Internet Conection prin Cablu TV.

iulik

New Member
Ce credeti daca ar trece toti dial-Up useri ca conexiune prin Cablu TV. Ar fi bine sau rau.
Sau pentru cine ar fi bine si pentru cine ar fi rau?
Cum va pare intrebarea ? :smile:
 
nu cred ca la noi s-ar incumeta providerii sa ofere asha link-uri. Totusshi conexiuni de genul ista (citeva sute de kbps) inmultite la vreo citiva mii de useri nu este inca real pentru ISP-urile noastre.

poate, atunci cind vom avea mai multi utilizatori de inet in MD, vor fi shi DSL, shi webtv, samd :smile:
 
Doomie, si cam cind crezi tu ca o sa avem mai multi utilizatori ?

Eu pe undeva prin forul am vazut asa o chestie.
Toata lumea vorbea despre pasii facuti in acest domeniu in ultimii 10 ani in moldova, dar sa dasit cineva (nu mai tiu minte cine) si a spus ceva de genul asta: in schimb noi avem patlajeli. Normal, da ?? :smile:

Eu as spune ca noi multe avem dar nu avem o mentalitate corecta. Si asta ne ne ingroapa pe noi, nu comunistii sau altcineva. !!!
 
radium - internet pri cablu de tv, din cite zic providerii :smile:, nu ezista inca la noi

cit despre DSL - da, este, numai ca preturile sunt prea mari chiar shi pentru companii...

in schimb in america kopkiii cu DSL pot sa ishi bata joc de vreo citiva providerashi de la noi :smile:
 
eu vreau sa trec cu traiul intr-un satuc vecin incepind cu semestrul viitor. ei au cablu acolo si am vazut cum lucreaza...MINUNAT!....1.5 mbps
 
ai dreptate :wink: tipala, chetrosu, gangura, cainari, etc....
vorbeam despre illinois :wink:
eu traiesc in dekalb iar cablul este in sycamore.
 
Am auzit niste vorbe precum ca compania SunTV va presta servicii Internet prin cablu TV.
la Ciocana au tras fibra..
Vom trai shi vom vedea...
 
Nu cred ca va fi asa ceva in viitorul apropiat, dar chear shi daca va fi presupun ca va fi relativ scump. Practic nu vor avea concurenti in prestarea a astfel de conexiuni.
 
Astia de la SunTV intr-adevar s-au apucat sa traga fibra optica prin tot orasul. Cel putin asa au anuntat acum o luna-doua in urma. Modernizarea va dura vreo doi ani, asa ca nu va asteptati la rezultate rapide.

Daca le reuseste vor crea un spatiu unic, independent de MoldTelecom. Aici ai si SunTV, si Internet si telefonie prin Internet, mai in scurt bani...
 
Back
Top