Md.Ru.RO

Syrus

New Member
--------------------------------------------------------------------
Fiecare zona din Romania are specificul ei, datorita istoriei...
Ardealul=influente maghiare si germane, se vede si-n caracterul oamenilor
Muntenia si Oltenia=influente balkanice, turcesti...
Moldova=influente balkanice si mai ales slave...

Moldovenii am putea zice ca sunt "rusii Romaniei" din mai multe punkte de vedere:
Au cele mai frumoase femei din Ro,asta-i clar ...moldovence=rusoaicele Romaniei:)
Au cea mai puternica mafie din Ro [asta in colaborare cu "fratii de peste Prut":)] cu radacini la nivel inalt pana in guvern[Hrebenciuc,Sechelariu, S.O.Vantu..etc].
Au dat cele mai mari personalitati pentru istoria Romaniei
In general marea parte a moldovenilor pe care i-am cunoskut si in fakultate si acum la locul de munca sunt foarte descurcaretzi si harnici, insa marele pakat al moldovenilor e ca le cam place bautura..de aia zona Moldovei e asa saraca.
------------------------------------------------------------------------------
Asta nu e parerea mea,ci a unui romick de pe un forum din Ro...Si in mare masura are dreptate....cam asta ne caracterizeaza pe toti md.Vrem nu vrem in mentalitate avem multe in comun cu rusii si nu imi pare rau, dar mai trebu de luat si ceva de la "nemtzi" si "japonezi":) si poate ne scoatem intr-un final...
 
Tu mai spune ca fiecare zona are limba ei: in Moldova-moldoveneasca in Muntenia- munteneasca samd
Au cea mai puternica mafie din Ro
:wtf: Cred ca tu esti cel mare mafiot si-i stii pe toti mafiotii romaniei.:D
Mafie nu exista nici in Moldova nici in Romania. Exista doar oameni cu principii debile care o fac pe "mafiotii".
Si faptul ca suntem influentati de slavi nu inseamna ca suntem rusi.

...moldovence=rusoaicele Romaniei
Cred c-ai chicat de pe luna. :wink:
 
ai dreptate cind spui ca fetele noastre sunt mai frumoase.
insa gresesti atunci cind spui ca frumusetea asta e de origine slava.

de mafia nu spun nimic, n-am idee ce si cum
 
...Hombre ...ca veni vorba de fete, da si tu o fuga pana in Timisoara...daca nu pt altceva macar pt o erectie. :ciupos:
 
Au cele mai frumoase femei din Ro,asta-i clar ...moldovence=rusoaicele Romaniei:) [\quote]


Aici Ii drept 100% romanashul ala....md-vencele sunt cele mai frumoase din Romanitza....in mass-media,case de moda..2/3 din padrugile frumoase sunt din zona MD; dar nu stiu daca se datoreaza asta faptului ca moldovenii au multe in comun cu slavii...cu toate ca factorul rusesk se simte mai mult ca in oricare alta zona a Romaniei.

Au cea mai puternica mafie din Ro [asta in colaborare cu "fratii de peste Prut"] cu radacini la nivel inalt pana in guvern[Hrebenciuc,Sechelariu, S.O.Vantu..etc].[\quote]
Aici tot a nimerit...racketzii nostri, tzin cam toate marile orashe ale Romaniei...mai ales Bucurestiul...;)


Au dat cele mai mari personalitati pentru istoria Romaniei [\quote]
Asta bez Bazara..si pe locul 2 Is ardelenii...:)


In general marea parte a moldovenilor pe care i-am cunoskut si in fakultate si acum la locul de munca sunt foarte descurcaretzi si harnici, insa marele pakat al moldovenilor e ca le cam place bautura[\quote]

Adevar de inima...

Asta nu e parerea mea,ci a unui romick de pe un forum din Ro...Si in mare masura are dreptate....cam asta ne caracterizeaza pe toti md.Vrem nu vrem in mentalitate avem multe in comun cu rusii si nu imi pare rau, dar mai trebu de luat si ceva de la "nemtzi" si "japonezi" si poate ne scoatem intr-un final...[\quote]

Trebu de la toate natiile de luat ce-i mai bun...inclusiv si de la rusi,nemtzi,tzigani..:)


Tu mai spune ca fiecare zona are limba ei: in Moldova-moldoveneasca in Muntenia- munteneasca samd[\quote]

Stane, limba asta romana...ramane cam singurul lucru care ne mai uneste...in rest romanii sunt cam dezbinati....Insa conteaza ca suntem romani, chiar daca ne deosebim destul de mult pe regiuni...

[\quote]Mafie nu exista nici in Moldova nici in Romania. Exista doar oameni cu principii debile care o fac pe "mafiotii".[\quote]
______
Cred ca esti de pe alta planeta...daca zici asta...


Da voi vobshe patzani mai intrati pe forum-uri Ro, sa vedetzi ca se diskuta intens federalizarea Romaniei...multi iuzveri vad in asta o solutie..nu stiu ce sa zik ...oricum pentru Romania ar fi mai realist decat pentru RM, cred ca ar trebui deskis un topik pe tema asta...
 
2 Lukas
Mai usor e sa cumperi o revista Hustler ;)

2 Better Dayz wrote:
Da voi vobshe patzani mai intrati pe forum-uri Ro, sa vedetzi ca se diskuta intens federalizarea Romaniei...multi iuzveri vad in asta o solutie..nu stiu ce sa zik ...oricum pentru Romania ar fi mai realist decat pentru RM, cred ca ar trebui deskis un topik pe tema asta...

imi dai si mie un link pls?
 
Mad&Bad.:)..uita-te pe computergames,softpedia sau chip....in special la sectziunea politika si o sa vezi despre ce e vorba...
Mai multe nu pot sa spun ....vezi si tu... :)
 
referitor la fetele moldovence - asta e caracteristica balcancelor nu a rusoaicelor. cine a vazut rusoaice din moscova, peterburg stie despre ce vorbesc. incercati sa intrati pe jugoslovenka.com - e ceva similar cu faces.md si nu e bride.ru la sigur.

referitor la consumul de alcool - cred ca asta nu e motivul principal al saraciei, nici macar secundar. la mijloc este altceva. cred ca mai degraba faptul ca se afla la 'periferie'. eu mai cred un lucru - o data ce se va dezvolta rusia si fostele state URSS moldova va fi mai mult la intersectie, poate chiar la un pol important, sau poate gresesc?
 
Back
Top