Manifestările publice ale homosexualilor sunt inacceptabile

lizofoafa... nu era facatura... erau doi oameni care se iubeau si care intr-un bar underground, cu lume neinhibata, si-au manifestat dragostea. si daca tine de traire, atunci nu te gandesti la cum vor reactiona cei din jur. o faci ca asa iti vine si asa ti-ai dorit. nu vad de ce ar trebui sa se abtina, pentru ca oamenii din jurul lor nu sunt pregatiti psihologic de asa ceva... mi se pare absurda si ipocrita atitudinea ta lizofoafa...
 
adrenalina;216532 said:
lizofoafa... nu era facatura... erau doi oameni care se iubeau si care intr-un bar underground, cu lume neinhibata, si-au manifestat dragostea. si daca tine de traire, atunci nu te gandesti la cum vor reactiona cei din jur. o faci ca asa iti vine si asa ti-ai dorit. nu vad de ce ar trebui sa se abtina, pentru ca oamenii din jurul lor nu sunt pregatiti psihologic de asa ceva... mi se pare absurda si ipocrita atitudinea ta lizofoafa...

Nu e chiar asa. Orice actiune creata intr-o societate nu poate fi judecata independent de aceea societate. De aici intervine artificialitatea sau superficialitatea in cazul celor de mai sus.

Eu nu neg ca se iubeau. Dar in momentul cand au amestecat iubirea cu curajul(practic o confruntare dintre moralitatea individuala si cea comunala) au renuntat la magia "trairii de moment" pe care le-o lauzi tu
Sarutul devind un calcul rece (chiar daca la nivel subconstient) al cuantificarii avantajelor/dezavantajelor rezultate dintre atractia lor si respingerea celor din jur.

Iar aici sunt de acord cu lizofofoa (mafia craioveana a formatorilor de opinie pe forumuri iti da dreptate :) )

Eu personal, daca as simti nevoia sa fac un gest afectiv despre care stiu ca ar genera reactia celor din jur, as prefera sa-l fac undeva unde nu ma vede nimeni; doar asa l-as putea trai nestingherita
 
eu am spus ca a fost un act de curaj... a fost interpretarea mea, pronita tot din anumite prejudecati. ei erau foarte linistiti si practic s-au sarutat o gramada toata seara, s-au imbratisat si mangaiat... nu au strigat Atentie la noi! cand au inceput sa se sarute.
 
adrenalina;216548 said:
Atentie la noi! cand au inceput sa se sarute.

Nu a fost nevoie sa strige , pentru ca simplul fapt al unui sarut homosexual intr-o audienta heterosexuala are un impact mai mare decat dca ar fi urlat + plus pus bannere "atentie ne sarutam" :)

Dar in fine, eu nu am nimic impotriva la cei au facut cei doi , singura mea obiectie e ca nu e nimic asa deosebi s-au special. Acelasi curaj al lor are nevoie si un grup heterosexual de liceeni sa se sarute pe langa cancelarie.
Asa au fost 2 oameni care s-au uitat in jur ( "ce facem iuby luam sau nu bataie ?" :) si poi au trecut la treaba.

Ar fi fost intr-adevar interesant sa ii vedem sarutandu-se pe langa baietii aia suparati din Noua Dreapta :)
 
QoderoBay;216479 said:
Cipslim
te poti supara pe un copil din clasa a 2 ca nu stie integramele :) Ce drept iti asumi sa critici acesti oameni doar pentru faptul ca pe tine cineva te-a invatat ca acest lucru e rau :)))) Daca ai citi cel putin atasamentele stiintifice pe care ti le-am prezentat ai vedea ca ei sunt asa de la nastere, ei nu pot fi schimbati doar pentru ca tie nu-ti place "painea neagra" Nu poti cere de la ei sa traiasca in lumea ta, fiecare isi are lumea sa si o construieste cum doreste.

