lenea

Leanea-i atunci cand ti-i pre bine si nu vrei sa faci nimic.
Sau cand esti peste cap in rahat si nu stii de ce sa te apuci si tot nu faci nimic
 
lenea-i lene.......
si eu tot sunt de acord cu victor......de fapt cum sa nu fii de acord daca asta e realitatea..... :)
 
Lenea apare atunci cind trebuie de aplicat vointza.. Dar daca e slaba ;o) In loc la ce trebuie.. Faci ceva mai placut pentru sufletel.. De ex. dorni de dimineata.. Shi sa bagi chishioru in tot ;)
 
Hi:

Leneaaaaaaaaaa
Fratilor e sora mea, pe care in ultemul timp deseori o dau dupa usa, cam numi este Domneaiei mie interesanta :crazy:
 
Ce e lenea?

Ce e lenea? un al doilea "EU" :) asa ceva nu se lamureste si chiar daca s-ar lamuri nu cred toti ar putea intelege notiunea... E ceva super care ma insoteste tot timpu' si uneori ma incurca... :roll:
 
şo lalea

Pronunţ cuvîntul *lenea* cu o deosebită plăcere. Este ispita mea. Cum vine pe la mine - o trimit cît mai departe. În prezent nu am timp pentru ea ....
:crazy:
 
şo lalea

Pronunţ cuvîntul *lenea* cu o deosebită plăcre. Este ispita mea. Cum vine pe la mine - o trimit cît mai departe. În prezent nu am timp pentru ea ....
 
lenea... mda.. iaka mie acum mi-e firg.. dar mi-e lene sa ma duc sa ma imbrac cu ceva.... + la asta imi este tare saomn.. dar am o lene nebuna.... tre sa ma duc sa-mi fac patul . dar imi este lene...... l'as ruga pe _victor_ sa-mi faca patul.. dar frati'meu este si mai lenos decat mine.. asha ca trebuie totusi sa ma scol .. si sa-mi fac patul.. shi gruz... :(
 
lenea e o stare naturala :)
doar ca niste oameni frustrati sau cu spirit managerial (sic!) au inventat notiunea de productivitate :D
si au facu din lene o trasatura de caracter negativa.
oameni fara suflet!
 
sintem oare cu adevarat lenesi!?
un nebun nu o sa realizeze ca e nebun niciodata. un prost nu o sa zic niciodata "vai, ce prost am fost".
pentru mine lenea e mai mult o recompensa pentru cele citeva ore dedicate muncii.
 
Back
Top