MoldovaCC ??? Buna intrebare !!!

....nu pot sa spun acelasi lucru despre oamenii care lucreaza acolo...
e un motiv destul ca sa nu recomand relsoftul nimanui! :yuck:
 
np madwolf :sad:
Presupun ca ceva din cauza forumului ista ? :grin:

_________________
Best regards from iulik:
------
TEL : (3732) 9173541
http://books.from.md
ICQ : 61000562

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: iulik pe 2001-06-20 05:32 ]</font>
 
Doomie : 1) cei de la MoldovaCC (support) sunt lameri :smile:

hm, cit nu ne-am jelui, totuna avem aproape fiecare un account acolo :smile:
(eu de ex. am la Relsoft & MCC :smile:
 
1. Yn privinta la MCC... kaneshna serviciile lor nishi nu put pe lynga a fi normale, da raport pret/calitate yn conditiile tarii noastre (nu uitat unde traim...) eu socot acceptabil. Kaneshna eu personal sau altcineva care se mishka kyt-de-kyt yn domeniul internet-ului n-o sa dai nishiodata $30 sau cyt acolo / an, da ideea e clara eu sper...

2. Cu banneru... problema e sa-l askunz de pe desktop, ca de ynkis bannerele e o kestie de 1 min, avynd myni kare kresc de unde trebu.

3. Eu personal ys deacord cu Iulik sau cine spune ca anume Relsoft-u se mishka cel mai tare la moment ca ISP la noi...
Get real oameni... de cyte ori ma unesc la dialup-u lor viteza mai mica de 5kb/s shy unire la 49xxx n-am observat. Handshake-ingu e rapid shy clar (se vede ca nu stau servere sub NT ca la unii...).
Ynca ceva - nu uitat de compresie! La Relsoft eu compresie mai mica de 35% n-am vazt... deobicei e de 45% (modemu meu USR 56 extern). La MCC napastoi compresia e de 3%-5%. Syntyt diferenta?
Da daca de caracterizat situatia la linii dedicate, asta e o tema cu totu aparte :smile:
Numa o kestie sa remark... cineva aishi am observat ca se krute cu matrix kakoita... deajuns ni-o fost ca m-am uitat pe page-u lor shy am vazt urmatoru lucru:
115.2Kbps nelimitat - $200! Ha-Ha-ha, ne smishno... :smile: Solid, solid...

Ashtept reproshuri ynapoi :smile:
 
ZeuS, asta eu sunt unit prin matrix, care la rindul lui e unit la Relsoft.
Sa va spun o chestie pentru care mie imi place Relsoftul, el se ocupa exclusiv cu internetul, shi nu cu alt ceva.
Asa po secretu va spun ca Relsoftul este deja ingitit de clentii ca mne care stau pe linii dedicate shi acum are pe plan sa mai puna un canal de 4 Mb/s spre America :grin:
Da eaca cind va fi asta nu shtiu :smile:
 
Zeus - compresia e buna atunci cind nu traji zip-uri, mp3-uri, samd. Compresia nu depinde de provider ci de modem shi ceea ce tragi.
 
Ne skajy Doomie ca compresia nu depinde de aparatura ISP-ului...
Una e sa aiba taty aparatura CISCO cu toate protocoalele de compresie shy etc integrate, shy alta cynd e sta o aparatura "noname" sub NT

Eu am testat yn aceleash conditii compresia, acelash zip tragem... modemu tot nu-l skimbam :smile:

Amu pentru Iulik: Citisem eu undeva nudemult kiar un interviu cu careva persoane de la Relsoft (nu shtiu exact cine). Pai iaka domnul spunea ca yn conditiile cynd ISP-urile la noi s-au ynmultit ca ciupercile dupa ploaie, Relsoftu shi-a skimbat politika deoarece, dupa cuvintele lui, compania n-am mai fi putut supravetui doar cu prestarea serviciilor de acces la internet.

Domnul sa le ajute sa mai puna un kanal de 4Mbps... eu numa ma bucur!
 
Posibil ei au schimbat politica, dar i orice caz eu nu scimb relsoftul nici macar pe Modtelecom. Care are acelash canal spre internet (6 Mb)
Asta e parerea mea. Si nu o impun nimanui :grin:
 
Nu cred ca serviciul cu 5 stele se va tine mult timp pe piata cu comertul on-line la noi in moldova multi bani nu faci iar oamenii nu vor publica destul de mlte bannere ca ei sa intretina 2 Mbiti
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-09-30 08:45, Kombinator a scris:
Nu cred ca serviciul cu 5 stele se va tine mult timp pe piata cu comertul on-line la noi in moldova multi bani nu faci iar oamenii nu vor publica destul de mlte bannere ca ei sa intretina 2 Mbiti
[/quote]

In schimb este moldtelecomul care spala banii prin Moldovacc... :lol:
Asa ca are cine intretine serviciile de 5 [cenzurat]i.... :wink:

_________________
Best regards from iulik:
------


</p>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-10-08 02:28 ]</font>
 
Back
Top