Ma acuzi aici ca vb in necunostinta de cauza fapt care este departe de a fi adevarat. Am fost rezident in italia, singapore si Emirate. Am calatorit in 8 alte tari. Lucreaza cu mine un gay la logistica si nu ma deranjeaza deoarece este o persoana decenta. L-am intrebat si a zis ca este asa (el personal nu generalizez) din cauza ca are penisul mic si nu a putut sa satisfaca o femeie la inceputul vietii sale sexuale. Tot asa nivelul de testosteron este mic- are glas subtire, este span. Este o persoana timida si nu a spus la nimeni ca este gay dar iti dai seama singur de asta. Repet cu asta nu am nimic ca nu face prozelitism, el spune ca el asa e si ca i-ar fi parut bine sa fie normal(ca normal inseamna hetero dpdv biologic in caz ca iar incepi cu retorica)
Tot asa astia care sunt mai timizi si nu au destula incredere in sine le vine mult mai usor sa fie abordati de catre gay decat sa se apropie ei de femei.
Vreau sa va spun ca cunosc persoane care AU FOST GAY deci chestia cu din nastere nu merge aici. Persoane care acum duc un trai decent si au o familie. Este o chestie psihologica nu una fizica cum vrei tu sa creada lumea. Intradevar sunt acei care au deficiente fizice dar astia sunt 1 la o mie si astia se pot repara (marea majoritate) cu un tratament hormonal adecvat si cu integrarea sociala de care au nevoie.
Si iarasi spun ca astia care sunt gay linistiti nu trebuie batuti ca se inraiesc. Aici familia trebuie sa intervina, prietenii si totzi noi astialaltzi sa stea de vb cu ei, sa nu-i marginalizeze, sa-i scoata din grupurile astea de influenta pentru ca ei tot de ai nostri sunt si nu trebuie lasatzi in parasire.
Astia care urla pe strada si sfideaza in public trebuie indepartatzi ferm pentru a nu corupe si pe altii.

Incerci sa ma iritzi si sa ma strofoci spunandu-mi:
[/QUOTE] poate tu faci parte din acei homo-ascunsi[/QUOTE].
Adica aici eu sa ma simt lezat si sa incep sa urlu si sa amenintz. Canta la alta masa.
 
Re: Studiu recent

PiggyEFromHell;216477 said:
cipslim ia mai calmeaza-te ca numai prostii versi pe forum, de la primul post si pana la ultimul... cui ii pasa de parerea ta si marea dorinta de a te declara contra? Vrei o medalie?


Si cine te opreste? :D

Iar inteligenta pe forum...
Sunt un om exceptional de calm si de rece daca chiar te intereseaza starea mea emotionala. Parerea mea conteaza la fel de mult ca si parerea ta chiar daca nu postez atat cat tine.

Si titlul postului care este aici? hai sa-i luam in bratze pe homosexuali?

Mie nu-mi impune nimeni ce e etic sau moral asa ca postez ce vreau atata timp cat nu insult pe nimeni.
 
lvl100;216570 said:
Ar fi fost intr-adevar interesant sa ii vedem sarutandu-se pe langa baietii aia suparati din Noua Dreapta :)

Este gest de tupeu nu de curaj si probabil stiau ca e loc. Aia din Noua Dreapta sunt deocamdata niste rockeri cu convingeri politice dar vad ca se extind foarte puternic.
 
eu nu cred ca a fost un gest de tupeu, cipsilm... adica ce un cuplu hetero cand se saruta tot are tupeu? sa fim seriosi... cata vreme exista efalitate in drepturi, atunc nu ai de ce sa te plangi... nu au facut sex acolo, nu era extravaganti. era un cuplu simplu care se simtea bine.
 
adrenalina;216641 said:
eu nu cred ca a fost un gest de tupeu, cipsilm... adica ce un cuplu hetero cand se saruta tot are tupeu? sa fim seriosi... cata vreme exista efalitate in drepturi, atunc nu ai de ce sa te plangi... nu au facut sex acolo, nu era extravaganti. era un cuplu simplu care se simtea bine.

