Lumea alb-neagra

1318ulita_din_sat.jpg
 
OK, pietrele ca pietrele ca e natura moarta si pot sa fie arta. Dar scrynshiobul de ce l-ai pozat alb-negru ? Pare o bucata dintr-un vis prevestitor sinistru in care se anticipeaza dezmembrarea instalatiei si moartea prin lansare pe orbita a tuturor indivizilor din trenuletze. :super: Asta in loc de o imagine vesela si multicolora din Phantasialand. :)

In afara artei ce semnificatie mai are alb-negrul ? :contemplez: Eu nici nu stiu sa imi setez camera sa nu fotografieze color. :p
 
Dar tu la pietre te-ai uita atent? ai vazut ce mutre fac piterelea alea, alb-negru cred ca e cel mai potrivit pt ele. Dar daca te-ai fi urcat in trenuletul cela sigur ca alte culori nici nu ai mai fi vazut, ai fi inchis ochii de frica si chiar numai in negru ai fi vazut :p

*da' daca sincer am facut alb-nergu sa arat unde am fost, caci ma gindeam la ce categorie as putea sa pun fotci de la parcu cela de distractii :D.
dar ca sa le faci alb-negru nu e mare lucru le poti si prelucra, dar poate camera ta nu-i asa de navarocinaia ca a mea si poate nis' nu are alb-negru, dar daca are, atunci te pot invata eu, ce spui :vino: ?
 
Tre sa aiba. Daca nu, o sa fotografiez numai ursi Panda si tot am sa fac si eu una, acum dupa ce mi-ai deschis definitiv ochii asupra valorii intrinseci a dualismului simbolic dintr-o asemenea opera de arta plina de sublim contrastant. :super:
 
si esti de priceput in arte fotografice :p nici macar sa-ti setezi diferite functii la camera nu te duce capul ... dar poate cum am spus mai sus, poate nici nu are, ca posibil nu te-a dus capul sa-ti cumperi una calumea :D

Dar acolo tu nu ai de unde intelege, este combinat binele cu raul, alb cu negru stii tu mai bine :p, in orice moment se poate intimpla un caz nefericit si nici nu stii cum nu esti atent si te ucizi din trenuturile celea, sau mori de frica... Eu nu vad numai in culori acea imagini, sint, posibil, mai paranoica decit tine ...
si totusi vii la lectiile mele :vino: ?
 
Sigguuur. :circ: Mereu sunt gata sa invat sa fac rau un lucru pe care stiam deja sa il fac bine. :D
 
Back
Top