Mass-media - instrumentul comunitilor de manipulare

caponelli

New Member
Eu propun ca pe aceast tem s se iniieze mai multe discuii. Este o problematic, cred c chiar una dintre cele mai importante, care trebuie s fie rezolvat ct mai curnd.
Foarte mult se vorbete despre manipularea populaiei. Aceast manipulare are loc mai ales prin intremediul mass-mediei. Cel mai mult este influenat populaia de la ar, care are acces la un numr foarte limitat de surse de informare i acestea n marea majoritate sunt dedicate puterii comuniste. Esenial n aceast problem este c cei care-i dau seama de gravitatea ei sunt foarte puini i acesta este un lucru negativ.

Toi cei care neleg c eecul politicii promovate de opoziie este dezinformarea sau informarea manipulat a popuaiei v rog s v alturai discuiilor iniiate pe aceast tem i s propunei soluii de rezolvare.

PS: numai nu spune-i c soluia este s rbdm i s lsm timpul s treac!
 
gravitatea problemei!

Suspendarea licenei Antena C i Euro TV nu pare a fi ntmpltoare, avnd n vedere viitoarele alegeri amd. Asta m-a enervat foarte mult pe mine; eu fiind din Cueni aveam de ales de obicei ntre Russcoie Radio i Antena C ... acum n-am de ales ... mi se ofer doar Russcoie Radio. Ce-neamn asta?
 
mda... trist.
In chisinau e mai mare alegerea. Posturi de radio in romana si televiziuni romanesti prin cablu sint destule...
Ex de TV romanesti care se vad in chisinau: PrimaTV, ProTv, TVR1, TVRInternational, Acasa
 
Han Solo! pcat c nu-i aa n toat ara. E puin doar n CHiinu. Totui nu-neleg de ce nu se retransealz posturi de tele romneti n toat ara, care-i problema, nu-s bani sau cum e sistemul sta cu posturile de televiziune? da i nc ceva, n problema dat nu cred c este vorba numai e conducere, c i n timpul celorlaltor guverne a fost la fel!
 
Back
Top