Lindows

Ion

New Member
Lindows, has a name that in itself is genius. It's software that combines Linux and Windows without violating any trademark or copyright--although I bet Microsoft will sue at some point. The concept is to make a cheap OS that runs both Linux and Windows code, but that looks and runs like Windows. The Lindows concept was dreamed up by MP3.com entrepreneur Michael Robertson, and is encountering skepticism. Nobody is taking it too seriously except me. I think Lindows might fly if it can conquer one simple roadblock, and that's running Microsoft Office 97, 2000, and XP. If Lindows can run these versions of Office, then look out below. Bombs away.
http://www.lindows.com

Super nu ??!!

A auzit cineva de acest OS? Cine ne poate da mai multa info despre acest eveniment?
 
Ar fi tare cool astfel de sistem...
Atunci ar disparea diferentsele dintre Linux shi Windows... Nu am mai sta la indoiala ce sistem sa punem...
 
candva linuxu-mi placea, dar cand am dat de *BSD am inceput sa urasc linuxu... de mustDIE-uri nici nu mai discut... :smile:

eu totusi o sa raman pe pozitzia mea, daca doresti GUI cu Unix, apoi MacOS X...
 
asta depinde de la caz la caz.
De exemplu tu poti lucra in FreeBSD cu pachetele grafice de la Adobe, sau nu mai vorbim ceva de genul Maya sau 3dMax
 
Ion am sa te corectez oleaca... Maya lucreaza demult pe Unux... shi alte pachete...
Dar c0r3 !! fiecare cu parerile sale...
Mac OS e MAC OS , Windoza e Windoza...
Mie de exemplu mi-ar place sa lucrez intr-o sistema care sa combine Unixu shi Windoza...
shi nu va trebuie sa treci din una in alta...
Mai ales cind e vorba de grafiec.. sunt pakete bune shi pentru Unix shi pentru Windows...
 
put3ti sa volositi winlinux-ul kitul de instalare acupa ~ 100-120 Mb, cindva l-am pompat de la meganet de pe FTP, se instaleaza ca pe windows ca ori si ce proga obisnuita ...
destul de cool mi se parea atunci ..
 
Mojet biti... eu nu am lucrat nici cu aista nici ca acela... pina cind nu am avut nevoia sa ma folosesc de Unix ...dar dupa cite se scrie despe Linwondows pare a fi ceva cool...
 
Linux detskii :grin:
Iaka Mikro Dos asta da OS... :hahaha: itsi mai aduci aminte de ea??
Itsi inchipui ce era sa fie daca nu se dezvolta softul?? shi ramineam la el??
 
:hahaha: da vesiolie deniki bili :smile: stateam toata noptea shi ne jucam in klad... cea mai crutaia joaca pe atunci :grin: ato tebe ne Brood :grin:
 
Ar fi normal ca sa le dee limita ...de exemplu de creat o sistema maxim sa ocupe 100Mb... iaka atunci va fi cu adevarat o revolutsie... da ashia shi cu cit cresc compurile cu atit creshte shi sistema... imi aduc aminte de win95... instalata fara pribambasuri multe ocupa 80 de mb... shi pri tom se simte foarte bine...
 
Back
Top