Linkuri amuzante

Ca sa vezi cu ce se mai amuza nespalatii si necivilizatii de rusi. Cu tiganii altora, desi ei toti se comporta cam ca rasa aia de migratori.
Astea sunt poze facute de vreun roman tocmai ca sa isi bata joc de tigani, sau aia cu alimentara goala taman de pe vremea lui Ceausescu, de acum douazeci de ani sau cand era. Ai vazut tu asemenea chestii de cand traiesti in Romania si rupi afise cu Noua Dreapta, Sventlana? Pe de o parte pretinzi ca lupti contra rasismului, pe de alta te scarbesc rudele astea ale tale asiatice care traiesc in corturi. Hotaraste-te la ce atitudine ramai, Asia.

Coperta unei carti cu imagini cu adevarat reprezentative despre o tara :

romania_adlibri.jpg
 
Idaho,tiganii sint cetateni romani,deci sint fratii tai. Nu-i mai nega,cit despre imaginea postata,tare greu imi vine a crede ca-s romance
 
Asta numai din cauza ca nu iti misti fundul niciodata din Bucuresti. Altfel, daca ai fi facut fie si una dintre excursiile tale inchipuite, macar pana spre Ungaria, ai fi vazut pe drum cum arata romanii adevarati, neamestecati ca in sud cu bulgari, greci si fiice de birjari rusi ca tine. ;)

Da azerii sunt fratii tai, asiatico? Ca e plina Rusia de azeri.
 
Adidas, nu-o mai incuraja si tu. E amuzant link-ul cat si-l trimit romanii intre ei, pentru ca stiu despre ce e vorba.

Dar cand ajunge in mana rusiilor, devine o parte din tactica aia a lor de sperietoare pentru toromacii nostri : vedeti, daca o sa va uniti cu Romania tati tiganii estia din imagini o sa va invadeze. De parca tiganii nu prefera oricand Italia sau Spania, da le trebuie lor Chisinau. :))) Iar Sventlana mai face si pe naiva, desi e deamu de nustiu cati ani in Bucuresti. Cel putin enervanta, daca nu ostila.
 
Idaho linkul nu cred c-a ajuns la romani,daca ai vazut e un site de fun din rusia. Acum,nu-mi spune daca romanii ar gasi motiv sa faca haz de rusi n-ar face-o.
Asta e realitatea,face it,ma rog,s-au urmarit aspectele negative,insa linkul e de fun nu de jale si jigniri.
 
Pricoalele astea veneau in e-mail trimise de romani inca de-acum cateva luni sub titlul "Eterna si fascinanta Romanie". Ca un fel de negativ de film fotografic cu tigani la cartile de turism cu maramuresence blonde din care am postat si eu sus o coperta.
Ce rus crezi ca s-a pus sa inventeze acolo glume despre discriminarea pozitiva in romaneste? Chiar asa ilogica esti?

Am vrut un moment sa vin ca replica cu imagini negative despre Rusia, cu fratii tai azeri dormind in vagoane de marfa. Da nu cred ca mai e nevoie cat te am pe tine aici. Esti linkul viu care dovedeste ca oricat s-ar critica aspecte negative din Romania, cele din Rusia sunt mult mai strasnice. Altfel de ce ai fi emigrat tu la Bucuresti si nu ai ramas la Moscova? Ai auzit in viata ta de vreun roman din Ro care sa fi facut de bunavoie drumul invers? :D
Ca sa nu mai spun cat esti de nesimtita, ca esti primita acolo si ti se da o bucata de paine, iar tu in schimb vii si yi latri aici, prefacandu-te ca o faci din amuzament.
Orice roman putea comenta despre minoritatile din tara lui si era funny. Dar tu esti doar o cersetoare nerecunascatoare cand aduci asa ceva aici. ;)
 
Niste copii destepti care au combinat foate nostim doua reclame diferite. :))))
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rp_Vxejw-xM[/youtube]

Sventlana, daca esti in Bucuresti te invit in luna decembrie cand am sa fiu si eu acolo, la o cafea sa mai cunosti lume. Platesc eu. :) Mi se pare ca avem cam aceeasi varsta. Ar putea fratele tau sa ne faca fotografii si sa le punem apoi pe forum ca sa decida altii comparandu-ne cine are mai multe calitati, cine e mai inalta, cine are ochii mai albastri, cine are nasul mai frumos :))) ... etc. Romanca sau rusoaica? :) Esti de acord? :)
 
Sventlana;199506 said:
Acum,nu-mi spune daca romanii ar gasi motiv sa faca haz de rusi n-ar face-o.

De genul epigramei lui Pastorel?



Statuii Ostasului Sovietic

Soldat rus, soldat rus,
Te-au ridicat atit de sus
Ca sa te vada popoarele,
Sau fiindca-ti put picioarele?
 
Back
Top