mIRC - un pas spre comunicare

Eu cred ca mIRC e pentru cei care doresc sa se prikaleasca cu padruji pe net ! Eu va sfatui pe cei seriosi sa-si puna ICQ ! :wink:
 
Animal X said:
Eu cred ca mIRC e pentru cei care doresc sa se prikaleasca cu padruji pe net ! Eu va sfatui pe cei seriosi sa-si puna ICQ ! :wink:
hahaha :) citeste mai sus, eu am explicat, fiecare se duce pe ce canal il intereseaza, daca va duceti si vbiti cu padruji, ap normal ca pe voi asta va intereseaza, si irc-ul aici nepricem :D
 
IONIX said:
pai care-i diferentza intre mIRC si IRC?
irc ii protocol, mIRC ii programa cu care intri in IRC. in afara de mIRC mai sunt o groaza de programe cu care se poate de bagat in IRC, tipa pirch, virc, klient, shamd.
 
1. skinuri, pluginuri si add-on-uri is dohrena
2. ultima versie o iesit in februarie 2003, icq imi pare ca ii mai veche :)
3. v. mai sus
 
apropo despre shara. eu nudemult aveam niste probleme cu un soft, si leam rezolvat foarte rapid intrand pe irc, si vbind cu cei care lau facut(softul). totodata si am dat peste o retea de care nu stiam(irc.freenode.net), uitativa undele din canale care sunt acolo:
http://xxyx.home.ro/list.html
problema e ca voi va duceci pe undernet/moldova ori chisinau, si va jeluiti cai shara. imho daca careva socoate ca undeva ii shara da totusi se duce acolo - in shara so mai adaugat un individ :D (podobnoe stremitsya k podobnomu :D ) asha ca oameni buni, nu tipati ca pe irc ii malyshnea shi balh blah, da uitativa mai intai la voi :D
 
2 xx ce nick ai pe irc ?
Defapt fiecare protocol(irc,icq,odigo) are avantajele lui(cind se creaza se baga ceva nou in ele .. normal) .. De exemplu irc-u ofera mult dinamizm .. Ea incearca in icq sa dai o intrebare deodata la 100 de oameni ..
Dece in irc pierzi mai mult timp decit in icq ? Deoarece in icq nu exista canale .. Si acolo nu te deranjaza fiecare 2 secunde cu intrebari de genu "asl pls" :o)
 
adrenalin - nu conteaza, oricum demult nu mai sunt pe acolo pentru blah-blah, cu atat mai mult pe undernet :)
Intru doar pe vreun canal de programatori cand ma roade vreo intrebare :) de exemplu #phpclub undernet, #linux rusnet , #slackware pe freenode ori azzura, etc. La fel si cand ma duc dupa warez, intru pe felurite canale din retelele estea :)
 
Back
Top