Kill Bill

Radu said:
Tu "moldophan" nu ai spus-o in nume de rau.
Lara cind o spus "maldafenist" tot nu o spus-o in nume de rau.
tziganii si byshii din romania cind isi bat joc de moldovenii dintre carpati si prut si cind ii poreclesc "sholdoveni imputztzi" tot nu o zic in nume de rau... si iaca asa se aduna ... :tu_mori:

Daca ai fi avut creieri ai fi inteles, cu siguranta , tot pontu` dar asa .... :roll:
 
mie mi-a placut cel mai mult scena din spital cu debilu cela care a venit s-o violeze
printre altele sangele tsashneshte cand este taiata o artera a corpului ynsa doar timp de cateva secunde dupa care doar se prelinge shi nu mai are fortsa unei fantani arteziene yn care apa este propulsata sub o presiune constanta.
parerea mea ca exagerarile cu tsashnirea sangelui au o semnificatsie mai mult pentru a convinge spectatorul ca scena e foarte sangeroasa shi ca se abordeaza macelaria shi cruzimea din viatsa.
 
da totushi faza cu muzica lu Zamfir nu-mi iese din cap..... oare yn vol.2 tot o sa fie? cred ca daca a fost de 2 ori, poate sa fie shy a 3-a oara......abia ashtept releasul
 
Film mai aiurea n-am vazut demult, nimic artistism ce arta ati vazut in elin lupte celea de doi bani, mai bine va-ti uita la the Hero, the last samurai, sau Tigru si Dragonu'
 
Way Krown, way! ...am vazut eu filmile de care zisi...
Ele is diferite de Kill bIll... da si Kill bill ii film ciotkos...
regizura filmului ii prosta pisets... cum se misca camera... caracterele...
dinamika filmului...

cheers!
 
kill Bill...
un film care e numai stil
unde barbatii sint decor, cu exceptia lui Bill
femeile sint ceea ce orice fata/femeie ar vrea sa fie de dimineata pina seara si apoi toata noaptea (acuma sa nu credeti ca e feminist :lol: )

cind te uiti la filmul asta esti in mintea unui Tarantino teribil de self sufficient si orice ai zice despre film trebuie sa fie admirativ, asta doar daca nu cumva ti-ai tatuat pe piept Godard :)

o delectie!

si nu cred ca Vol. 2 o sa fie mai slab sau mai bun pt ca ambele au fost facute din acelasi aluat. pur si simplu tarantino nu cred ca se mai putea opri din filmat cind U. Thurman se juca, facind pe serioasa, in fata camerei.
si trebuie sa recunoasteti ca in filmul asta e superba :)
 
ei ce spui tu flo din pakate ii drept da ii fain po liubomu
ca ii asha de nasty shi de debil shi de syngeros ca takes your breath away..
;)
 
apropo de naiul lui Zemfir din Kill Bill
eram intr-o sala din Columbia cu un prieten din Falticeni si mie, cosmopolit fiind, mi s-a parut cunoscut cintecul respectiv, dar furat fiind de "peisaj" it didn't ring a bell.
Lui Adi, dor fiindu-i de casa, nu i-a prea placut filmul si a reactionat din prima la cintecul respectiv scuturindu-mi umarul cu putere ca sa-mi zica ca e Zamfir la nai.

pentru mine asta a insemnat o diversiune pt ca iesisem de sub vraja imaginii. si am hotarit ca atunci cind o sa fac film nu o sa las ca o melodie cunoscuta sa dilueze puterea si frumusetea unui cadru.
 
Asa cum amu a iesit DVD in inchirieri, am vazut si eu filmul. Da, nu rau deloc, foarte original, Uma Thurma sexy :D
Cantecu lu Zamfir inca de 2 ori asta m-a mirat placut
 
........da ati ascultat cantecu de la inceputu filmului? "Bang Bang (My baby shot me down") de Nancy Sinatra.....ap ii la fel de bun ca si a lu Zamfir....

iaka cititi:


I was five and he was six
We rode on horses made of sticks
He wore black and I wore white
He would always win the fight

Bang bang, he shot me down
Bang bang, I hit the ground
Bang bang, that awful sound
Bang bang, my baby shot me down.

Seasons came and changed the time
When I grew up, I called him mine
He would always laugh and say
"Remember when we used to play?"

Bang bang, I shot you down
Bang bang, you hit the ground
Bang bang, that awful sound
Bang bang, I used to shoot you down.

Music played, and people sang
Just for me, the church bells rang.

Now he's gone, I don't know why
And till this day, sometimes I cry
He didn't even say goodbye
He didn't take the time to lie.

Bang bang, he shot me down
Bang bang, I hit the ground
Bang bang, that awful sound
 
Asta alaturi de celelalte 2 cintecele - fac TOP 3 !!!

Tomoyasu Hotei - Battle Without Honor or Humanity
(Shin Jingi-Naki Tatakai) [teaser theme]
 
Kill Bill 2... un pic diferit ca secvente de cel dintai... cine a savurat scenele de havuzuri de sange din prima parte vor fi dezamagiti de-a doua; cine a crezut ca vol 1 a fost cam crud cu caracterul Umei, va aprecia vol2...
mi-a placut caracterul lui Bill, care trebuie sa recunosc, e Tarantino impersonat...
nu mai vorbesc de personajul Umei Thurman: superb si excelent prin prestatie si ca concept...
totusi nu prea am inteles de ce era nevoie de doua parti...este scarbos sa le comparam, caci sunt ambele frumoase, dar nu putem evita acest impuls pentru ca sunt ordinar si cardinal prezentate publicului... fiiece regizor care are multe de spus si de aratat, sa faca filme din doua parti!! Tarantino si-a atribuit o favoare destul de pretentioasa, dar se pare ca a avut impactul urmarit...
 
Am vazut si kill billu' volumu'2, ei, nu prea mi-o placut primu' si al doilea tot nu m-a prea impresionat
 
Back
Top