul ce este gratis este dubios ..... doar daca poate cineva (organizatie de caritate sau persoana fizica) se incumeta si ofera ceva gratis atunci e altceva. ".com"-urile se comercializeaza, ".org"-urile s-ar putea sa le dea cineva pe gratis, ".net"-urile mai putin probabil. Mai exista agentii, care sant in contract cu companiile mari de registrare domenii si care pot inregistra pentru mai ieftin.
 
bai si asta-i drept ... da iaca si v-am zis eu ii real`no ... acolo te inregistrezi ...au sistema de point`uri ...cu stringi 40 de puncte ..ei iti fac domen`u si hosting pe un an. Pentru fiecare referal al tau se dau cite 5 puncte. In afara de asta ..la dinshii pe site sint programe de inregistrare (de la 3-20 puncte) ... cum va pare ?
 
R***t cu apa rece, mai bine dai un ban, in skimb stii ca e al tau, il tii la tine pe comp si nu ai treaba cu nimeni
 
Doomie said:
daca tare vrei domain, nu este neaparat sa fie .md!

...daca tare vrei domain, nu este neaprat sa vrei si hosting...
...daca tare vrei domain, nu este neparat sa ...hmm... zabil...

Pe aceasta nota inkei rubrica "Aforizme - de Doomie&Legion" :D

P.S Aforizmele noastre o sa shie mai pi#datie dekit a lui Murphy :D muahahahahahah :lol:
 
tema domainurilor furate...

mdeas, salutare Doomie, vad ca oamenii nu prea'si dau seama ce si cum in crearea (cumpararea) unui domain on-line (in 3-5 min)!!!
Ceea ce ar insemna ca persoane ca noi ar putea cishtiga pe seama lor!
Deci anuntz ca domainurile .com, .org, .net, .cc, .biz, etc... insa nu .MD sunt disponibile p/u domniile voastre la pretzul de 350 LM (lei moldoveneshti) :D (350 LM e taxa de inregistrare). Alta taxa ce vi se va aplica va fi rebillingul (sau reinoirea domainului anual), taxa va fi de 100 LM. Sunt o multitudine de pachete... (http://www.ehost.com/hosting/?aob=NCI). Cine doreshte astfel de domainuri, mailul meu e in profil.
Doomie suCCese.
:zzz:
 
Help me

De unde as putea gasiun site ce ofera free hosting,dar :eek:

Sa suporte FTP si Perl

astept raspunsuri
________________________________________________________-
PS
Jos comunistii

:-x :evi[/url][/list]
 
Back
Top