instalarea a 2 sisteme

eu am 2 sisteme instalate win 98 si xp si pentru asta am patitionat hardul. o partitie 98 si o partie xp.
 
niko a spus said:
eu am 2 sisteme instalate win 98 si xp si pentru asta am patitionat hardul. o partitie 98 si o partie xp.

tu ai tu ai lansat file-ul de executare din dos?

pur shi simplu eu stiu o metota ca
instalez windowsul98 apoi lensez file-ul winnt32.exe
si incemi instalarea din windows , apoi restartezi compul si copie file-urile
din dos

cred ca te gindeshti "nu si bravio tsie ,dar dece nu folosesti metoda acesta"

unele programe,jocuri dupa executare ashtemti mult pina ce se incarca deorece win98 si diferite alte huinele bespontovie

poate o idee nou si daca potsi sami spui pas dupa pas
 
XP-ul merge super ,dar
problema e ca windows 98 incepe sa ganeasca de ex:

Anumite jocuri..... trbue sa astept vreo 2 minute pina ce se icarca


Asa huinia nu era cind aveam numai o sistema-

Poate exista o alta metda de a instala 2 sisteme poate un soft ceva

PS
-XP- Rules
 
nu vad legatura dintre jocuri pe 98 si XP. Poate doar ca nu mai ai ai spatiu pe vint si din cauza asta tot dubeste... Logic, uite si tu c Xpul e inchis cind lucrezi pe 98 si atunci toate resursele merg pe 98 asa cum au mers si inainte. Incearca sa formatezi partitia cu 98 (daca e partitie aparte) si sa reinstalezi 98ul inca o data sau Me sau sheva...
 
Da cred shi eu ca nu ar trebui sa aiba nici o legatura

Acum in ceneral nu merge WIN 98 arata welcom screen-ul si gata
___________________________________________________________

da este o partitie aparte voi incerca sa o formatez si sa instalez din nou

:crazy:
 
dune said:
nu vad legatura dintre jocuri pe 98 si XP. Poate doar ca nu mai ai ai spatiu pe vint si din cauza asta tot dubeste... Logic, uite si tu c Xpul e inchis cind lucrezi pe 98 si atunci toate resursele merg pe 98 asa cum au mers si inainte. Incearca sa formatezi partitia cu 98 (daca e partitie aparte) si sa reinstalezi 98ul inca o data sau Me sau sheva...

este ... cite-odata unele jiocuri au bug`uri sub 98, pe care nu le au pe XP ..de ex CS ..pe unele sisteme destul de bune are gliukuri cind ii sub 98..sub XP - nu-s probleme... si exemple de-astea mai sint..
 
Da ai dreptate de eX: la mine Soldier Of Fortune nu lucra cu 98 dar cu XP merge super

,DAR
laugh.gif


Pontul e ca cind aveam o sistema [{("98")}] jocul ***** mergea normal dar acum cind am XP shi 98 si il incarc cu 98 are ~GLIUKURI~
laugh.gif
 
Re: nu shtiu

Victor Prohnitchi said:
da eu nu vreau vazdusnii, daca-i de pupat apoi normal si daca-i noroc apoi o mina ferbinte

ghini ki'i ghini victore!
da eu asta lui cohaniuc
dar po liubomu'i ghini! :)
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Insfirshit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a aparut forumul :D

---------------------------------------------------------------------------------
Vreo idee cum sa instalezi 2 sisteme fara a face 2 partitsii,
adica 2 sisteme pe aceeashi partitie
 
Ion said:
Patani ce legatura au jocurile cu sistemele instalate.

Legatura e ca: nu toate jocurile merg la o sistema anumita dar la alta poate sa mearga DE EX multe jocuri ce merg la 98 nu merg la XP

alex aka said:
dar se poate sa existe asa ceva? :)
Cred ca se poate,dar nu sunt sigur
 
pai

ar fi interesat de aflat cum si pentru ce? la ce foloseste acest sistem in cazul in care se poate configura?
 
Back
Top