Lumea vazuta de Coolgreetings

Melania

Moderatoare sexoasa
....cum am spus.....tema in totalitate e dedicata lui Cool....

.....am descoperit intimplator ca stie sa faca niste poze superbe.....si as vrea sa le vedeti si voi si sa va dati si cu parerea.....

...........catre Cool:

....te rog......plaseazati pozele la La Pixel, daca sar putea intro mapa aparte......sau oriunde in alta parte daca le plasezi - pune linku aici......

Melania
 
....Cool.....daca ai putea .....pune un alt link aici....vreau sa mai vad odata pozele ...cu okii!!!!!
 
coolgreetings said:
Hmm.....aceste fotografii au fost cele mai apreciate din toate colectiile de fotografiile pe care le-am facut :)
Ochiul

Frumosi ochi, cool. Mi-i interesant un lucru: ai cui sint ochii ceea?
 
Sunt niste fotografii interesante, insa nu pe placul meu ;)
Imi place mai mult abstractionismul. Imi plac fotografiile la care atunci cand te uiti, te fac sa te gandesti, sa analizezi ce a vrut autorul sa ne spuna.
In rest....bravo.......am votat intrebarea de mijloc :)
 
Imi placea si mie candva foarte mult fotografiile abstracte, insa dupa ce am inceput eu insumi sa fac fotografii, am pierdut placerea :)
 
Stii si eu fac poze , dar intotdeauna eu caut anturajul perfect si dinamica perfecta. Nu am poze scanate din pacate sa-ti demonstrez ce am vrut sa-ti spun ,dar poza e o clipa oprita. Cauta dinamica chiar si in apusul tau sau frunzele care mi-au placut.
Ochiul insa e o greseala a ta (nu stiu a cui e pagina) [nu stiu daca ai vrut sa arati doar ochiul sao oglinda(frumusetea lui) din el] Cauta ochiul preocupat nu care se uita in obiectivul tau si ai sa descoperi starea persoanei, nu machiajul pus aiurea nu ridurile mici ci sageata ochiului.
florile sunt luate bine. Stii eu n-am un aparat profesionist, dar am surprins o palarie de floarea soarelui in apus, sau o picatura de roua ce cade din gurita leului, sau o ploita de petale de trandafir.
O poza interesanta ar fi sa iai o panza de paianjen dimineata cand e plina de roua.
scuze daca te-am suparat
 
Stii si eu fac poze , dar intotdeauna eu caut anturajul perfect si dinamica perfecta. Nu am poze scanate din pacate sa-ti demonstrez ce am vrut sa-ti spun ,dar poza e o clipa oprita. Cauta dinamica chiar si in apusul tau sau frunzele care mi-au placut.
Ochiul insa e o greseala a ta (nu stiu a cui e pagina) [nu stiu daca ai vrut sa arati doar ochiul sao oglinda(frumusetea lui) din el] Cauta ochiul preocupat nu care se uita in obiectivul tau si ai sa descoperi starea persoanei, nu machiajul pus aiurea nu ridurile mici ci sageata ochiului.
florile sunt luate bine. Stii eu n-am un aparat profesionist, dar am surprins o palarie de floarea soarelui in apus, sau o picatura de roua ce cade din gurita leului, sau o ploita de petale de trandafir.
O poza interesanta ar fi sa iai o panza de paianjen dimineata cand e plina de roua.
scuze daca te-am suparat
 
Faza cu paianjenul am incercat-o.....insa nu se primeste.......
Nu m-am suparat, deoarece fiecare isi are parerea.....
Nu sunt profesionist....fotografiez ceea ce imi place...sperand ca macar inca unei persoane ii va place fotografiile pe care le vede :)
Nici aparatul meu de fotografiat nu este profesionist...de ar fi...Doamne...ce poze s-ar primi......cate idei le-am lasat balta din cauza ca stiam ca nu va merge....
Merci...pentru sugestii :)
 
Stii chiar si cu un aparat neprofesionist poti lua o poza ca lumea ( de ex eu nu ma rusinez sa fac o poza care au facut-o poate mii de fotografi profesionisti , pt ca eu am facut-o).
fii atent, te duci acolo unde e o stresina, cand tocmai s-a terminat ploaia,dar apa inca mai picura, si fotografiezi cand picatura e gata gata sa se imprastie, sau de acum cand s-a spart de pamant.( poza trebuie sa se primeasca din impuls,adica se poate sa nu se primeasca de-odata[m-am udat atunci si eu si obiectivul])
Succes
:wink:
 
Back
Top