Invitatie pentru Romania

Am promis ca va zic noutatile si ma tin de cuvant... Ei bine, sunt in Chisinau acum, am fost eu azi la ambasada noastra si am cerut sa vorbesc cu cineva de la vize. Au fost super amabili pana le-am zis ce vreau, adica sa obtin o viza urgent pentru prietena mea care vrea sa vina in ro pentru cateva zile.
Au sarit in sus, ca nu se poate, ca sunt reguli, programare, invitatie, bla, bla
Mai multe detalii nu pot sa dau dar dupa rugaminti s-au induplecat si pe 25 are viza.
Deci daca vrei se poate :)
 
pai, nu stiu, eu nu te-as sfatui sa zici chestii de genul asta in public... totusi... ca-i compromoti pe aia de la consulat.
 
Re: CE ACTE SUNT NECESARE?

buna ziua! as avea si eu o intrebare.Am 18 ani si as dori sa plec in Rep Moldova la rude pe un timp de 3 luni (la vara)dar nu stiu sigur ce acte imi mai trebuie in afara de Pasaport....va multzimesc anticipat!!!astept raspuns
 
uitete care e faza eu sun acuma in rom iam facut fratelui meu o viza si de doua ori lau intors de la vama romaneasca acasa ca nu li-au placut invitatia
si acuma vreu sa ii fac alta invitatie
multe nu trebuesc trebuie sa ai o copie a persoamnei date cu datele ei si un birou notorial si 30 de roni astai totce iti trebue tie ca sa ii faci invitatia
 
Back
Top