Merg la votare!

asta este frauda pe fata... nu imi vine sa cred ca s-au pretat la asa ceva. iesiti in strada fratilor... nu va mai lasati calcati in picioare...
 
Rezultatele sondajului la iesirea de la urne Exit-Poll :

Partidul Social Democrat 3.3% 0
Partidul Liberal 14.5% 17 mandate
Alianţa “Moldova Noastră” 9.9% 12 mandate
Partidul Popular Creştin Democrat 2.9% 0
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova 44.7% 55 mandate
Partidul Liberal Democrat din Moldova 14.0% 17 mandate
Partidul Democrat din Moldova 3.8% 0
Uniunea Centristă din Moldova 2.5% 0
Mişcarea social-politică “Acţiunea Europeană” 1.3%

restul au mai putin de 1 ...

Rezultatele sondajului la ieşirea de la urne Exit Poll / Alegeri 2009

sper ca miine dimineata sa fie alte rezultate...
 
Nu pot sa cred rezultatele!!! Am urmarit cu sufletul la gura toata ziua de ieri rezultatele preliminarii. Au furat pe fata comunistii... nici in cele mai optimiste sondaje nu aveau atat de mult. Nu-i lasati sa continue. Aveti nevoie de o revolutie portocalie !!!
 
se vede de la o posta ca e legata cu ata rosie ... da-o in colo de treaba .. sa fie nevoie de 61 de mandate pt numirea presedintelui ... si chiar 61 au ... macar daca faceau de un 64-67 mai ziceam ... asta este ... lumea e imbatyranita si asta vrea ... dar 61 asta e prea de tot ...
 
Nu-mi permit sa fac poporul moldovean "prost fara margini" dar nici pe departe nu sunt. E absolut incredibil ce se intampla in tarisoara asta. E de-a dreptul penibil chiar. Toata tara vrea sa scape de comunism, toate sondajele arata asta, dar de 18 ani de independenta tot in comunism traiesm. Absolut patetic. Nu stiu ce sa zic.


Poate chiar asta e soarte pe care o doriti!


Salutari din Romania cea iubita. Sau nu.
 
Claudiu, impusca-te bine? ca deja m-am saturat de cretini ca tine care nu is in stare sa vada nimic in profunzime... da aia care au iesit in strada si care vor mai iesi... sau macar stii cum s-a desfasurat campania electorala? stii ce presiuni si intimidari exista in MD? ne batem cu pumnii in piept ca am facut o revolutie in 89 si aia fabricata ca trebuia sa pice Ceausescu si noi ca niste tembeli l-am si impuscat ca pe un caine. si ne mandrim cu asta...

si te anunts in moderator sa stii si nu imi retrag cuvintele. pentru ca jigensti toti oamenii de acolo care sufera si nu stiu ce sa faca si cum sa faca, pentru ca nu au pic de sustinere. si vii tu destept fara sa fii informat, spalat pe creier.
 
adrenalina;220293 said:
ne batem cu pumnii in piept ca am facut o revolutie in 89 si aia fabricata ca trebuia sa pice Ceausescu si noi ca niste tembeli l-am si impuscat ca pe un caine. si ne mandrim cu asta...

Sunt din Timisoara, unde revolutia fabricata de care spuneai tu a inceput, dar asta nu conteaza; cea ce conteaza e ca imaginile acelor trupuri ingaurite de la morga Spitalului Judetean, au convins natiunea romana ca partidul comunist va trebui sa dispara o data pentru totdeauna(si scos in afara legii, cum s-a intamplat in 1990). Deci jertfa studentilor, a "huliganilor" sau a soldatilor nu a fost zadar. Pacat ca dupa aceasta "revolutie", romanii s-au culcat pe lauri sau mai bine zis si-au bagat p... in tot.
 
Isidor Sârbu, tatăl mamei lui Vladimir Voronin era român. A murit în 1980. Anul acesta ar fi putut sărbători majoratul democraţiei, numai că la 18 ani de la proclamarea independenţei, Republica Moldova este încă o ţară comunistă condusă de un om cu viziuni moscovite. (7min44sec) - filmul din acest link e doar un fragment din emisiunea intreaga (ce poate fi vizualizata in al 2lea link):
Isidor Sârbu, tatăl mamei lui Vladimir Voronin era român | Realitatea .NET

"Tainele lui Voronin" la Realitatea TV (43min59sec)
Tainele lui Voronin
 
Back
Top