moldova la campionate mondiale si europene

kris

New Member
cind o sa mearga si moldova la vre-un campionat normal? de-amu m-am saturat sa vad tari ca turcia cum ii rup pe ai nostri.
 
Cand se vor invata moldovenii sa joace..
voi n-ati vazut ca Ljunberg de unul singur facea toata nationala Moldovei?
e chestie de traditie, conditii, nivel , salarii etc..
sa nu ne facem iluzii... cu toate ca 3-2 cu Wells nu a fost rau defel!
 
am fost si eu la meci, atunci a fost prima si unica data cind am fost mindru de formatia de fotbal.

sau poate cind erau 1-1 cu italia. of doamne, amintiri amintiri
 
Atunci cind Moldova nu va fi ultima tsara in Europa la nivelul de trai :smile: (shi nici penultima)
Dupa cum a zis cineva, pentru aceasta trebuie bani. Imi aduc aminte in acest context meciul dintre Zimbru shi PSV Eindhoven, ultima avind jucatori cumparati cu suma egale cu citeva bugete anuale ale formatiei noastre.
Shi plus la asta, cine va lasa o echipa la turnee internationale, care nici nu are macar un stadion normal in capitala tsarii shi joaca intr-un satuc?!
 
patani. talente sunt, va spun eu shi nu rele, eu am nishte cunoscuti care joaca shi am jucat in zimbru 2, unul a jucat in sherif anul trecut, problema e in bani cu au spus patanii mai inainte, jita sjeis de la sherif are bani pina in pod dar nu vrea sa plateasca, prietenul meu care juka acolo, primea 100 $ i-mi pare shi se antrena ca un nenormal !!!!!!!!!!!!
 
stiu ca se pot gasi bani, mai ales cu oamenii ceea de afaceri care fac bani nebuni. ai avem o generatie noua de jucatori care rup formatii bune.

atita avem - sa speram. pina atunci, mai strigam pentru echipa romaniei.
 
echipa romaniei [cenzurat]!!! No sa tzin cu ea nici n=cind voi fi in mormint!! Trebu de avut ceva sperantza in inimele voastre si cautzi deodata echipe mai bune!!!:(

Imi pare rau pentru voi sa shtitzi asta :sad:
 
Da eu cred ca fotbalul moldovenesc devine din ce in ce mai tare in fiece an si cine stie.. peste un turneu doua, o sa shed cu fiu meu pe stadion si o sa vad ultimul meci de calificare pentru mondiale cu moldova pe locul 1 in grupa.. poate.. of da Doamne.
:cool:
 
Ai dreptate negru,

Cam imi este mie greu sa afirm cu seriozitate ca intradevar fotbalul moldovenesc devine din ce in ce mai bun pe an ce trece. La noi fotbalul nu e o industrie ca in Anglia, in special, si de aceea n-o sa ne permitem niciodata sa platim salarii ca lumea fotbalistilor nostri si nici jucatori straini n-o sa ne permitem sa cumparam!
 
Gunner, in schimb la noi nici oamenii slava domnului nu-s ca in Anglia, asa ca nu trebuie de copy/paste standardele engleze sau italiene sau germane in moldova cu asa simplitate.
Uitativa la evolutia lui Zimbru in ultimii cativa ani in cupele Europene. Constant mai bine decat orice echipa romana.. si Romania are participari serioase.
 
Si de ce oare zici tu oamenii la noi Slava Domnului nu-s ca in Anglia??
What's wrong with the English people?
Cunosti multi englezi, ai vizitat vreodata Anglia?
 
Gunner, to put it in plain words: Western Europe versus the Balkans... jesus, chiar nu este chiar evident? Si da, am fost si in Londra, si in Manchester, si in Aberdeen si in multe alte locuri. Ma mir sa aud asta de la cineva care traieste temporar (sau nu?) in Marea Britanie. Nu vezi diferenta in moldoveni si brits? Sorry.. it's kindah obvious. Nu ma refer la fizic!!
 
Bre oameni buni, voi nu aveti desore ce sa vorbiti sau ce . Care Moldova la Campionatele lumii, poate pe "ceea lume". Shi apoi, daca va place sa vorbiti despre "sf", [poate facem o selectionata de "kiborgi ubitsa"si ne calificam la vreo competitie. Dar, mereu apare un dar, asta va fi peste vreo 100 de ani, apar 3 puncte de vedere:
1 Vor fi atunci campionate la fotbal?
2 Va exista atunci Moldova?
3 Va mai exista lumea asta pacatoasa?
N-o luti in nume de rau!
 
De fapt, daca lasam bautul(nici o aluzie la bereeee) cine stie, poate si ajungem la CM. La noi cum se yntympla - pe la 25 de ani fotbalistul devine veteran. Nimeni nu mai poate alerga, tehnica n-am prea avut niciodata(totul este comparativ). Yn rest avem o populatie ca si Danemarca sau Croatia - tari care au ajuns la CM. Plus, poate mai atragem ym lot niste negri de la ULIM.
 
Back
Top