Marele Premiu al Spaniei

alx

New Member
De demult se stie de revenirea a Traction Control-ului la Marele Premiu al Spaniei

Dar mai este inca o stire importanta!!!
Luciano Burti de la M.P. Spania va concura pentru Prost Grand Prix(inlocuind pe Gaston Mazzacane!)
Pedro de la Rosa va ocupa locul de pilot #2 la Jaguar!!!

http://www.formula1.md


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: alx pe 2001-04-20 00:43 ]</font>
 
uite asta e ceva nou, stiam eu ca Prost voia sa scape de Mazzacane, dar de asemenea stiam ca De La Rosa o sa vina in locul lui, se pare ca si Jaguar o mutit citeva ceva...

Bun, ramine sa vedem ce si cum...
 
ii bine ca dai posibilitate oamenilor sa citeasca mai detaliat despre ceia ce ii intereseaza in particular,

Totusi uite si tu, mai retinete cu aceste linkuri din timp in timp, dar nu trebuie chiar sa dubim vizitatorii cu multe linkuri...oricum lumea care trece pe aici vrea - nu vrea afla de f1.md si atunci daca au sa aiba dorinta au sa viziteze...
 
nici o problema, merge, fiindca faci si un lucru bun prin promovarea 'valorilor' formulei 1 in Moldova...
 
asa si-ar trebui sa fie, sa stie moldovenii ca au o comunitate acolo undeva a lor, ca sunt si ei o forta ceva, macar putin...

si poate si cu timpul veti ajunge sa organizati mici 'excursii' spre Imola, Catalunya, sau cine stie Sao Paolo...
 
Depinde de circuit desigur, de exemplu daca discutam despre circuitul din Catalynia, copchii pina la 12 ani au access gratis la standuri...

Sapoi stai ca pretu depinde si de tribune si de felul biletului, poti sa-ti iei bilet pe duminica numai, sau poti sa-ti iei pe tat weekendu...

Numai in cazul acestui circuit sint 14 tribune diferite cu nivele de pret diferite...daca iti iei bilete pe duminica de exemplu cel mai ieftin ese undeva la vreo 16 euro, iar cel mai scump la vreo 81 de euro, mie personal nu-mi pare ca 16 euro ii asa mult...adica eu sa shiu la Catalunya amu as da si ultimii bani de piine sa intru, desi cred ca daca esti pe loc se poate de intrat si mai ieftin...

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-04-20 07:56 ]</font>
 
Vad ca de preturi inca nu va-ti interesat
la standuri la nici un GP nu-s bilete gratis!!!(nu vorbim de VIP)

sa zicem - Ungaria - 240$ costa biletul de la tribuna Pricipala(SuperGold)
pe "iarba" costa ~ 120$!!!
biletele numai pentru cursa costa cu ~ 20% mai ieftin
preturi pentru cei ce au mai mult de 12 ani!

Stiu ca in Barcelona is putin! mai ieftine (caci se vind cu mult mai multe bilete decit la Hungaroring)
 
in MC 200 is cele pe "iarba" si $40000 VIP (adica cine vine cu acest bilet totdeauna nu-l plateste)
 
da in principiu, am vorbit nu un prieten Ungar si mi-o zis ca la Hungaroring potsi intra si cu bani in mana la controlori. Si itsi iese la 20-25 de baksuri si stai in un loc decent.
..poate face de mers incolo pe 13-14 august cand deobicei e hungroringul?
 
Grand Prix-ul e pe 17-19 august.

eu am doua bilete pentru cursa -unul pe super gold si unul pe ierbusoara:-) dar nu-s platite cine doreste mi se pare ca treb de platit 510 EURO pentru ele:))))
 
iata se apropie si editia 2003, am dat pe un site spaniol ma uitam ca ei is foarte fericiti ca Alonso are o masina competitiva la indemina, dar totusi Ferrari are sa introduca masina pentru 2003 in cursa asta asa ca sa vedem ce si cum se intimpla, sa speram la ceva bun, frumos, si emotionant :) ceva predictii pentru primele 3 locuri si poll position? :)
 
Rezultatele la Training vineri:

1. Ralf Schumacher
2. Jarno Trulli
3. Fernando Alonso
4. David Coulthard
5. Olivier Panis
6. Juan Pablo Montoya
10. Rubens Barrichello
14. Michael Schumacher
17. Kimi Raikknen
 
Back
Top