Jocurile olimpice de vara Atena 2004

de ce wow ? mai degraba : hmmm ...

iata aici ar putea sa se ia cineva de arbitraj
sa iesi campion mondial dupa ce ai facut o ratare imensa e destul de straniu
iar de inotatorul descalificat ieri pentru o evidenta intoarcere neregulamentara , dar care la sfarsit dupa o intreaga poveste cu negocieri intre arbitri si delegatia americana si-a luat totusi medalia ... ce sa mai spunem ?
 
CODRIN said:
de ce wow ? mai degraba : hmmm ...

iata aici ar putea sa se ia cineva de arbitraj
sa iesi campion mondial dupa ce ai facut o ratare imensa e destul de straniu
iar de inotatorul descalificat ieri pentru o evidenta intoarcere neregulamentara , dar care la sfarsit dupa o intreaga poveste cu negocieri intre arbitri si delegatia americana si-a luat totusi medalia ... ce sa mai spunem ?

Pai yncearca sa le spui ceva americanilor ca acushi te ynvinuiesc de ascunderea armelor biologice de distrugere yn masa :lol:
 
moldovenii vad ca is calici si ramane unica sansa la haltere sa ia ceva medalii, alte sperante se duc acasa deja
 
Gimnastics/ Women

Svetlana Horkina has the second place. She's the sentimental idol of everybody. On the Olimpic Games in Sydney she lost. When she was doeing that volt, she felt.And then somebody said that the horse was not high enough and they gave her another shot but she was already broken.
I gues that Athens 2004 will be her last Olimpics and soon she's going to retire. She wasn't ment to take the gold but she will always be remembered in sports.
That american girl Carly Patterson was good and she really deserved to win.
I actually don't like gimnastics, I think it's too painful for a person to do the stuff that those girls are doing on the Olimpics.
 
Eu cred ca Horkina demult trebuia sa se retraga, sa permita celor tineri sa reusheasca, rushii permanent au fost asha scorg tot sucul din campionii care-i au, ca aceshtia pyna la urma sa plece umilitzi. Uitatzi-va Romania, o echipa total noua deshi fetele de acum 4 ani la fel au facut istorie. Bravo Romania!
 
---

I don't agree with you Sam. Horkina is a very good athlete. She's shown the best results in every divison.She didn't just walk away after that incident in Sydney she came back and did her best. Even though she didn't take the gold she was very good.And I think if there were other good gimnasts, Russia could've payed for them too.
I do like the romanian girls. They did a great job by taking the first place for the women's team finals. In general Romania has shown alot this year at the Olimpics.


And Dragulescu is so cute!!!
*Dragulescu is a romanian athlete. In Artistic Gimnastics for men
 
Sam , Horkina o chicat cu nasul in saltea de la paralele , cred , numai ca sa dovedeasca ca ai dreptate . :wink:
 
Bratan locul 5.... dar a facut bine baiatu, a ridicat o greutate care arbitrii nu i-au socotit-o si din considerente ca e mai greu cu 300 grame a luat locul 5 si nu 4
 
Fetele noastre au fost stelele gimnasticii feminine , lasand orice modestie la o parte :) . Am luat 4 medalii de aur : 1 pe echipe , 2 le-a luat Catalina Ponor la barna si sol (tripla medaliata cu aur a Romaniei la Atena :D ) si o medalie de aur a fost castigata de Monica Rosu . :)

Cele mai talentate , cele mai frumoase :) .

Mai avem sanse sa castigam ceva medalii pe la canotaj , la baieti :) .
Hai Romania !
 
Hey! What's up? said:
Why do you guys, cheer so much for Romania!!!

Because we are romanians.

Sper ca Romania va incheia olimpiada cu 10 medalii de aur si va fi printre primele 10 echipe din lume !!

A si sa nu uit, 50% din medaliile luate de Romania la olimpiada asta au fost luate de moldoveni !! :))

Imi pare rau pentru Calancea (nascut la Chisinau), el avea sanse mari sa ia aur la haltere, dar s-a accidentat.
 
Back
Top