mai e cineva care sa nu stie? (RITLabs e din Moldova)

Radu

Member
iaca eu inca incepind cu '96 foloseam Dos Navigator-u (chiar si astazi daca imi trebuie sa intru in Dos, nu folosesc alt FileManager decit DN. Am folosit si altele pina in '96: Norton sau Volcov Commander dar dupa ce am incercat DN mi-a placut cel mai mult si deacum mi-e de folos si pina azi daca imi trebui sa folosesc Dos-ul)

de prin '99 foloseam si The_Bat ca o alternativa pentru Outlook.

aceste produse "The_Bat" si "DN" sint cunoscute peste tot, atit in Romania cit si in Rusia.

Ce nu stiam eu e aceea ca firma care le-a scris e moldoveneasca si ca are sediul pe Stefan cel Mare in chisinau. RITLABS e din MOLDOVA. URA!
am aflat abia azi noapte si am fost surprins. inchipuiti-va: folosesc produsele companiei de vreo 7-8 ani si habar n-aveam ca le-au scris niste moldoveni :wtf:
si acum imi cade noutatea ca o bomba in cap.
mai e cineva intr-atita de habaug ca mine?

http://www.ritlabs.com/en/about/press_detail.php?ID=367
http://www.ritlabs.com/en/about/contacts.php
http://www.ritlabs.com/en/about/about.php
http://www.ritlabs.com/en/about/
 
Super!
smile.gif
Maladetz patzanii
smile.gif
Da eo kear ma gindeam.. Shi kear ai nostri nu au fost in stare sa scrie nici program normal.. Da se pare ca sunt ;)
Da ma intristat un singur fapt.. Kear foarte mult
nuu.gif
In The Bat! International Pack nu este limba romana :pP "Na mila" cu ei ! Si daca ca sunt din Moldova.. Numa la bani se gindesc ! Imi inchipui ca era foarte greu sa faca versiune in romana :pP Mare diferentza ca ei sunt din Moldova sau din Russia nu vad :p
 
pur si simplu au mare succes la vinzarea produselor in rusia si in intregul spatiul ex-sovietic.
si la sigur ca-s de nationalitate rusi si le-ar fi fost greu sa-l faca in romana ?
 
Mai sunt si alte programe facute de moldoveni

De doi ani fac un anti spam filtru :ciupos: ,
Versiunea 1 a fost doar in engleze, 2 am facut-o internationala..
Spam filter
In primul rind am tradus in romana.. chiar daca nu se va vinde la romani macar sa fac reclama ca mai este si limba romana :)
Doar din patriotizm am facut-o, sper si cei de la RitLabs sa-si traduca programul.

Bafta.
Vitalie Esanu
 
evisoft:
Daca esti atit de patriot, fa pentru spamerul tau si support pentru TheBat!
P.S. ati uitat sa pomeniti de Argus (daca cineva stie ce e asta :lol: )
 
Radu said:
pur si simplu au mare succes la vinzarea produselor in rusia si in intregul spatiul ex-sovietic.
si la sigur ca-s de nationalitate rusi si le-ar fi fost greu sa-l faca in romana ?

Din cate am auzit eu, ei de fapt is evrei
 
_victor_sa nu-ti para intrebarea mea nu la tema, dar tu unde ai invatat?

ideea e ca stefan a invatat tot acolo unde si noi, dar ceva mai inainte si o versiune a DN a fost lucrarea lor de diploma. tu poti sa afli mai multe detalii, daca vrei (stii singur cum)!
 
poate cineva vrea sa le faca o vizita (de exemplu pentru a procura TheBat): Stefan cel Mare 180, unde e ABTOpaguo. La primul etaj drept inainte. pe usa era scris RITLabs :)
 
zx->
Daca esti atit de patriot, fa pentru spamerul tau si support pentru TheBat!

Pai daca ei nici nu doresc sa-ti traduca programul in romana, de ce eu sa fac spam filtru pentru ei in romana...
 
eu n-am vkurit ghine.. Dos Navigator shini l-o facut? eu am auzit ca la uzm l-o facut...
 
au am citit ca Dos NAvigator l-o facut Stefan Tanurkov shi inka 2 ciudishi. Koroce, sokoate ca RitLabs l-o facut.

Da' despre romana de ce n-au pus-o acolo, imi pare ca ei totzi is rusofoni shi romana n-o stiu deloc. Evident, eu nu-s deacord cu ra.hatu' ista! Clar ca trebuiau s-o puna macar din corectitudine politica....
 
c001 h4x0r said:
Da' despre romana de ce n-au pus-o acolo, imi pare ca ei totzi is rusofoni shi romana n-o stiu deloc. Evident, eu nu-s deacord cu ra.hatu' ista! Clar ca trebuiau s-o puna macar din corectitudine politica....

Să zicem că pe vremea ceea ei lucrau ca independenţi, aşa, în timpul liber. Dar acum se socot companie serioasă deci ar trebui să respecte legea şi locuitorii acestei ţări, mai ales cînd sînt alte 5-10 limbi instalate.
 
Vai de sarmanii programatori care fac ceea ce le spune managerul proiectului! Poate ar fi vrut ei, dar cine-i intreaba? Asta ma sperie cel mai mult in profesia asta....
 
c001 h4x0r said:
Vai de sarmanii programatori care fac ceea ce le spune managerul proiectului! Poate ar fi vrut ei, dar cine-i intreaba? Asta ma sperie cel mai mult in profesia asta....

Chiar nu mă sperie asta deloc în profesia de programator.. Orice programator ce se stimează dacă are ceva minte, poate să plece cînd vrea. Să lucreze la altul sau să-şi facă proiectele sale sau chiar să-şi lanseze propriul soft
Mai greu de ţărani ce nu pot pleca nicaieri şi nu pot schimba mare lucru...
 
Abia acum am primit răspuns de la ei (sper că ei răspund clienţilor mai rapid) :
--------------------------
Спасибо за замечание. Мы действительно саботаем над песеводом сайта, интесфейса псогсаммы и хепла на госудасственный язык. Это огсомный тсуд. Размес песевода интесфейса псогсаммы занимает 400 КБ, и песевод надо постоянно обновлять, полный песевод сайта вместе со служебными сообщениями - столько же, файл спсавки -- еще больше.

Кстати, по закону о языке надписи на госудасственном языке должны быть выполнены на этикетках на физических товасах, а язык объектов, защищаемые автосским псавом, для котосых не существует физического объекта псодажи этот закон не сегламентисует.
--------------------------

Evident că n-au dreptate. Dacă aveţi idei pentru răspuns, scriţi...
Pentru cei ce utilizează des chirilica - de ce 'r' rusesc a fost transformat în 's'?
 
Iaca ce ca ce, da asta m-o frapat tare. Eu idee n-aveam ca asa ceva exista. Pina nu demult ma uitam ca The Bat iese cite o beta versie in fiecare zi si ma gindeam "si maladetz patsanii, lucreaza bine"
 
Exista multe lucruri

Exista Office in Romana
Exista Windows in Romana
- patriotizmul e bun lucru, dar cine a incercat sa lucreze macar cu office in romina ? Pentru mine a fost greu, :crazy: mai simplu e in engleza. Parca este total o noua limba.

In plus pentru cine din voi ia fost greu sa foloseasca TheBat-ul in Engleza? cred ca nu este o mare problema.

Totusi asi dori sa stiu citi folosesc acelasi office in romana ? sau alt soft tradus ?
 
Back
Top