MANIPULAREA

deleanule

dar haios mai esti mai baiatule! dar sa stii ca fetele astea sunt bune si nu!uite de exemplu ele te vor manipula asa de tare incat o sa fii o carpa in scurt timp, ca inca esti mic dar cand o sa fii mai matur si o sa ai nevoie si n-o sa fie nici-o fata, doar daca nu are vreun interes si atunci...!deci atunci iti va trebui Dumnezeu!atat restul este desertaciune!a spus apologetul alex aka
 
moarte la rusi

vai,...vai ..... scuza-ma te rog prea inaltimea voastra ALEX AKA,am gresit
Auzi ceva sectanto!!! ce spun eu ma priveste doar pe mine,ce fac,cum glumesc si gandesc e inca treba mea AI INTELES!!!!
si daca tu asa crezi na-i ce cauta la psihologie ci la religie,si daca na-m spus eu realitatea in privinta ,ademenirii de fete ,sa nu fiu yo MOLDOVAN.
:-x :tu_mori:
 
deleanu

atat pot spune:"iarta-l Doamne ca nu stie ce vorbeste!", sa te ajute Dumnezeu, sa te mantuiasca si sa te miluiasca! si "Hristos a inviat!"
si inca ceva care se pare ca nu se intelege: alex aka este de sex masculin!cam atat!
 
CARTEA MANIPULARII

Edith said:
OK!De acord sa incep un dialod despre manipulare cu tine.Dar mai intai,spune-mi:ce carti despre maipulare ai citit in ultimul timp?Intrebarea mea nu e rautacioasa,ci are chiar un scop;as vrea sa citesc ,macar"pe sarite"cate ceva din literatura de specialitate pe acesta tema.Ce spui?Avem sanse sa continuam?

TOTI NOI AM CITIT CARTEA CARE STA LA BAZA MANIPULARII GLOBALE ..."BIBLIA"...

:crazy:
 
kilogram

singurul cu creierul sters pe aici esti chiar tu!manipularea a luat "foc" in ceea ce te priveste, esti cam prajit! :D
 
Re: deleanu

alex aka said:
atat pot spune:"iarta-l Doamne ca nu stie ce vorbeste!", sa te ajute Dumnezeu, sa te mantuiasca si sa te miluiasca! si "Hristos a inviat!"
si inca ceva care se pare ca nu se intelege: alex aka este de sex masculin!cam atat!

eu incep sa ma tem de forumul acesta.................ce-i asta?
 
Cineva o spus Dumnezeu?

Io's aici! :ciupos:


Daca spui tu alex aka... asha sa fie... am sa-l jalesk... si mintuiesc... a sa vada el.... da hristos n-o inviat... el amu-sh face tema pe acasa! :roll:
 
Da... El isi face temele.... ca intadeauna esti atit de intuitiva!! :)

Da iaka cu raiul tu nu ma spali...!!! :-x Mai dale adresa telefonul..... si poate moi trezi intr-o zi cu alex kaka la portitsa! :D :lol: :lol:

Ci pi mine aishi nu ma iubesti tati lumea! Daca tu ai sa mai dai asha informatii... este pericolul ca diavolul sa fie pe cale de disparitie! :)
 
diaval, ti ne boisea, n-are alex aka ce cauta la tine!
P.S.- eu am auzit ca tu esti un bun designer de desene alb negru ? :roll:
 
Manipularea poate sa fie diferita. Depinde de mijloacele folosite, de scopurile urmarite, de proportii (# de victime) etc?
Unul din aspecte ? mini-manipularile oamenilor de rind e descris aici (en)
http://www.ournet.md/~area51/ files/psychotnt.zip

e simplu, dar e interesant, si chiar e adevarat :-)
 
Fara dubii...cum s-a mai mentionat.....majoritatea din noi sintem si manipulati si manipulatori....in viata de zi cu zi....

Un exemplu....Studentii sint manipulati de profi prin seminare....examene... :D ...Profii sint manipulati de administratia univerului....prin salarii...remunerari...
 
Auzitzi, copilasi, si stitzi cumva cum as putea sa-l manipulez eu pe frate-miu in asa fel incat sa ma lase in pace cand e nervos si sa nu-si mai descarce nervii pe mine?
In zilele cand face chestia asta eu nu mai sunt om...
 
Back
Top