Molvanîa

harta Molvanîei un pic rasturnata seamana prea bine cu harta Moldovei:

molvaniaeg8.jpg


N-au uitat nici macar sa marcheze Transnistria cu o culoare distincta (maro, probabil vrand sa zica ca e de rahat)
 
Am ras mult cand am vazut ce era scris pe wiki... pacat ca ar putea sa creada cineva ca e Moldova. Totusi, e interesant ca au zis: a Land Untouched by Modern Dentistry si owner of Europe's oldest nuclear reactor...
 
The Molvanîan national flag, the "Molvanîan Trikolor", is unique in that it has only two colours :lola:
 
Ooo Moldo *ahem* Molvania meaaaaa! :D

PS: Cat despre imnnul pe muzica la 'Oh What a Feeling' - Ogo... kruuuuta... lol
 
Acu' o vreme se discuta pe-aici de Molvania. Va aduceti aminte? Tara aceea inchipuita din estul Europei, binecuvantata cu toate "calitatile" republicilor scapate (?! oare? ) de comunism.
Sa razi pana nu mai poti. O carte de tot rasul. Si de plans pe ici, pe colo.
Ei bine, am placerea sa va anunt ca a aparut traducerea ei in romana (si in limba moldoveneasca in acelasi timp, btw). Se cheama bineinteles tot Molvania si are aceeasi coperta ca si originalul australian (si ca traducerile in alte numeroase limbi). Pentru mai multe informatii consultati Editura Vremea .
Va urez citire usoara!
 
Si auditie placuta. Cantec de Eurovision :D :

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=n2KZjUYC9GQ"]YouTube - MOLVANIA Elektronik Supersonik[/ame]
 
Back
Top