Insomnia

Mira la acei 30 de ani iti trebuie ceva linistitor si calmant,dar cu insomnia mea nustiu ce sa fac am incercat sa beau cea dar nu prea ma ajuta,o sa incerc sa beau lapte :D
 
tinar si nelinistit?se pote de spus si asha,sunt tinar shi am multe nelinistiri in sufletul meu cel pacatos :-?
 
pisenica parintele ma simte cind intru in Biseruca,caci cind ma vede se inegreste la fata de pacatos ce sunt,dar ce-ai sai faci sunt om si tinar, si fara pacate nu pot :D
 
in fine fiecare cu pacatele lui dumnezeu ne vede ce facem si pe fiecare in parte ne va judeca,ups de la medicina am trecut la religie,da sa mai vorbim despre insomnie :D
 
Mda...ptr. mine totusi noptile de insomnie sunt productive in definitiv...de obicei se intampla sa-mi vina idei bune pe care le aplic apoi la servici...spre exasperarea celorlalti :lol:
 
dar la mine cind am insomnie a doua zi la serviciu merge totul de-a oaia,parca sunt nebun de cap,in acel moment nici numai ghindesc rational :-?
 
:D :D ehehe devusca ne te gada uja :D mersi pentru sfat,inainte cind ma ocupam cu sportu numai aveam insomnie, dar de atunci sau inceput,ce sai faci sanatatea deja nu-mi permite sa ma mai ocup,dar voi trece la alt sport credca la inot :-?
 
Mda...tocmai am parte de o insomnie teribila...teoretic imi este somn dar practic stau in pat si-mi beles ochii in tavan ca nu pot dormii...si pe deasupra ma doare capul si fac eforturi deosebite sa ma abtin sa nu fumez o tigara... :lol:
 
mie imi plac insomniile productive. uneori am insomnii, mi-i somn de mor, dar creierul nu stiu de ce lucreaza tare bine si iata face ceva bun si rapid face :)
voi avea nevoie de asa insomnii cand va trebui sa scriu teza de an (data limita 2 aprilie si nimic nu am scris :lol: ) si ma bazez pe insomnii de astea din ultimele 5 zile :D
 
nu-mi plac insomniile, mai ales cynd ma trezesc pe la vreo 2:30 shi nu pot adormi pyna dimineatsa shi la 8 tre sa fiu deja la perechi.

cred ca mai mult ymi plac motivele din care apar insomniile. de obicei, daca ai insomnie shi depistezi motivul ei, yncepi sa analizezi motivul shi dezvoltsi subiectul yn interiorul tau, singur cu tine noaptea cynd nu prea ai pe cine suna (shi nici nu vrei sa suni pe cineva), vrei sa fii singur! :ciupos:
 
N-am decat insomnii sterile; iar motivele nu-s niciodata interesante (ori vreun examen care ma stresseaza teribil, ori vreun raspuns pe care-l astept cu zilele). Mai am si momente cand ar trebui sa fiu treaza (deci nu le zic "insomnie") si-s atat de tampaaa :crazy: ...
Mai am si niste momente cand sunt ingrozitor de deprimata si ma culc din plictiseala (asta dupa cateva ore de stat in fund cu mintea perfect goala).
Da` in rest e bine: am o meserie care-mi place, un salariu motivant, conditii de lucru excelente :-x Si mai ales un viitor luminos :te_tai: D`aia ma pasc insomniile: de prea mult entuziasm.
 
Back
Top