Egalitate in drepturi este intradevar, dar asa si transnistria apartine republicii.
 
lvl100;216653 said:
Ca leaderii transinstreni in frunte cu Smirnov sunt niste poponari :) :) :)

Bingo!

Acuma serios era vorba ca De Jure ei sunt egali in drepturi dar De Facto alta este situatia.
 
eu asta inteleg, dar acestea doua vor corespunde cand oamenii isi vor schimba mentalitatile invechite si o sa inceteze sa judece oamenii la nivel superficial...
 
adrenalina;216766 said:
eu asta inteleg, dar acestea doua vor corespunde cand oamenii isi vor schimba mentalitatile invechite si o sa inceteze sa judece oamenii la nivel superficial...

Pai aici ar fi problema, nu e vorba doar de superficialitate.
Superficiale pot fi alte prejudecati, antisemitismul de exemplu. Daca trecem de ideea ca evreii sunt sursa tuturor relelelor in lumea asta, nu mai ramane nimic din antisemitism, evreii numai sunt cu nimic deosebiti fata de ceilalti.

Dar la homosexuali, ideile preconcepute sunt legate puternic si de reactii pshihologice organice. Pur si simplu creierul are o gandire total diferita la un heterosexual si cand este pus in contact cu categorii antagonice, ca homosexualii, software-ul da eroare :)

Cunosc foarte multi care sunt de genu : " ok, n-am nimic cu nimeni, sa faca ce vor ei, dar sa nu se bage peste noi, nu vreau sa vad peste tot barbosi tatuati bagandu-si limba in gura unul la altul"
 
lvl100;216546 said:
Nu e chiar asa. Orice actiune creata intr-o societate nu poate fi judecata independent de aceea societate. De aici intervine artificialitatea sau superficialitatea in cazul celor de mai sus.

Eu nu neg ca se iubeau. Dar in momentul cand au amestecat iubirea cu curajul(practic o confruntare dintre moralitatea individuala si cea comunala) au renuntat la magia "trairii de moment" pe care le-o lauzi tu
Sarutul devind un calcul rece (chiar daca la nivel subconstient) al cuantificarii avantajelor/dezavantajelor rezultate dintre atractia lor si respingerea celor din jur.

Iar aici sunt de acord cu lizofofoa (mafia craioveana a formatorilor de opinie pe forumuri iti da dreptate :) )
Ma bucur ca sunt inteleasa :)
lvl100, dai piat'! :p

Apropo de gayii care se plimbau prin Amsterdam tinandu-se de manutsa, DAR CU POPOUL EXPUS. E doar un exemplu din mii de exemple similare. E cat se poate de evident ca le place sa se dea in spectacol :)
Amsterdamul nu e un oras al intolerantilor. Au gasit spatiul potrivit unde nu le zice nimeni nimic si nu-i bate nimeni si totusi au nevoie de atentie, deci se manifesta in toata splendoarea.

Ei nu inteleg ca lumea e satula de reclama de prost gust si de excentricitati vulgare.

Cipslim, cazul expus de tine este demn de intelegere. Eu am cunoscut o persoana homo cu bun simt. Era corepetitor, arata ca un barbat normal care se apropie de 40 de ani. Era foarte vesel, amuzant si spiritual. Dar nu l-am vazut expunandu-se. Am aflat de "natura" lui de la altii. Si nu m-a deranjat. M-ar fi deranjat sa-l vad imbracat excentric sau luandu-si limba in gura cu alt barbat. DAR, din fericire, nu mi-a oferit ocazia.
 
le place mult sa se dea in spectacol si propozitia cu "drepturile omului". Daca credeau atat in casnicie se casatoreau intr-o jum de an mai mult de 10 cupluri.....


Statistica , intr-o tzara mica si saraca ca MD, cate cupluri se casatoresc intr-un w/e?
Raspunsul?
Dupa nr de buchete depus la statuia lui Stefan, Focul vesnic etc....adica zeci!!
 
Back
Top