Lume, lume, hai la glume!!!

BaSaRaBeAnCa

...anticomunistă!
Am luat exemplul lui Gheorghe Urschi si a lui Pavel Bechet! Imi place foarte mult sa spun bancuri, pentru ca intotdeauna ma binedispun, indiferent de starea mea emotiva. Am deschis aceasta tema in scopul de a aduna bancuri de la toti forumistii, un colt al forumului ce vorbeste de umorism. Postati bancuri interesante, cunoscute sau chiar inventate de voi, sau video distractive. Aici ne vom ridica totdeauna dispozitia in caz ca suntem tristi. Salut!
 
Imi place aceasta trasatura tipic moldoveneasca in care cineva spune: "haideti sa facem dar eu intre timp ma uit la stele si voi faceti" :D.

De fapt o tema asemanatoare deja exista... cu un nume cam la fel de tampitel de parca a fost inventat in Piata Centrala si ala... de ce nu incepi chiar tu cu un banc daca tot vrei sa salvezi forumul de tristete?
 
Piggy !!! Nu fi pig :) Si asa sufla vintul pe forum, nu ucide tinere initiative si acest gingas fler forumistic caracteristic primii luni de membership :D

B-beanca, numai se poate fara umor a la Bechet and Urschi :( ?
 
Nu-i numaidecât să fie de Urschi sau Bechet. Bancuri să fie! Hai că pun ceva amuzant, ca să-i demonstrez lui PiggyEFromHell că prin asta nu am vrut să spun "haideţi să facem dar eu între timp mă uit la stele şi voi faceţi".

La o masă stau 4 medici: un american, un neamţ, un rus şi un român.
Cel american spune: la noi în America medicina e aşa de avansată, că scoatem un rinichi de la unu', îl transplantăm la altu' şi după 6 săptămâni ăla deja îşi caută de lucru!
Doctorul neamţ răspunde: e o nimica toată, la noi în Germania scoatem un plăman de la unu', îl transplantăm la altu' şi după 4 săptămâni ăla deja îşi caută de lucru!
Doctorul rus spune: nici asta nu-i mare scofală, la noi în Rusia scoatem 1/2 de inimă de la unu', o transplantăm la altu' şi după 2 săptămâni amândoi deja îşi caută de lucru!
Se scoală doctorul român şi răspunde: avem ce să comparăm, toţi sunteţi înapoiaţi faţă de noi: la noi în România am luat unul fără creier şi fără inimă, l-am pus ministru de finanţe şi acum toţi îşi caută de lucru!!!
 
Buna Seara !!!
Am si eu ceva bancuri, sper sa fie hazlii.

Două babe discută despre soţii lor:
- Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
- Leano, Victorash al meu e impotent 300%!
- Cum aşa?
- A căzut prostul pe scări şi şi-a rupt şi degetul şi limba!
 
Un american un francez si un roman discuta despre fiicele lor.
Zice americanul:-azi faceam curat in camera fiicei mele si n-o sa va vina sa credeti ce-am gasit:un pachet de tigari.
N-am crezut ca fiica mea e fumatoare.
Francezul:-asta nu-i nimic.Facem curat in camera ficei mele si am gasit o sticla de votca. N-am crezut ca fiica mea e betiva.
Romanul:-asta nu-i nimic.Faceam curat in camera ficei mele si am gasit un pachet de prezervative n-am crezut ca fiica mea are pu….la.
 
Un cuplu la restaurant. Vine ospătarul: - Ce doriti să serviţi? Ea: - O friptură mare şi o salată pentru mine şi o salată pentru el. După un timp, ospătarul revine: - Mai doriţi ceva? Ea: - O friptură mare pentru mine şi o salată pentru el. Ospătarul: - Nu vă supăraţi, dar domnul nu consumă decît salată? Ea: - Păi dacă f**e ca un iepure atunci să mănînce ca un iepure!
 
Victoras proaspăt însurat către Maria...
- Dragă, bine că am venit acasă... aşe mi de foame că te mănînc de tot....ce-mi dai azi de cină?
- Nimic, Victoras....n-am ştiut că tre' să fac mîncare şi mă-ta n-o trecut pe acia.....
- Dară, mă fomeie, dă-mi te rog măcar nişte lapte...
- N-am!
- Păi cum nu ai că mă nervezi acuma... Dară n-ai putut mulge vaca că doară nu stă degeaba în poiată...
- Da', mă Victor, io nu ştiu cum să mulge o vacă...
La care Viktorash deja nervos peste măsură "Doara cum, mă proasto, exact cum îmi beleşti mie p**a, numa' că invers!"
 
Back
Top